lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Hamilelikte sancılar ,aglitünasyon sorunu, doğumdan sonra ikinci tüp bebek ,düzensiz sperm sonuçları ,Tüp Bebek Tedavileri Doktor Soru ve Cevapları -28-

Hamilelikte sancılar ,aglitünasyon sorunu, doğumdan sonra ikinci tüp bebek ,düzensiz sperm sonuçları ,Tüp Bebek Tedavileri Doktor Soru ve Cevapları -28-

Tüp Bebek Tedavileri Doktor Soru ve Cevapları

Soru: Eşim 3 aşılama 1 tüp bebek sonrası kendiliğinden hamile 14 haftalık şimdi biraz sancılar oluyormuş iğne batar gibi gelip gidiyormuş kısa sürede problem var mı?
Cevap: Sıkıntılar gebelerin çoğunda görülür önemli değildir.


Soru: Eşimde 1 aglütinasyon (antikorların bağlandıktan sonra kompleksler oluşturarak bir arada kümelenmesi). sorunu var normal gebe kalmam mümkün mü sizce 4 yıldır bebek düşünüyoruz?
Cevap: Normal gebe kalmanız mümkündür.


Soru: 2.tüp bebek denemesiyle dünyalar tatlısı bir kızım var.eşimle 2.bebeği de düşünüyoruz kısmetse bir yerde rahmin öğrenen bir varlık olduğunu duydum sizce bundan dolayı 2.tedaviyi çok geçmeden yaptırmam benim için bir avantaj sağlar mı yaşım 27 eşimin yaşı 29 bir kere hamile kalmam benim için bir avantaj mı yoksa bir şey fark etmez mi?
Cevap: 30 yaşına kadar denemenizi öneririm eşinizin doğum yapmış olması bir sonraki tedavi için çok büyük avantajdır”


Soru: Transferden sonra embrıyo yaşamazsa bunun sebebi zardan çıkamaması kabul edersek bunun sebebi ilaçlardan yumurtanın kuvvetlenmesi yada sperm kalitesi olabilir mi?Peki zarın kalın yada sert olduğunu bilmeden ilk trasferde önlem alına bilir mi”
Cevap: Laranmores zar kalın yada sertse embriyo zardan çıkamaz. Embriyo zarının kalın olduğu görülüp assisted hatching yapılabilir.


Soru: Eşimin sperm sayısı 14.000 motilite ileri hareketi 11 yavaş ileri 27 yerinde 20 hareketsiz 42 morfoloji hız ili 1.saat 9 yavaş ileri 1.saat 26 morfoloji normal yapı 54 bu arada benim kilo problemim var adetlerim arada düzensiz bu sperm sonuçlarına göre aşılama yöntemiyle çocuğumuz olabilir mi kilo aşılamada veya tüp bebekte önemli benim rahim filmi çektirmem gereklimi bu filmi narkozla çektirebilir miyim?

Cevap: Aşılama denenebilir kilo her iki tedavi de başarıyı olumsuz etkiler.

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Danışma formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
  •   
 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ