lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisinde embriyo transferi hangi aşamalarda yapılıyor..

Tüp bebek tedavisinde embriyo transferi hangi aşamalarda yapılıyor..

Tüp bebek tedavisinde embriyo transferi hangi aşamalarda yapılıyor..

Tüp bebek tedavisi nin son aşaması döllenmiş olan ve embriyo haline getirilen yumurtanın rahim içerisine yerleştirilmesidir. Bu transfer yumurtanın döllenmesinden 2 veya 3 gün sonra ya da blastokist aşamasına gelindiğinde yapılmaktadır.

Bu işlemin yapılabilmesi için hasta yumurta toplama işleminde olduğu gibi jinekolojik muayene de kullanılan sedyeye yatırılır. Bu işlemi yaparken de steril olmak önemlidir. Sterilizasyon için vajina bölgesi serum fizyolojik adı verilen sıvı yardımıyla temizlenir. Rahim ağzını temizliği için bu bölgeye özel kültür sıvıları kullanılarak bu bölgenin steril hale getirilmesi sağlanır.

Tüp bebek tedavisinde size bu işlemler uygulanırken yerleştirilecek olan embriyolarınızda laboratuarda katater adı verilen steril tüplere yerleştirilir. Bu işlemde de tedavinin diğer aşamalarında olduğu gibi mutlaka usb adı verilen ultrason cihazı kullanılmaktadır. Ardından uzunca bir dinlenme sürecine ihtiyaç duyulmaz.

Tüp Bebek tedavisinde kaç tane embriyo yerleştirilir?

Tüp bebek tedavilerinde birden fazla embriyonun nakledilmesi mümkündür. Ancak embriyo sayısının artması çoklu gebelik ihtimalini de artırmaktadır. Tek embriyo nakledildiğin de çoğul gebelik şansınız mümkün değildir, ancak embriyonun kaybedilmesiyle gebelik sonlanmış olur.

Birden fazla embriyo nakli gerçekleştirilirse çoklu gebelik riskiniz %15 civarındadır. Geri kalan %85’lik oranda da tekli gebelik yaşama şansınızı çoğaltmış oluyorsunuz.

Yasalara göre 35 yasın altında 1 embriyo  35 yaşın üstünde 2 embriyo koyulması gerekmektedir.İlk tedavide bir embriyo koyulan bir hasta negatif sonuçlandıysa ikinci tedavisinde 2 tane koyulma hakkı bulunmaktadır.

Bu konuyu okuyanlar aşağıdaki konularıda incelediler ;

Tüp Bebek Tedavisi Embriyo Transferi sonrası yapılması gerekenler

Embryo transferi sonrası luteal destek neden ve nasıl yapılmalıdır?

Endometrioziste gebelik ,ileri yaş tüp bebek tedavisi ,blastokist transferi , ailede genetik kısırlık sorunları 

Tüp Bebek Tedavisinde Transfer Sonrası Rahimde Gelişmeler

Embriyonun rahime daha kolay yerleşmesi için öneriler

 

 

 

….

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Danışma formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
BİR YORUM YAZ