lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Yumurta Donasyonu Tedavisinde Başarı Oranları

Yumurta Donasyonu Tedavisinde Başarı Oranları

1 ) Yumurta donasyonunda ( naklinde ) elde edilen başarı oranları nelerdir?

Yumurta donasyonu, tedavisinde tecrübeli kliniklerde, klinik gebelik oranı donasyon siklusu başına %70’lere kadar ulaşmaktadır. Her olasılık da, yumurta donasyonu tedavisi kadının kendi yumurtasının kullanıldığı sikluslardan daha yüksek başarı oranına sahip olan bir üreme tedavi yöntemidir. Kısacası, yumurta donasyonu ile elde edilecek hamilelik oranı ortalama % 85 in üzerindedir.

Tüp Bebek tedavilerinde başarı çok unsurlu bir denklem gibidir. Bir tek tüp bebek merkezinin doktorları veya embriyologları değil (ki bu iki faktör oldukça önemli faktörler olarak kabul edilir), hastanın daha önce ki tedavi geçmişi ve kişisel kısırlık geçmişi ve analizi ile beraber, bunun doğrultusunda uygulanması gereken tedavi şekli de büyük bir önem taşımaktadır. İşinde ve alanında uzman olan doktorlarımız ile beraber, sizlere en yüksek başarı olanağını sunmak için, birçok birimde farklı analizler yürüterek, sizin için en uygun tedaviyi farklı birimlerimizin istişaresi ile uygulamaktayız.

Yapmakta olduğumuz bu özenli çalışma sayesinde, merkezimizde elde edilen başarı oranlarının ve pozitif hamileliklerin neden daha yüksek olduğunun en önemli nedenidir.

Bunların yanı sıra, 2008 yılından itibaren elde edilen başarı oranları ise, aşağıda ki tabloda sunulmuştur

Yumurta bağışı ile kalınan hamileliklerde başarı oranları (2008-2014)

Yıl      Embriyo        Klinik                 Başarı

           Transferleri  Hamilelikler       oranları

2014 608 395 65%
2013 510 360 70,588%
 2012 490 338 69%
 2011 503 350 70%
 2010 449 291 65%
 2009 358 243 68%
 2008 309 191 62%

 

2 ) Yumurta donasyonunda başarıyı etkileyen unsurlar nelerdir?

Tüp bebek tedavisinde başarıyı elde edebilmek için, dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. Bunlardan bir tanesi, doğru test ve tahlillerin yapılmış olması, ve daha önceden bir tedavi geçmişinin olması halinde, bu tedavide bulunan unsurların iyice analiz edilmiş olmasıdır. Bu sebepten dolayı, doktorlarımız ile bağlantı kurduğunuz zaman, bu konu hakkında detaylı bilgi aktarımında bulunmanız, elde edilecek olan başarı şansı ile doğru orantılıdır. Her ne kadar da yumurta nakli (yumurta donasyonu) ile yapılan tüp bebek tedavilerinde başarı oranlarımız oldukça yüksek değerlerde olsa dahi, doğru teşhisin koyulabilmesi ve doğru analizlerin yapılmasının ardından uygun tedavinin yapılması, oldukça önemlidir.

3 ) Yumurta donasyonunda elde edilen başarı oranları ve ülkeler

30 yaşından küçük olan ve sağlıklı doğum yapmış verici yumurtası kullanan ülkelerde başarı şansı % 60 ile %70 dir. ( ABD, İspanya, KKTC )

Sıradan sağlıklı kadın kullanan ülkelerde elde edilen başarı şansı, yaklaşık % 40 ile %45 ( Arjantin, Belçika, ABD, Güney Kıbrıs )

Daha önce hamile olmamış, yumurta sayısı fazla verici kullanan ülkeler başarı şansı % 30 ile %37 (İsrail, İngiltere, Hindistan)

Dondurulmuş veya atık yumurta kullanan ülkeler (Yunanistan, İsrail) Yumurta nakli Avrupa’da İtalya, Fransa, Almanya gibi ülkelerde yasal zorunluluk sebebinden dolayı uygulanmamaktadır

Kaynak: http://kibrisvetupbebek.com/yumurta-donasyonu-nedir

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. yeşim dedi ki:

  Çok güzel bilgiler, harika

 2. yonetim dedi ki:

  Çok teşekkür ederiz. Başka sormak istediğiniz bir şey olursa memnuniyetle cevaplamak isteriz.İyi günler

 3. Gülşen dedi ki:

  Tedavi süreci ne kadar artı 2.çocgu düşğndüğümzde yine aynı süreçlerimi yaşıcaz yoksa nakil işlemi olduğu içşn kendiliğindedinde oluomu tşk

  1. yonetim dedi ki:

   Gülşen hanım tüp bebek tedavileri her denemede aynı süreçten geçer yumurta toplama ve transfer olarak tedavi süreci kadının özel gününde başlar ve yaklaşık 18 veya 20 günlük süreçlerdir.

 4. hülya BURHAN dedi ki:

  2 yıl önce 6 aylık ikiz çocuk düşürdüm yene donasyon yöntemiyle çocuk yapmak istiyorum ancak endimetriyum kalınlığı artmıyor düşükden 1 yıl sonra başladım ancak artmıyor. ne yapabilirim bu konuda bana yardım ederseniz sevinirim

  1. yonetim dedi ki:

   Hülya hanım sorunuzu danışman doktorumuza ileticem ceva p geldiğinde size bilgi verice m iyi günler diliyorum.

   1. yonetim dedi ki:

    Hülya hanım danışman doktorumuzun yorumu
    Prof.Dr.İsmail Çepni
    merhaba
    histeroskopi ile rahim içine bakılmalı. bol şanslar

BİR YORUM YAZ