lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sonunda benim de hikayemi paylaşma zamanı geldi.

Sonunda benim de hikayemi paylaşma zamanı geldi.

Sonunda benim de hikayemi paylaşma zamanı geldi.

Merhaba Aliye Ablacım, sonunda benim de hikayemi paylaşma zamanı geldi 🙂

Ergenlikten beri düzensiz regl sorunum vardı, üniversite son sınıfta ağrılı regl sonucu dr a gittim ve pko olduğumu ancak doğumla geçeceğini hamile kalmamın imkansız olduğunu söyledi. Dünyam başıma yıkıldı pko ne demek hamile kalmamak aileden uzaktasın nasıl söyleyeceksin… Nişanlanmayı düşündüğün bir ilişkin var…
İlk karar ondan ayrılmak oldu ama sevgilim şimdi ki kocam, konuyu öğrenip, çocuk istemediğini sadece beni istediğini söyleyerek bu zorlu yolculuk için ilk adım atılmış oldu.

Evlendikten sonra hiç korunmadık direk çocuk istedik, çünkü olmayacağı söylenmişti. 6.ay da dr gittik pko olduğumu yumurta takibi yapılacağını söyledi. 3 kez yumurta takibi her şey yolunda ama hamilelik yok. Bozulan psikoloji sonucu hemen doktor değiştirdik. Yeni doktor da 1 yumurta takibi yaptıktan sonra aşılama önerdi tabi ki kabul ettik. Verilen iğnelerin dozunu ayarlayamayan doktor hiç yumurta oluşturmadı ve aşılama olmadı. Yine hüsran olunca bu kez ara verdik, tabi ki sadece doktora gitmeye ara verdik.

Aktarlara, koca kadınlara gitmeler harcanan paralarla en az 2 tüp bebek tedavisi yapılırdı.

Bir arkadaşım çok sevdiğim bir doktoru önerdi. Hemen gittik. Bize PKO nun ne olduğunu, aslında imkansız diye bir şey olmadığını, tedavisiz bile hamile kalınabileceğini söyledi

Aşılama yapalım dedi tabi evliliğin 3. Yılına girmiştik.

Hemen kabul ettik, oluşan yumurtalar döllenmediği için negatif sonuç aldık. Ama bu doktor dan çok ümitliydim, huzur veriyordu.

Kontrol için gittiğimde tüp bebek önerdi, pko nun şansının daha yüksek olduğunu anlattı. Tabi maddi durumumuz ve benim hiç aklımda olmayan tüp bebek önerisi moralimi bozdu.

Çok moralimiz bozuldu 6 ay ara verdik .

Yaklaşık 6 ay ara verdik. Sonra aynı doktora tüp bebek için gittik. 37 yumurta döllenen 12 yumurta ve 5. Gün için oluşan 6 embriyo oluştu.

İlk transfer yapıldı, 11. Gün sonra pozitif sonuç, dünyalar bizim oldu. Ama kese gördükten 2 hafta sonra düşük yaşadım. Doktorum o kadar ilgilendi ki anlatamam.

3 ay sonra 2.için denemeye karar verdik birincinin tutmama durumu oluyormuş diye düşündük. 2.transfer yapıldı yine pozitif bu kez de yine kese göründükten 2 hafta sonra düşükle sonuçlandı

Doktorumuz saatlerce ilgilendi anlattı. Artık ilk kez ümidim bitmişti. Eşimle de konuştuk artık çocuk konusu kapanmıştı. Berbat dönemler yaşadım ama yinede korunmadan devam ettim.

Dondurduğumuz embriyoları imha ettirdik o kadar ki ümidimiz tükenmişti.

2 yıl sonra eşim tekrar denemek istedi, ilk kez benden böyle bir şey istediği için kıramadım.

İnternetten araştırma yaptım, bir doktor buldum ,o anda sizinle tanıştım ,hikayenizi okudum  ve çok etkilendim.

Doktor la görüşmeden sonra hemen göz bakımı, diş bakımı yaptım. Doktorun önerisi olmadığı halde, kilomda yokken diyet yapmaya başladım. 6 kilo verdim, sağlıklı beslendim, düzenli yürüyüşe başladım.

Meditasyon yaptım, artık hayatım düzenliydi.

Oluşan 9 embriyom un 2 si transfer edilecekti. Transfer e 2 gün kala pandemi olayı çıktı.

Durum şu anda virüs hakkında bilgi olmadığını istersem erteleyeceklerini söyledi, bende erteledim. Tabi pandemi beni o kadar korkuttu ki sürekli vitamin kullanmaya başladım, bağışıklık güçlendirici destekler aldım. Tabi verdiğim kiloyu da geri aldım.

Eylül ayında eşim pandemi inin uzayacağını artık beklemek istemediğini söyledi, bende tamam deyip transfer oldum. Dayanamayıp 8.gün test yaptım ve pozitif sonuç ama hep düşük yaşadığım için sevinemedik bile

Durum sonuç karşısında çok ilgisiz davrandı ne hemşire ne hastane nede dr bir kez aramadı. Ama yinede olumlu sonuçla sonuçlandı.

İlk kese gördüğümüz de  iki tane değildi (evet ikiz) mucize işte, kalp atışı için gittiğimiz de çok şükür bu kez o muhteşem sesleri duyduk ve hem de ikisinin de. O kadar korkuyorduk ki o sesten sonra rahatladık.

Allahım bu duyguyu isteyen herkese nasip etsin. Biz şimdi 30 haftalık olduk çok şükür, yılmadık sadece eşimle omuz omuza vererek hep savaştık ve hep istedik. Size tek söyleyeceğim yılmayın sadece isteyin. Allah kabul etmeyeceği duayı aklımıza getirtmezmiş.

Hüseyin Burak ve Zeyneb Umay ÇİDER sayesinde şu anda bizlere tutunuyor ,iyi ki varsınız.

Ben sizin bir canlı yayında gördüğüm vitaminler vardı, omega3 ve ismini şuan hatırlamadığım onları kullandım.

AMH ve FSH değerlerimi hatırlamıyorum çünkü son dr hiçbir test yapmadı eski sonuçlarla da sorun olmadığını söyledi. Zaten özel bir tedavi uygulamadı.

Kan değerlerim düşüktü onları yükselttim.

Ve transfer sonrası hiç rapor almadan evden çalıştım hiç dinlenmedim. Hatta eve köpek almıştık onunla ilgilendim dikkat etmedim.

Ben buna bağlıyorum aklım hep hamilelikte kalmadı bu sayede

Ve her gün 1 saat yürüdüm

Bütün doktorların dediği yatmayın yürüyüş yapın ki ilaçlar etkileşim göstersin.

Bu arada 7 yıllık evliyim 💕

Ben sürekli okuyorum hikayeleri bir gün bende yazacağım dedim ve sonunda o gün geldi çok şükür.

Hala okurum her hikaye çok değerli bir şeyler katıyor bizlere.

Allahım isteyen herkese nasip etsin inşallah ..

Aşkın

 

….

Bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim sevgili Aşkın ..

 

Bizi instagram ve facebooktan da takip edebilirsiniz.

 

Sonunda benim de hikayemi paylaşma zamanı geldi. konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler ;

 

Öncesinde 5 senelik bir mücadelem var mutlu haberi aldım

İnanmayı bırakın hayalinin kıyısından geçemezdik.

Bizlerin sadece bir sınavdan gectiğine inanıyorum

Yumurta ve Sperm Sağlığı için Öneriler -1-

 

 

Tüp bebek tedavileriniz ile ilgili Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ