lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek öncesi bitkisel tedavi

Tüp bebek öncesi bitkisel tedavi

Tüp bebek öncesi bitkisel tedavi

Tüp bebek öncesi bitkisel tedavi denediniz mi? . ÇİDER olarak tüp bebek tedavileri ile ilgili araştırmalarımıza devam ediyoruz. Bu araştırmalar tedavi olan çiftlerdeki genel eğilimi de belirttiğinden hem tedavi olan arkadaşlarımıza hemde bu işle uğraşan uzmanlara da geneli okumaları açısından oldukça yararlı olduğuna inanıyorum. Daha büyük kitlelerle iletişim kurmak, daha sağlıklı veriler elde etmek istiyorum ilgililerin dikkatine.:)

Bu isteğimizi evrene fırlattıktan sonra gelelim konumuza ;

Gruplarımızın tamamında tedavi olan arkadaşlarımıza Tüp bebek tedavisi öncesi yumurta ve sperm kaliteniz için bitkisel tedavi denediniz mi? Diye sorduk. Beklediğimizin aksine tüp bebek öncesi bitkisel tedavi için ürün kullananlar ile kullanmayanlarla eşit kaldı diyebilirim. Açıkçası ben bitkisel ürün kullanan çiftleri daha çok bekliyordum.

 

Tüp bebek tedavisi öncesi bitkisel tedavi denediniz mi ?anketine  toplam 283 kişi katıldı..

Bitkisel ürün kullandım diyenler 140 kişi
Bitkisel ürün denemedim diyenler 135 kişi
Eşim denedi ben denemedim diyenler 8 kişi

Ankete katılan arkadaşlarımıza baktığımızda gene son derece sağlam duruşlu, aklı başında insanlardan oluştuğunu görmek inanın bana beni çok mutlu etti. Çok zararlı bir şey kullanmamışlar. Anonim ve herkesçe bilinen genel bitkisel ürünler kullandıklarını memnuniyetle fark ettim. Uç noktalarda bir şeyle karşılaşabilir miyiz? ortak kullanılan bir bitki vs var mıydı? Herkes alternatif tıbbı da  kullanıyor muydu?  bunun merakı bize bu anketi yaptırmıştı.

Tüp bebek öncesi bitkisel tedavi için ürünler kontrollü ve bir doktor gözetiminde yapıldığında vücuda yarar sağlayabilir. Ne yazık ki bir çok arkadaşımız ( buna bende dahilim çünkü yaptım bunun yalanı yok ) başkasında iyi olan bir bitkisel ürünün kendilerine de mutlaka iyi gelebileceğini düşünerek hemen kullanmak eğilimindedir .  Çünkü çocuk sahibi olmak istediğiniz zaman; eğer tıbbi yöntemler yeterli kalmamış duygusunu yaşadığınızda aklınıza gelen her şeyi yapabilirsiniz. ( bu da psikologların dikkatine ) Bu konu böyle müsamahaya ve istismara açık bir durum. Her karışım yenebilir ,her yeni şey düşünülmeksizin denenebilir bir durum haline gelebiliyor.. Zararlı mı zararsız mı bunu o anda düşünemiyorsunuz  yada düşünmek istemiyorsunuz bile..

Aynı ürünü kullananlarda bitkisel bazısına yararı olmuştu bazısına hiç yararı olmamıştı aksine yumurta kalitesi ve sperm sayıları düşmüştü.  Buradan anlıyoruz ki her bitkisel herkese yararlı olamaz. Herkesin bünyesi ayrıdır ve özeldir.

Macunlar da öyle; her bünyeye aynı etki etmiyor maalesef . Çoğu arkadaş sadece kilo aldıklarını başka bir işe yaramadığını belirttiler.

Genel kullanım ve en zararsız olduklarından burada yazacağım ve ayrıntılara girmeyeceğim .Çünkü burada okuyup da hemen denemek isteyen arkadaşlarımız olacaktır onu da biliyorum sadece en zararsız olanlardan bahsedip, sadece doktorunuzun önerileri ile kullanın diyip konuyu kapatacağım.

En çok kullanılanlar ;Arı sütü ve polen propolis karışımı,keçi boynuzu özütü ve pekmezi ,çörek otu +bal,+tarçın karışımı, Omega 3,  Qenzim10, Çaksır suyu, havuç suyu ve soğan suyu.

Size bu konuda tecrübeli bir insan olarak önerim; mutlaka dengeli beslenin, bu zamanda zor biliyorum ama mümkün olduğu kadar organik beslenmeye gayret edin , ruh sağlığınıza özel önem gösterin, üşenmeyin kapsamlı bir vücut analizi yaptırın,vücudunuzdaki eksik vitamin ve mineralleri inceleyin doktor kontrolünde tamamlamaya çalışın.

Troid ,şeker direnci ya da ona benzer sorunlarınız varsa öncelikle aldığınız bitkisel ürünlerin buna zararı olup olmadığını doktorunuza sorun. Başka durumda yolunuz, tedaviniz gereksiz uzar. Doktora vermeye üşeneceğiniz bir muayene ücreti  ve kendi kendinize yapacağınız tedaviler unutmayın size binlerce liralık defalarca yapılan negatif tüp bebek parası olarak karşınıza çıkabilir.

Benim tedavilerimi olduğum dönemde tüp bebek öncesi beslenme uzmanı, özel diyetisyenler yoktu son yıllarda çıktı ve bazı özel beslenmelerde trend oldu. İyi ki oldu, en azından kendimizi işin uzmanına bırakabiliyoruz. Zamanında bende çok bitkisel kullandım. Ama bu konuda çok kitap okudum , eski kitapları inceledim ,bir çok konuda bir fitoterapist (bitki bilimci)  gibi kendimi eğitmek durumunda kaldım. Bir sene sadece bunları okuyup inceledim, vitamin mineral tahlili yaptırdım eksiklerimi görüp sadece öyle kullandım. Ve kullandıklarımı da hiçbir zaman bir pazarlama aracı haline getirmedim..Karışımlarımı asla yazmadım, hep genel olarak ne yaptığımı yazdım. Çünkü bana yaramış olan başkasına zarar verebilirdi. Kitapları okuyup inceleyince zaten ilk önce bunu öğreniyorsunuz

Tedavi deneyimlerinizi sizde bize yollayabilirsiniz. Hiçbir şey mükemmel değildir tabi ki bu yazı da öyle ,bu yazılar da her zaman geliştirilmeye düzenlenmeye açık yazılardır. Yorumlarınızı bekliyorum.

Sevgiyle kalın…
Aliye Sibel Tuzcu

 

 

Bizi facebooktan da takip edebilirsiniz.

 

Tüp bebek öncesi bitkisel tedavi  konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler.

Tüp Bebek Tedavisinde Sağlıklı yumurta icin 90 gün -2-
Tüp Bebek Tedavi Öncesinde Hangi Vitaminler Önerilir? 
Tüp Bebek Tedavisinde beslenme nasıl olmalıdır?

 

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.
 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ