lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek Başarı Hikayeleri ; Bu savaşta öğrendiğim bir tek şey var.

Tüp Bebek Başarı Hikayeleri ; Bu savaşta öğrendiğim bir tek şey var.

Merhaba;

Hikayem aslında evlendiğimiz gün başladı .Eşimle dayılarının çocuğunun olmayışından etkilenerek yaptırdığı sperm testinde normal yolla bir çocuğu olmayacağını ama ameliyat olursa varikoselden belki olabileceğini söylemişler.Eşimde ameliyat olmuş ama doktor hatası ve başarısız bir ameliyat sonucu olan sayıda iyice düşmüş. Sonrasında ben evlenemem derken karşısına ben çıktım, vesile oldular ve ilk görüşmemizde bunu bana anlattı.
Normal yolla çocuğumuz olmayacağını tedavi olmamız gerektiğini… tereddüt bile etmeden tuttum elini… çünkü aşık olmuştum ve dedim ki “Üstesinden gelirim “. Belki reddetseydim öyle olduğu için daha beterini yaşayacaktım, nasipse kimse engel olamıyor buna .
Evlendik  çok kısa bi süre içinde sonra ilk tedavi için adım attık. Eşim ilaçlar kullandı 3 ay benim adetimi bekliyoruz  tedaviye başlayacağız.
O  sırada ben doktora gittim ,doğuştan kalbimle ilgili bir rahatsızlığım vardı.Tedavimi etkiler mi diye bakılsın istedim.Nasip ya acil ameliyat olmam gerektiği söylendi ve ben ameliyat oldum. 10 aylık evliydik ve eşim hep yanımdaydı.Ondan başka kimsede iyi gelmezdi acılarıma.Onun gözlerinde iyi oldum onuda atlattık.
Aradan uzun bir zaman geçti yeniden kolları  sıvadık.Başka ilde başka bir hastaneye gittik ve  yeniden tedaviye başladık.Eşim tekrar ilaç kullandı her şey yolunda gidiyordu. Benden 13 yumurta toplandı ve 3 .üncü güne 3 tanesi gelişti.Şansı artıralım dediler ve 3 embriyo da transfer edildi Umutlarımız yüksekti.Biri tutar dedik ama tutmadı .Hani derler ya hissediyor insan hissetmiştim olmayacağını test günü yıkıldım. Hastanenin koridorundaki acı haykırışımı hiç unutmadım.Olmamıştı bırakmıştı beni yavrularım …Nasip değilmiş dedik , zorda olsa toparlandık ve onuda el ele eşimle  atlattık. Çünkü biliyordum ben üzülürsem ben dik durmazsam eşim daha çok üzelecekti ve bunu ona yapamazdım, o benim canım.

Yine bir il değişikliği ve 2 inci tedavi için sil baştan başladık bu kez herşey başkaydı hissediyordum.Yeni hastanede” bir negatif var kadını da inceliyeceğiz” dediler . Rahim filmi istendi oda ne ? Tek tüpüm kapalı çıktı. Laparoskopi denildi.Tamam dedik . Hemen oldum çok şükür ki birşey çıkmadı.Bu defa  tedaviye tertemiz ve emin adımlarla başladık.
Bu arada eşimle iş sebebiyle ayrı kaldık .Ben tedavi için hastaneye, o iş için başka ile gitti. O sabah ayrıldık çok zorlandım ,çok ağladım ama dedimki  “bu da imtahan buda geçicek, RABBİN sabret diyor sana” ….
Kendi kendime tüp bebek tedavisine başladım. Yumurta toplama günü gelebildi  eşim . 8 yumurta toplandı 7 si döllendi 3 tanesi bozuldu ve 5 inci güne..
4 küçük mucizemiz oluştu ve  1 tane transfer edildi.  3 tanesi donduruldu. Biz 1 tanecik mucizemle baş başaydık artık .Canımdaydı .Eşim bekleme sürecinde yine yoktu . Ama test gününde yanımda olsun dedim. O da çalışmalı çünkü bir minik gelicekti buna inandım, canı gönülden inandım ve büyük gün geldi.. Oda ne ? “HAMİLEYİM “ …Evet evet hamileyim  …. Bu defa sadece oturup ağladım…Şimdi asıl her şeye başlıyorduk ..

2 gün sonra bi test daha dediler  o gün de yanımdaydı eşim birlikte gittik ve çok güzel yükselmişti değerim … Sonrası kalp atışı kese derken koskoca 33 haftayı geride bıraktık. Mucizemle şimdi gün sayıyoruz kavuşmak için…

Bu savaşta öğrendiğim tek bir şey var her şeyin vakti zamanı varmış.Yeter ki RABBİM vakit bu vakit desin hiç birşey engel değil. Ben hep inandım Rabbimin bu fedakarlığımın karşılığını vereceğine…Ve inandığım gibi oldu  her şey ..Şimdi tek isteğim herkes “tüm anne olmak isteyen herkes” bu duyguyu yaşasın…

B.A.

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bizimle iletişim kurabilir ve daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ