lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisinde beşinci aşama : Yumurtaların işleme girmesi

Tüp bebek tedavisinde beşinci aşama : Yumurtaların işleme girmesi

Yumurta toplama işlemi yaklaşık 12 ila 14 gün de yapılır.Bir çok kadında sorunsuz ve ağrısız geçmektedir.
Yumurtaları toplama
işleminden sonra bir müddet tüp bebek merkezinde dinlenecek daha sonra eve gönderileceksiniz. Bu arada siz dinlenirken yumurtalarınız ve eşinizin verdiği spermler işlem görmeye başlayacaktır. Toplanan folikullerin içinde yumurta aranacaktır.Her folikülün içinde bir yumurta olması gerekmektedir.
Eğer yumurta bulunursa bunlar  embriyolog tarafından değerlendirilmeye alınacaktır. Yumurtalarınız eğer geç alındıysa  ve bu nedenle aşırı derece de olgunlaşmış ise işleme alınmaz alınsa bile döllenme başarılı olmayabilir. Eger alınan yumurtalarınız  yeterince olgun değilse, embriyoloji laboratuvarı laboratuvarda beli bir müddet onları olgunlaşmaları için bekletebilir.

Sizin yumurta toplama işleminiz gerçekleşirken eşiniz de aynı zamanda sperm örneği verecektir. Bu da erkekler için oldukça gerilim yaratan bir işlemdir.  Günün stresi nedeniyle bazen sperm verememe durumu olabilir. Böyle bir durumu hissederseniz  eşinize daha önceden gidip sperm vermesini önerebilirsiniz. Spermler dondurulabilir ve sizin yumurtanızın alındığı gün çözdürülüp işleme sokulabilir. Alınan meni örneği de spermleri ayıran özel bir yıkama işleminden geçirilir. hazırlandıktan sonra  embriyolog en sağlıklı görünümlü spermi seçerek özel ince bir iğne kullanılarak sperm ile yumurtanın (ICSI  yöntemi ) içine yerleştirecektir. İşlem yapılan yumurtaların  döllenip döllenmediği 12 ila 24 saat içinde belli olmaktadır.

 Tüp bebek tedavilerinde ilk aşama İlk gün

Tüp Bebek tedavilerinde ikinci aşama yumurtaların uyarılması ve geliştirilmesi

Tüp Bebek tedavilerinde üçüncü aşama Yumurta Çatlatma

Tüp Bebek tedavilerinde dördüncü aşama Yumurta toplama

 

Tüp bebek tedaviniz için Çocuk İstiyorum Formuyla bizimle iletişim kurun

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ