lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Embriyoskop nedir ? Tüp Bebek tedavilerinde Embriyoskopun faydası. Op.Dr.Özge İdem Karadağ

Embriyoskop nedir ? Tüp Bebek tedavilerinde Embriyoskopun faydası. Op.Dr.Özge İdem Karadağ

Tüp bebek tedavilerinde embriyoların en iyi koşullar altında saklanması ve sağlıklı olarak takip edilmesi için bir çok çalışma yapılıyor. Embriyoskop da bunlardan biri. Daha ayrıntılı bilgi alabilmek için Kayseri Acıbadem Tüp Bebek Merkezi uzmanlarından Op.Dr.Özge İdem Karadağ’a sorduk.;

Embriyoskop konusunda  kısaca bilgi alabilir miyim ?

Embriyoskopta  gene tedavi sürecinde son yıllarda kliniğimize girdi. Özellikle embriyoların gelişimini izlediği için işimizi çok kolaylaştırıyor. Hangi Embriyonun geliştiğini daha net görüyoruz  embriyoskopla .

Kısaca bilgi verecek olursam embriyoskop içerisinde  ufak kameraları olan ve embriyoları 24 saat izleyen bir alet ve kayıt yapıyor embriyoların gelişimini biz ertesi gün açıp baktığımızda dakikası dakikasına canlı olarak bu embriyolardan hangisinin daha iyi bölündüğünü hangisinin daha iyi geliştiğini değerlendirmiş oluyoruz. Ve embriyoları daha iyi embriyoyu seçerek gebelik oranlarını artırmış oluyoruz hastalarımızın bu açıdan çok önemli. Çünkü embriyolar çok hassas yapılar ve biz onları sadece normalde mikroskoba koymadığımız zaman gene anne vücudunu taklit eden inkibatör dediğimiz yapılar içerisinde saklıyoruz. Ve günde sadece bir kez embriyoloğumuz  çıkarıp normalde izleyebiliyor,çünkü dediğim gibi çok hassaslar .Belli ısıda belli nem oranında belli gazlar altında  olmaları gerekiyor. Ancak embriyoskopta böyle değil. İçerisinde ufak kameralar var ve embriyoları sürekli izliyor hangi embriyonun daha iyi geliştiğini daha iyi anlamış oluyoruz embriyoskopla..

Çok teşekkür ederiz.

 

 

Bu konuyu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler.

 

Kist nedir? Tüp bebekte başarıyı etkiler mi? Nasıl tedavi edilirler? Op.Dr.Özge İdem Karadağ

AMH hormonu düşükse hamile kalınamaz mı? Op.Dr.Özge İdem Karadağ

İleri yaşta veya yumurta rezervi azalan hastalarda başarı şansı artırılabilir mi? Op.Dr.Özge İdem Karadağ

Tüp bebek tedavisi ile doğan bebeklerde herhangi bir yan etki var mı? Op.Dr.Özge İdem Karadağ

Tüp Bebek Tedavisinde Rahme Çizik Atmak Başarıyı Artırır Mı? Op.Dr.Özge İdem Karadağ

Troid hastalığı tüp bebek tedavisini etkiler mi? Op.Dr.Özge İdem Karadağ

Rahimde sıvı gözükmesi, kansızlık ve demir eksikliği, dondurulmuş embriyolar. İkiz Gebelik Beslenmesi Op.Dr.Özge İdem Karadağ

..

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Op.Dr.Özge İdem Karadag Danışma Formu ile bize ulaşabilir, Kayseri Acıbadem Tüp Bebek Merkezinde daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

İlk randevunuzun  Derneğimiz tarafından alınması gereklidir. Daha önce başvurmamış,görüşme yapmamış ve randevu almamış olmamalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
BİR YORUM YAZ