Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Acıbadem Kadın Doğum Günlerinin Açılış Sunumunu Seda Akgül yaptı

yonetim

Birazda tatlı dedikodu yapacağım. Yadırgamayın hemen bu pembe olanından 🙂

4 yıldır yapılan Acıbadem Kadın doğum günlerinin ilk gün açılış sunum konuşmalarını tv den yakından tanıdığımız son günlerde nasıl
zayıfladığı hakkında konuşmaya doyamadığımı Seda Akgül yaptı.Tabi her yıl o oradaydı geçen yılda yanına gidip tanışmış ve derneğin  SedaAkgulfaaliyetleri hakkında kendisi ile konuşmuştum . Ama bu yıl herkesin gözü tabiî ki üstündeydi. Geçen yıl nerdeyse bayağı bir toplu olduğu  halini resimlerden değil  yakından gördüğüm için bu zayıf halinde bakmaya doyamadım. Çok güzel bir siyah elbise giymişti. Ve boylu boslu da bir hanım. Dümdüz sade siyah  elbisesinde bacaktan cesur bir yırtmaç vardı ama o boyda hiç de sakil durmadığı gibi bayağı da yakışmıştı..
“Yürü be Seda kim tutar seni” diye düşündüm. “Helal olsun.”. Instagramda sayfasına girmiş herkes gibi bu kadın nasıl bu kadar zayıfladı diye inceleme yapmıştım. Eee insan toplu olunca zorlanmadan zayıflayacak ne var her şeyi karıştırıyor.Halbuki biraz yürü az ye biraz spor yap dimi ama yok. Hem yiyim hemde dalyan gibi olayım derdinde herkes. Bende dahil  bilmem ne bunla zayıflamış bende onu içeyim hem yiyim hem zayıflayım.  Pasta yiyim zayıflayım, mantı yiyim süzüleyim olmuyor. Bende artık sık dişini kızım biraz yürü birazda boğazını tut artık Allah korusun yarın bir gün bir sey olsa seni kaldıracak güçlü kuvvetli adam bulunmayacak psikozuna girdim. Zayıflamaya niyetliyim. Ama beni yormadan  yani hala daha işin hafiften kolay tarafındayım. Seda Akgül bir içecek yazmış ve instagramda onun reklamını da yapmış. Herkes peynir ekmek gibi alıyor. Bir çok ünlüde almış onunla resim çektirmiş . Eh “Allahın emri Seda almıs bende almalıyım” dedim tabi ki ısmarladım.Paket hızlaca geldi. Birde bunun sahteleri de çıkmış hemen tabi. O nedenle onun sayfasındaki telefon numarasından ulaşmaya çalıştım neyse aldım işte.
Ama kullanmadım daha .Paket masamda duruyor henüz o bana bakıyor bende ona.. İçimden bir ses “kızım senin ne işin var suyla haplaAcıbademKAdındoğumSedaAkgul otur kendin uğraş vücuduna başka madde sokma” diyor. Bir taraftan da kadını görüyorum aynı ben gibiydi ama simdi olmuş bir afet. İnsanın için feciat kayıyor o tarafa.. İçimde müthiş bir savaş var anlayacağınız…

Salonda sunum yaparken bir fırsatını bulup konuşayım. Gerçekten  sadece onunla mı zayıfladı yoksa başka bir şey de var mı.  “He o dese” hemen büroya gidip başlayacağım o derece inanma duygusu var içimde.. Seda hanımla Iphonumu alırken tokalaştım bir vesile oldu sahnede beni gördü tanıdı. Iphonu da aldım ya bana  iyice bir cahil cesareti geldi kendime güvenim tavanlarda… Sunum bittikten sonra hemen yanına seyirttim arkamda da Türkan meraklar içindeyiz 🙂 .…  Seda hanım merhaba dedim. Beni hemen tanıdı tabi. “Sizi çok tebrik ediyorum. Ama size bir şey soracağım rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Çok güzel zayıfladınız .O ilaçla mı ?”
“ Hayır demedi ama başını yoooo der gibi kaldırdı. “Aç kalmakla” dedi. Kendini tutacaksın. Sonra elini dudağının kenarına götürdü. “Biliyor musunuz kendimi  yemeyim diye tutarken açlıktan ağzımdan yanından  sular akıyordu .” tamam dedim mesaj alınmıştır.  Oyle ye ye sonra hapı iç hemencecik zayıfla yok yanii. Mutlaka destek olmuştur ama hepsi o değil..Çok rahatlamıştım. Ama sizi çok tebrik ederim harika oldunuz. Sonra fotoğrafçı geldi. Ve hep birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirdik. Şimdi biliyorum. Ben kendi kendime zayıflayacağım. Diyet ve sporla. Bakalım ne kadar yapabileceğim. Ama bir yerde gizli güç olarak o haplar kalsın. Elimde biliyorum ama kullanmayacağım. Sana rağmen sen olmadan da ben bu işi becerebilirim diye ilaçla masa başında konuşup kendi kendime atışıyorum.

Sağlık için iyi beslenme ve spor sloganım şimdilik bu. Allah yardımcım olsun .. Spora başlayalı bir hafta oldu. Gidip şimdilik sadece banda yürüyorum. Spor hocasına hele bu tarafa fazla gelme beni de çok zorlama ,bu yaşta şimdi ancak yürürüm ben sonra istersem başka bir şey size haber veririm dedim. En aksi müşteri olarak beni uzaktan kesiyorlar şimdilik.

Şimdilik bu kadar sevgiyle kalın…:)

Aliye Sibel Tuzcu

 

 

..

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir ve tedavilerinizi daha uygun fiyata yaptırabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ