lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Şüpheli Hamilelik Haberleri Hakkında Dikkatli Olmalıyız…

Şüpheli Hamilelik Haberleri Hakkında Dikkatli Olmalıyız…

46 yaşındaki Amerikalı Ünlü Sanatçı Halle Berry Doğal Yolla mı Hamile ?

46 yaşındaki ilk Afrika kökenli Amerikalı Kadın oyuncu Halle Berry in hamile olduğu haberi geçtiğimiz hafta magazin dergilerine bomba gibi düştü.

Tip 1 denilen şeker hastalığı bulunan ve bir önceki ilişkisinden 5 yaşında bir kızı olan Berry’in 47 yaşındaki nişanlısından ikinci çocuğunu beklediği bildirildi.

“40’lı yaşlarda hamile olan insanlar basında duyulduğunda onların doğurganlık tedavisinden yararlandıkları konusunda çok net şüphelerimiz oluyor ama basında yer alanlar bu konuyu açıklamakta hiç te şeffaf davranmıyorlar. dedi.. “Ben Halle Berry kısırlık tedavisi oldu ya da olmadı demiyorum ama onun yaşında doğal gebe olanların başarı oranları belli .40 yaşından sonra hamilelik olabilir ama gerçek oranları mutlaka bilmeliyiz.

Benim 46 yaşında doğal hamile olma oranım nedir ? diye sorarsanız , tüp bebek doktorları hamilelik oranı iyi değil diyor .
“Bir kadın doğal yollardan hamile kalmaya çalışıyorsa 40’lı yaş ortalarında yumurta meydana getirmesi neredeyse mucizevi olur ,” Hatta tüp bebek yardımı (in vitro fertilizasyon) kullanan kadınlarda, kendi yumurtasını kullanarak 45 yaş yada daha yaşlı bir kadının sağlıklı bebek doğurması bebek henüz belgelenmemiş.. Doktor ve tüp bebek tedavisi müdahalesi olmadan 46 yaşında bir kadının bebek sahibi olma şansı muhtemelen 0.01% veya daha azdır. .

30’lu yaşlarımızdaki doğurganlığımızla 40’lı yaşlarımızdaki doğurganlığımız arasındaki fark nedir?
Çok büyük fark vardır. Yumurta miktarı ve kalitesi bir kadının 30lu yaş ortalarında bir çok keskin düşüş yaşar. Sizin 40 lı yaş ortalarında, kendi yumurtanız ile tüp bebek tedavisinde bile başarılı olmanız pek mümkün değildir.

“Azalan yumurta kalitesi bahsediyorsanız, 43 ve 46 arasındaki fark çok büyüktür.”

Belli yaşlar içindeyseniz veHalle Berry gibi başarılı olmak istiyorsanız hemen yardım almalısınız
Hamilelik istiyorsanız hemen yardım alın,40 ve üstü yaşlar için size tavsiyem bir kaç ay doğal yolla denemek için beklemeyin, Yaklaşık % 65-75 arasında kadar düşük olma ihtimali ve sorunlu hamilelik geçrme durumu var.

Yurt dışında bir çok ünlü donor ile tüp bebek yaptırıyor
Yurt dışında bir çok ünlü donor ile tüp bebek yaptırıyor bu onlar için rutin bir tedavi .Bu tür tedavide büyük bir başarı var. Aslında, genç donör yumurta ile kadında yaş sınırı diye bir şey kalmıyor. İster 35 yaşında isterseniz 50 yaşında olun donor ile tüp bebek tedavilerinde başarı oranı yaklaşık %65-70 cıvarındadır.

Halle Berry’nin şeker hastalığı ya da sevgilisi yaşı hamileliğine engel olmuyormu ?
Eğer Halle Berry nin diyabet hastalığı kontrol altında ise,sağlıklı gebelik için herhangi bir sorun olmayacagını diyabet uzmanları belirtiyor. Nişanlısına gelince 47 yaş sperm için çok kötü bir yaş değil. Ama hamile bırakma potansiyelinde anlamlı düşüşlerin yaşandığı bir yaş. .Ayrıca araştırmalar yaşlı babaların çocuklarında bazı sağlık koşulları risklerini artırdığını söylüyorlar.


Bu konu ile ilgili aşağıdaki makaleleri de inceleyebilirsiniz.

Donor yumurta ve yumurta donasyonu ne demektir?
Yumurta donasyonunda başarı oranları
Sperm donor yasal mı?
Sperm donor hangi durumlarda önerilir
Sperm yetmezliği donor
Yumurta donasyonu ve tüp bebek

 

İleri yaş anne olma konusunda

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Danışma formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ