lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kısırlık tedavileri ile ilgili Hasta Soru ve Doktor Cevapları-24-

Kısırlık tedavileri ile ilgili Hasta Soru ve Doktor Cevapları-24-

Soru:Ben 3 yıl önce laparoskopi ameliyatı geçirdim ve 1.derecede endometrium çıktı odaklar yakıldı ve ben hamile kaldım sonrasında ağrılarım devam ediyor ama şu son 2 aydır çok fazla tekrarlamış olabilir mi yeniden ameliyat olmam lazım bunun ilaçla yada başka şekilde tedavisi var mı?

Cevap: Tabi ki tekrarlama olasılığı var.Bunu doğum kontrol ilaçları ile baskılayabilmek mümkün.

Soru: İlk 3 ay düşük riskinin çok yüksek olduğu daha sonra bu riskin azaldığı söyleniyor Hatta kalp atışı duyulduktan sonra bu riskin azaldığı söyleniyor.ne kadar doğrudur?

Cevap: Kalp atışının görülmesi riskin azaldığını gösterir tabii.ancak tamamen yok olduğunu göstermez.

Soru: Normal yolla gebe kaldım fakat düşük yaşadım.3 ay korunmamız söylendi fakat korunmadık hamile kalamamam normal mi bu 3 aylık sürede.ayrıca normal yolla gebe kalmış olmam sorunum olmadığını gösterir mi?Kürtaj olmadım 2 aylıktı hayır hepsini düşürdüğümü söyledi dr um ilaç kullanmadım

Cevap: Düşük kaç aylıkken oldu ve kürtaj oldunuz mu?İlaç yardımıyla mı düşük yaptınız? O halde endişe edecek bir durum en azından şimdilik yok.ancak gebelik ne zaman olur,onu bilmek mümkün değil.belki 3 ay sonra olur, belki de bir yıl sonra olur.Şimdilik endişe etmeyin.

Soru: Kişinin düşük yapıp yapmayacağı ultrasonda anlaşılır mı? Durup dururken düşük olur mu? Olma ihtimali kaçtır.

Cevap: Düşük yapıp yapmamak ultrasonda anlaşılmaz.durduk yerde de olabilir , bir takım dış etkilerle olabilir,iç etkilerle olabilir.yani birçok sebebi de olabilir.olma ihtimali için herhangi bir yüzde verebilmek zor.

 

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Danışma formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ