lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek Başarı Hikayeleri ; Masal Değil Gerçekten…

Tüp Bebek Başarı Hikayeleri ; Masal Değil Gerçekten…

Sevgili Sibel Hanım, tekrar merhaba,
Mesajınızı aldım çok memnun oldum, gerçekten beklemiyordum. Beklediğiniz öykümü izninizle anlatayım.

Ben 1998 in birinci ayında evlendim ve hemen bir bebeğim olsun istedim, fakat beyim istemedi onun istemediği aslında çocuk değildi sadece biraz kendimize vakit ve maddi olarak kendimizi feraha çıkarıp doğacak çocuğumuza bir nebze olsun iyi bir gelecek hazırlamaktı.
Ben doğum kontrol hapları aldım ama bir tane bile kullanmadım her gün bir tanesini camdan dışarıya atardım tabii bundan beyimin haberi yoktu, aklımca onu kandırıyordum.

Bir zaman sonra ben ilaçlarımı kullanmıyorum fakat yine de hamile kalamıyordum bunu çok geç fark ettim cahillik olsa gerek, yeni evlendim demek böylesi şeyler zaman ister diye düşünüyordum, henüz 22 yaşındaydım aslında pek cahil olma yaşı değil ama böylesi konularla ilgilenmediğim için hiç bir fikrim ve bilgim yoktu. Ben gizli gizli jinekologları gezerdim o doktor anlamıyor, bu doktor anlamıyor, deyip aslında kendimi kandırıyormuşum.
Beyime dayanamayıp bir gün olayı açıkladım ama umduğum bir tepki alamadım, ne de olsa kadın hastalıklarından fazla haberdar degildir erkek milleti sadece iş ciddiye binince merak etmeye başlarlar ve mecburen öğrenirler.
Neyse bir gün beyim bana doktorların ne dediğini sordu, neden hamile kalamıyormuşsun dedi, ben ağlamaya başladım ben de ne olduğunu bilmiyorum dedim ve ne pahasına olursa olsun bir bebek istediğimi açıkladım.
Beyim, istediğin çocuk olsun dedi mutlaka her sorunun bir cevabı vardır diye beni teselli etti. İşte savaşım bundan sonra başladı kendi jinekoloğuma gitmeye başladım bana aklımın ucundan geçmeyecek tedavi yolları uyguladı nafile hiç biri yaramadı bu uygulamalar tam 2 yıl sürdü, evlendim iki sene kendim uğraştım, sonra beyimle birlikte 2 sene doktorumla verdiğim uğraşlar, oldu sene 2002. Bir gün doktorum beni hastaneye tüp bebek merkezine gönderdi ve dediği “sana artık yardım edebileceğimi sanmıyorum. Tüp bebekle istediğin sonuca inşallah varırsın”. Ben ondan sonra sürekli hastaneye gittim çok ciddi araştırmalardan geçtim bunun nedenini araştırdılar beyim ise tüm kontrollerden geçti sonuç, ikimizin de bir sorunu olmadığını öğrendik tabii çok şükür sağlıklıydık fakat neden olmuyor sorusu beynimizden silinmiyordu. İki kez tüp bebek (IVF) uygulandı başarısızlıkla sonuçlandı, herşey normal olmasına rağmen tutmamıştı.

Devletin karşıladığı bu tedaviyi sadece 3 kez tekrarlayabiliyorum iki sanşım gitmişti. Bu arada www.cocukistiyorum.com sitesinde günümün yarısından fazlası geçiyordu kendimi bu siteye girdiğimde müthiş bir şekilde rahatladığımı hissediyordum, sizin de bildiğiniz gibi Doktorlarımıza Danışalım bölümünde bir gün canlı sohbet vardı katılma konusunda açıkçası çekindim çünkü ben Almanya’da yaşıyorum ve Türkçe’m pek iyi sayılmaz, bir doktorla konuşabileceğimi ummuyordum ama başardım, pek de zor değildi, bana ne önerdiğini sordum dediği “siz iki kez IVF yaptırmışınız üçüncüye sizin yerinizde olsam mutlaka aşılama denerdim” oldu yani Almanya’da ICSI deniliyor, dedim ya Türkçe’m pek iyi değil diye bildiğim kadarıyla aşılama olmuyor, neyse üçüncü şansımı denemek istedim ama bu tür tedavide masrafların yarısından biraz daha azını ben kendim ödemem gerekiyordu bunun da tutarı 2000€ civarında olmasıydı, önemli değildi yeterki olsun diyorduk. Bu arada beyimden müthiş bir destek görüyordum beni tedaviler boyunca hiç yalnız bırakmadı, ben bu arada depresyonlara girdim hiç kimseyi gözüm görmez oldu herseyden kendime pay çıkarıyordum biri birşey dese hemen üzerime alıp ağlamaya başlıyordum. Bunlar çok zor ve acıyla geçen günlerdi. Çünkü vücudunuz bir çok hormonlarla yasamak zorunda kalıyor hiç tanımadığınız insanlarla karşı karşıya geliyorsunuz herkes birbirine neden olmuyor, senin problemin ne, sizin neyiniz var, diye bir çok soru soruyor ve bunlara bir zaman sonra katlanamıyorsunuz, ama katlanmayı güçlü olmayı ya da öyle olması gerektiğini öğrenmek ve bunlara alışmak zorunda olduğunuzu da öğreniyorsunuz.

Bana bu sitede yardımcı olan doktorumuza bu arada çok teşekkür ediyorum ne yazık ki ismini hatırlayamıyorum. Ben canlı sohbet odasında bir cevap denilen arkadaşla tanışmıştım birçok özel problemlerimizi paylaştık. Onu çok merak ediyorum birbirimizi kaybettik çünkü Allah bu ya bana derdini anlatan hanımın da bir sorunu olduğunu ve bu tedaviyi yaptırmak için sadece bu ilacın Avrupa’dan gelebileceğini fakat getirtiremedigini anlattı, ben de ona bu ilacı temin edeceğime söz verdim ve sözümde durdum ilacı adrese gönderdim ondan sonra hanımının tedavi olduğunu sonuçları gelmek üzere olduğunu açıklayacaktı ve bu arada siteden ayrılmak zorunda kaldık onunla son irtibatım olduğu andı o an. Ben uzun süre ara verdikten sonra aşılama yapılması üzerine tedaviye başladım, bu da aslında zor bir süreçti. Tedavi sonuçlarını bekleme safhasına gelmiştik ama ben o kadar ümitsizdim ki adım gibi tutmadığına emindim, ve emin olduğum için bu arada doktorlarımıza danışıp tedavi edileceğim günlere ve hatta Türkiye’ye gelip sonra tüp bebek merkezinde tedavi görmek üzere uçak biletlerimin tarihlerini belirlemiş duruma gelmiştim.

Doktora gidip sonuçları öğrenmem ve kontrole gitmem gerekiyordu bundan önce yaptığım IVF sonuçlarını sabah kan vermeye giderdim saat 14.00 ten sonra telefon açıp sonuçları alabiliyordum, ama bu aşılama olduğu için ben orada öğreneceğimi zannediyordum, beyimle sabah 9.15te hastanedeydik doktorum çok iyi bir hanımefendiydi üstelik Türk’tü. İsmi ise Bilgiç Yıldırım’dı onunla her gördüğümde gurur duyuyordum en başta işinde başarılı olduğu için ve de Türk olduğu için. Bu arada bekleme odasında çağrılmayı bekliyorduk, nihayet ismimizi duyduk ve Dr. Bilgiç Yıldırım bizi odasına davet etti beyimle yan yana oturduk doktor hanım tam ikimizin karşısındaydı ve sesiz bir şekilde dosyayı inceliyordu, sonra kafasını kaldırıp gözünün ucuyla bana siz dün telefon açtınız mı diye sordu ben yooo açmam mı gerekiyordu diye bu sefer ben soru yönelttim, isteseydiniz telefon açıp öğrenebilirdiniz de ondan dedim dedi tekrar sustu, ben de şimdi sonuçları söyleyemez misiniz diye sesim kısık bir şekilde sordum, tabii ki öğrenebilirsiniz bunun için buradasınız dedi sadece merak ettim dedi,ve gülümsedi kısmet sizeymiş dedim ve başımı öne eğdim tekrar bana tüm vücuduyla dönüp hoş bir gülümsemeyle HAMiLESiNiZ dedi o an işte o an ben bilmiyorum ben ne hissettim ki bu soruyu halen kendime soruyor ve bugün olmuş cevabını bulamıyorum herhalde sadece ve sadece bu savaşı ben de kazandım olsa gerek.Sağ tarafıma döndüm beyim gözyaşları içerisinde gözlerimin içine baktı bana sarıldı ve aynı anda doktor hanım emin misiniz yanlışlık olmasın dedim. Doktor Hanım da dayanamayıp bizimle birlikte ağladı ve dediği beyefendi tıp böyle diyor kanında %100 hamile diye çıktı ve eminim ki hanımınız hamile dedi inanmazsanız bir ultrasonda bakalım dedi beyim aynı anda yani şimdi çocuğumu mu göreceğim dedi doktor hanım da fazla ümitlenmeyin göreceğimiz sadece bir nokta gibi bir şey dedi çünkü daha çok küçük dedi, ben ultrason yaptırmak üzere sedyeye yattım ve çocuğumuzu ilk kez orada gördük henüz 6 haftalıktı işte o zaman tam olarak inandım.

Hamileliğim müthiş rahat geçti bir gün olsun canım bir şey çekmedi hiç bir ağrım sızım olmadı tam 20 kilo almıştım ama dünyanın her şeyine değer bir oğlum oldu adını Çağdaş koyduk 2 gün sonra Allah’ın izniyle yaşına basacak. Biz çok mutluyuz ve bu mutluluğu dünyanın hangi köşesinde olursa olsun herkese yüce Tanrı’mın tattırmasını diliyorum hayat her şeye rağmen devam ediyor ve edecek de, bizler kuvvetli olduğumuz sürece her soruna göğüs gerdiğimiz sürece daha nice Çağdaş’lar doğacak.

Ben Türkiye’deki mağdur kardeşime yardım ettim Allah da bana yardım etti, dedim ya; “Allah bu ya”!
Bu öyküyü okumak için bana vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim her şey gönlünüzce olsun

Rumuz: Açelya

 

….

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir ve anlaşmalı merkezlerimizde indirimli tedavi olabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yonetim dedi ki:

    Tüp Bebek hikayelerinizi bize yazın burada yayınlayalım.. İstemezseniz isim koymadan da sadece sizin bileceğiniz bir takma bir adla (nikle de) yayınlayabiliriz. Burada yayınlanan hikayeler hala tedavi olmakta olan arkadaşlarınıza buyuk destek olmakta ve aynı sorunu yaşayanlara umut moral ve motivasyon kaynağı olmaktadır. Yazılarınızı yayınlamaktan mutluluk duyacağız. Mail adresim: sibelt@cocukistiyorum.com #tüpbebek #tüpbebektedavisi

BİR YORUM YAZ