lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Ben de Kazanacağım

Ben de Kazanacağım

 

Sibel Hanım,

Sitenizin adresini gazetedeki bir haber aracılığı ile öğrendim.Önce işyerimde, az önce de evimdeki bilgisayarda detayları ile okuma fırsatım oldu.Sizi böylesi bir aile4site açma ve deneyimlerinizi paylaşma girişiminizden ötürü içtenlikle tebrik ediyorum. Kadına yakın olan, seviyeli ve paylaşıma açık ortamları yakalamak bence çok zor.

Savaşı kazananlar kısmındaki deneyim ise beni, açık konuşayım, derinden sarstı. Yazının sonunda gözyaşlarıma hakim olamamam gördüğüm mutlu son mu, yoksa şu anda yaşadıklarımla paralelliği mi bilemiyorum.Şurası muhakkak ki, bu sürecin şu anda ben başındayım, sonu ise belirsiz.

Bir yılı aşkın bir süredir denememize karşın eşimle doğal yollardan çocuk sahibi olamadık.Ben uzunca bir süredir doğum kontrol hapı kullanmıyordum; eşim korunuyor idi. Yaptırdığımız testlerde benim değerlerim normal bulunurken (hormon , yumurtlama vs), eşimin spermogramındaki değerler düşük çıktı. (sperm kalitesi, hız , sayı vs) Bunun nedeninin, varikosel olma ihtimali üzerine eşim birkaç ürologa göründü.Birkaç diyorum zira her kafadan ayrı bir ses çıktı. bir doktor mikro cerrahiyi önerirken, diğeri açık ameliyatı tavsiye etti.Bir üçüncüsü ise ameliyatla çocuk sahibi olma konusunun bağlantısı olmadığını söyledi.Bu karmaşadan sonra, eşimle oturup konuyu enine boyuna konuştuk ve ameliyat yaptırmamaya karar verdik.Benimle ilgili yöntemlere başvuracaktık. Doktorumuzun tavsiyesi üzerine yumurtlama takibine başladık ve geçen ay ilk aşılamayı yaptırdım. Sonuç tabii ki olumlu olmadı.Önümüzdeki hafta tekrar doktoruma gideceğim ve belki de proses
tekrarlanacak.Neyse, durum böyle.Çocuk sahibi olmak istediğimi biliyorum.31 yaşındayım. Geçen her senenin beni çocuk sahibi olma konusunda uzaklaştıracağını da biliyorum. Kendime, Allah’a inandığım ölçüde inanıyorum.Çocuğa ulaşmak için ne gerekiyorsa yapacağımı, arayıp sorup öğrenip uygulayacağımı biliyorum.

Sitenizdeki kaynakları araştıracağım; piyasada bulma olanağı vardır sanırım? Yoksa, nasıl ulaşabileceğimi yazabilir misiniz? Özellikle doğal yöntemleri, ilaç, bitki aktar türevi ne varsa bilgilenmek ve uygulamak istiyorum. Bu konuda yol gösterirseniz sevinirim.sağlıcakla kalın.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ