Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Yeniden başlamaktan korkmamayı öğrenmek

yonetim

www.cocukistiyorum.com internet sitesi 2001 yılında yayın hayatına geçti. O zaman bildiğimiz tek arama motoru sitesi Yahoo idi. Google arama motoru sitemiz kurulduktan birkaç yıl sonra ortaya çıktı ve açık söylemek gerekirse mertlik bozuldu  : )  Kendine göre kuralları algoritmaları derken herkese ulaşabilen Çocuk İstiyorum bir anda sadece bilenler tarafından girilebilen bir site haline geldi. Allahtan o kadar çok kişi direkt olarak giriyor ve o kadar çok konu paylaşılıyordu ki  ( halen de öyle) ki yıllarca google in ilk sayfasında ilk sırasında yerimizi hep koruduk. Sonradan sponsorluklar ve reklamlar cıktı,hacklama çıktı, seo çıktı sonra  mertlik bozuldu. 🙂

Her yıl arama motorlarının kuralları değişiyor.  Siteler kabul değiştirmek ve yeni sisteme  sürekli ayak uydurmak zorunda . Çocuk İstiyorumda her zaman yeni versiyon değiştirmek zorunda kaldığımda korkudan bacaklarım titrer.  Yeniden arama motorlarında yükselmeye başlayıncaya kadar gözüme uykular girmez.
Ya beğenmezlerse ?
Ya bizi arayanlar bulamazlarsa, ?
Ya istedikleri konuları başka yerlerde bulup önce o sitelere girer indirimli tüp bebek tedavisi olabilecekken ,daha çok fiyata tedavi olurlarsa?
Sanki benim cebimden çıkıyor paralar.. ama telaşına düşüyorum işte.
Daha çok indirim alma telaşına düşüyorum. Daha çok insan bizden randevu alıp gitsin derdine düşüyorum. Oysa eminim kimsenin derdinde değil..

Bir internet sitesini neden kurarsınız? Bir seyler söylemek ,anlatmak  , aynı duygu ve düşüncedeki, kafadaki insanları hep biraraya getirebilmek, gerekirse dayanışma içinde olabilmek  için değil mi ? Ama o kadar çok paylaşım sitesi açılınca insanlarında kafası karıştı. facebook, twitter,  İnstagram,  pinterest,Linkedin ,Google +  vs. vs.. bitmiyor  , bitmiyor…

Derdimiz ne ? Niye dağıldık o kadar.?  Bu insanlar neden saçıldı oraya buraya ? Ben henüz hala anlamış değilim ama Çocuk İstiyorum sitesi  elbette her zaman yerini bulacak ,en fazla görülen yerde olacaktır.Bunu biliyorum . Çünkü doğru bilgiyi koyarsanız ve gerçekten yaptığınız işte samimi iseniz döner dolaşır sizi bulurlar… Buluyorlar da. Anne ve baba olmak isteyen erkeği, kadını, anne baba adayları sizi dereden tepeden dünyanın her yerinden buluyor .Yukarıda ki fotoğraf  bunun en büyük kanıtı..

Derken İş “ben  nerede olayım ? “”Beni nerede daha çok görebilirler”e dönüştü.  Olsun biz gene bunu da becerebiliriz. Baktık beceriyoruz da..

Bazen mükafat  gögüse takılan bir madalyayla olmuyor,bir söz de onun yerine geçebiliyor. Aynen bu hanımın söylediği  gibi.
Her yeni  site ve yaratılan her grup ve platform ile Çocuk İstiyorum yeniden hayata başladı. Bu  iyi bir şey “her gün yeniden doğmak.” Yeniden başlamaktan korkmamak.
Geçen hafta derneğimizi ziyaret eden  Kurumsal  firmanın yetkilisi “Onca yıldır her zaman yeniliklere ayak uydurabilmeniz ve bir çok konuda önder olabilmeniz çok takdir edilecek bir şey “dedi.

Bana ve bize bunu yaptıran şey ne?

Yaşamayı sevmek mi bu ? Bir nebze,
Yaşamaktan korkmamak mı? Bir nebze,
Hayata kafa tutmak mı ? Bir nebze,
Yeni bir şey keşfetme arzusu mu? Evet bir nebze de ondan
Hayata yeni bir şey getirmek  yaratmak dürtüsü mü ? Evet bir nebze

Tutam tutam her şey..

Doğurmak sadece bir bebeğin karnınızdan çıkması mı hayır değil bana göre

Bir eser bir doğurmadır, Bir roman, bir resim,bir heykel,bir proje , bilinen bir yemeğin yeni bir versiyonunu yaratmak gibi  ; yaratılan her şey,  hepsi birer doğurmadır.

Hayat zaten bunların hepsi değil mi ?
Deneyimlemek ,tecrübe  ,olgunluk, biraz acı, biraz ihanet ,mücadele etmek,zorlukları aşma savaşı , gülümsemek için yaşanan onca çaba ,özveri ..

Çocuk İstiyorum a dönelim .O ikinci çocuğum.. ve tabi ki istatistikler çok  önemli. Sağlıklı büyümesini sağlamak için nasıl çocuğuma zaman zaman “check up” yaptırıyorsam ona torpil geçiyorum azıcık, her gün yapıyorum.
Kimler nerelerden giriyor ?
En çok hangi konu okunuyor?
En çok hangi konu araştırılıyor? Yaş kaç ?
En çok neresi hangi  konuyla ilgili?

Bende en çok haz uyandıran Çocuk İstiyorum sitesinin girişlerini gösteren dünya haritası.
Yapılan işin önemini  anlatıyor. Size büyük sorumluluk veriyor. Duygu heyecan ve motivasyon yüklüyor.
Daha çok nerelere ve kimlere ulaşabilirim duygusu yaratıyor. Bu duygu size  bir anda tam gaz güç veriyor . 0 km bir araba düşünün  km 300 e kadar hedefli.Benzini yeni doldurmuşsunuz ve gaza basıyorsunuz.. yol açık uçsuz bucaksız önünüzde gözüküyor engel yok. …acaba kaç km ye kadar çıkacak. ?  Midenizde kramp  ve birazdan imtihana  girecekmiş gibi heyecanla karışık biraz korku..

Sonra başlıyorsunuz yeniden düşünmeye ;
Yeni konular nasıl yaratabiliriz,
Ne kadar ilgi çekebilir ?
Bu başarıyı nasıl stabil tutarım?
Daha yükseğe nasıl çıkabiliriz.
Bitmeyen bir yol bu anlatabildim mi ? Başarı duygusunu içinizde hissettiğinizde  sahne sanatçılarının bir türlü bırakamadıkları sahne kokusu gibi hep duymak istersiniz.
Yeni doğmuş bir bebeğin kokusu gibi. Hep yeniden doğurmak ve hep o cennet kokusunu hissetmeyi istemek  gibi..

Size yukarda www.cocukistiyorum.com sitesinin yıllık girişlerini gösteren dünya haritasını yayınladım. Sadece kuzey ve güney kutbu ve Afrika’nın ortasından bu siteye giriş olmamış. Eh o zamanda baktık “niye girmemişler kardeşim oradan ?” diye . Eminin orası yağmur ormanlarının olduğu yerdir Afrika ‘da. Kutuplarda da çok kimse yaşamıyor zaten diye avutuyoruz şimdi kendimizi.

Biz yeni doğumlara gebeyiz yeniden..Düşünüyoruz.
Size de iyi yaratmalar…

Aliye Sibel Tuzcu

 

 

..

Doğurganlık  ve Tüp Bebek Tedavileri için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ