lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebeğe başlamadan doktorunuzla bunları görüşebilirsiniz.

Tüp bebeğe başlamadan doktorunuzla bunları görüşebilirsiniz.

Tüp bebeğe başlamadan doktorunuzla bunları görüşebilirsiniz;

Tüp bebek tedavisine başlarken bunları doktorunuza sorabilirsiniz ve bu durumda tüp bebek tedaviniz hakkında olumlu olup olmama konusunda sizde fikir sahibi olabilirsiniz..

  1. Rahim hazır mı?  Rahiminizin durumu ,ve rahime embriyonun yerleşmesini önleyen miyom, yara dokusu veya polipler var mı bunu doktorunuza sorup bir ultrason, röntgen veya histeroskopi ile değerlendirmesini isteyebilirsiniz.
  2. Tüpleriniz açık mı? Araştırmalar fallop tüplerindeki sıvıların tüp bebek  başarı oranlarını yaklaşık yüzde 50 oranında düşürdüğünü söylüyor.Sıvı varsa, tüp bebek tedavisine başlamadan önce tüpleri bloke etmek veya çıkarmak gerekebilir.
  3. Yeterli yumurtanız var mı? İyi bir yumurta rezervi tüp bebek tedavisinin başarısının anahtarıdır. İki test doktorlara kaç yumurta alabileceklerini tahmin etmede yardımcı olabilir. Adetin ikinci veya üçüncü gününde verilen kan testleri hormon seviyesini belirler ikincisi de Gerçek bir folikül sayımı ultrasonla belirlenebilir. .
  4. Kocanızın spermi yeterli mi? Tüp bebekten önce bir laboratuvarda bir sperm analizinin yapılması gerekmektedir. Bu şekilde incelenen sperm kalitesi tüp bebek başarısı için ihtiyaç duyulan sperm kalitesinde mi bu anlaşılabilir.
  5. Rutin yaşamınızdaki herhangi bir şey tüp bebek şansınızı etkiler mi ? Doktorunuz, aldığınız ilaçları,günlük hayatınızdaki rutin alışkanlıklarınızı sizinle birlikte değerlendirmelidir.

 

Çocuk İstiyorum

Bizi facebooktanda takip edebilirsiniz.

Tüp bebeğe başlamadan doktorunuzla bunları görüşebilirsiniz.konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler ;

Tüp bebek öncesi rahimin incelenmesi

Beyler Tüp Bebek tedavisinden önce kendinizi kontrol ettiniz mi ? İşte yapılması gerekenler.

Tüp bebeğe nasıl başlamalı?

Tüp bebek tedavisinde ÇİDER indirimleri

 

 

 

 

..

Tüp bebek tedaviniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ