lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Bir Mucize Gerçekleşti

Bir Mucize Gerçekleşti

Merhaba,

Bizim hikayemiz 2002 yılının Haziran ayında başladı. Eşim ve ben 1998 yılında evlendik. Evliliğimizin ilk yıllarında biraz hayatımızı yaşamak istedik. Çocuk sahibi olmayı çok fazla düşünmemiştik. Benim için önemli olan herşeyden önce evliliğimizin huzur ve mutluluk içerisinde geçmesi idi. Bir süre sonra analık içgüdüsü olsa gerek ben de yavaş yavaş bir bebeğimiz olursa daha iyi olur diye düşünmeye başladım. Fakat o zamanlar çocuk sahibi olmanın bu kadar zor olabileceğini düşünmemiştim. Eşim ve ben tüp bebek merkezine başvurduk. 2002 yılının Haziran ayında aşılama yaptırdık. Başarısız oldu. Daha sonra Ekim ayında Mikroenjeksiyon tedavimiz başladı. Kasım ayında transfer yapıldı. Yine olmadı. İlk tedavide biraz gergindim.

Hastane, iş ve ev üçgeni arasında gidip geliyordum. İğneler ve ilaçlar beni çok yormuştu. Heyecanda vardı. İnsan gerçekten önemli bir konuda karar vermişse yılmamalı o işe inançla sarılmalı. Bütün bunlar olurken. Sibel Tuzcu’nun sitesiyle tanıştım. Bu sitenin bana çok büyük faydası oldu. Diğer hastaların tedavileriyle ilgili birçok fikir edindim. Ayrıca almam gereken gıdalarla ilgili ayrıntılı bilgi edindim. Bu sitenin diğer aileler içinde çok faydalı olduğuna inanıyorum. İlk tedavimizde çok umutlu idim. Yine de insan kendini her türlü sonuca hazırlamalı diye düşünüyorum. Ben yılmadım. Tekrar aynı hastaneye başvuruda bulunduk. Mayıs ayında ikinci tüp bebek denememiz başladı. Bu arada gıdalarıma çok dikkat ettim. Çeşitli kitaplar okudum. Nefes egzersizlerini öğrendim. Olumlu düşünmeye önem verdim.

Eşim ve ben maddi, manevi hazırlanmaya çalıştık. Bu arada eşimin de çok büyük desteğini gördüm. Başta doktorum olmak üzere diğer doktorlarda bana ve eşime çok yardımcı oldular. Büyük moral verdiler. 23 Temmuz 2003’de gebelik testi yapıldı. Nihayet beklediğimiz sonucu aldık. Sonuç pozitif. Yüce Rabbim bu anı çocuk isteyen herkese yaşatsın. Sonucu işyerinde telefonla öğrendim. Kulaklarıma inanamadım. İkinci tedavide çok umutlu değildim. Yumurtalar çok kaliteli değildi. Bu yüzden sonucu duyunca şok oldum. Eşim ve ben çok mutlu olduk. İşyerinde bayram havası vardı.

Ailem ve akrabam sevince boğuldular. Şu anda dokuz haftalık hamileyim. İnşallah sonuna kadar sağlıklı bir şekilde devam eder. Çalışmaya devam ediyorum. Şu ana kadar büyük bir problem yaşamadım. Rutin kontrollerimi yaptırıyorum. Bizim için, çocuk isteyen herkes için sürekli dua ediyorum. Bu bebek Yüce Rabbim’in bir hediyesi. İnşallah bizim gibi diğer hastalar da emeklerinin karşılığını alırlar. Her şey gönlünüzce olsun.

Mimoza.

 

 

 

 

Bizi takip edebileceğiniz sosyal medya sayfaları

Bu linkten Facebook  Çocuk İstiyorum sayfamıza erişebilirsiniz.
Bizi instagramda   @ciderdernek  hesabından takip edebilirsiniz. Yoğun olarak orada paylaşım  ve canlı yayınlar yapılmaktadır.

Youtube Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği sayfamızda 140 ın üstünde tüp bebek bilgilendirme videosu bulunmaktadır.

Twitterda  @tupbebekdernegi sayfamızı da kullanabilirsiniz.

 

 Bir Mucize Gerçekleşti konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler

Tüp Bebek Tedavisinin Aşamaları

Tüp bebek tedavisinde Gonal F ne kadar süre kullanılır?

Tüplerde tıkanıklık belirtileri nelerdir?

FARLUTAL İlacı nedir ne zaman ve niçin kullanılır?

 

Tüp bebek tedavileriniz için başvuru ÇİDER Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ