lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Çocuk İstiyorum.com’dan mail var mı?

Çocuk İstiyorum.com’dan mail var mı?

Sevgili www.cocukistiyorum.com ekibi ve Sn Sibel hanım,

Sitenize üye olduktan kısa bir süre sonra televizyonda sizi izlemiş; sabrınıza inatçılığınıza ve verdiğiniz desteklere hayran kaldığım gibi, kendimin asla bu direnci gösteremeyeceğime olan inancım nedeniyle tuhaf bir küskünlük içinde sitenizi ve mesajlarınızı takip ettim.
Bu küskünlük elbette ki şahsınıza değildi. Ancak bu hasas dönemlerde siz de bilirsiniz ki çevrenizdeki insanları seçmeye başlarsınız. Örneğin henüz çocuk yapmayı düşünmeyen; çünkü bazen siz de bu bahanenin ardına saklanırsınız. Ya da belki de henüz evlenmemiş olan; netice de çocukla ilgili bir düşüncesi yoktur. Yani mümkün oldukça bu konunun geçeceği ortamlardan uzaklaşmak ister insan. Ben de böyle yaptım genelde. Ama insan bazı şeylerden kaçamıyor maalesef; zira tam böyle yapmaya başladığım sırada çevremdeki tüm arkadaşlarım teker teker hamile kalmaya başladı. Üstüne de sizi televizyonda izleyince bu sabır, bu inat, herhalde dedim ben yapamayacağım. Ve site olarak yaptıklarınız hem beni galeyana getiriyor, heyecanla tedavi süreçlerine başlatıyor, hem de sonuçlar olumsuz oldukça umutsuzluğa sürüklüyordu. İşte küskünlüğüm bunlardan kaynaklandı.

Bu süreç gerçekten de oldukça zor bir süreç. Umut umutsuzluğa karıştığında insan kendini çok çaresiz hissediyor. Ama sizler insanın yalnız olmadığını daima hatırlattınız bana. Çok kereler sizden mail geldiğinde kızdığımı, bütün bunların aslında hiç bir anlamı olmadığını yada yaptıklarınızın benim çocuk sahibi olmama bir faydası olmayacağını düşünmüşümdür. Ama her internete girişimde önce mailleri açıp Çocuk İstiyorum.com’dan mail var mı diye bakmaktan da asla vazgeçemedim.

Bir aşılama yaptırdım, ikinciyi istemedim, direk tüp bebek istedim ama önce rahimde küçük bir polip olduğunu söylediler, onu da aldırdım ama bir işe yaramadı. Tüp bebek tedavisi yaptırmak üzere beklerken hamile olduğumu öğrendim. Bu dehşet verici güzellikte ve heyecanda bir duyguydu. Hiç çocuğum olmayacağına ve sizin gibi de sabır gösteremeyeceğime o kadar inanmıştım ki..

Şimdi bu sorunları yaşayan herkese bir gün mutlaka bir umut olabileceğini, asla vazgeçmemeleri gerektiğini söylüyorum. Hiç tanışmamış olmamıza rağmen bana verdiğiniz ilgi, sıcaklık ve yalnız olmama duygusu için sonsuz teşekkürler. Sevgiler ve umutlar paylaşıldıkça büyürken acılar ve umutsuzluk da paylaşıldıkça küçülüyor.

Tüm çocuk bekleyen site dostlarına bol şans diliyorum ve hep dua ediyorum.

Sevgilerimle;
NEVA

 

..

Çocuk Sahibi olmak için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir ÇİDER in anlaşmalı merkezlerinde indirimli olarak tedavi olabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ