Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Acıbadem Kadın Doğum Günleri

yonetim

Cumartesi sabahı her zamankinden çok değişik bir hafta sonu faaliyetin içinde olduk.

Her zamanki gibi afişlerimiz broşürlerimiz yanımızdaydı ama bu defa çok rahattık. Kaç kişi gelecek herkese ulaştık mı stresi asla yoktu. Bu nedenle neşe içinde arabamıza bindik. Acıbadem hastanesinin 450 doktorun davetli olduğu kadın doğum bilgi günlerine davetliydik. Sheraton Oteli Toplantı salonunun önüne bir çok ilaç firması stand kurmuşlardı. Bize de bir bölüm ayrılmıştı. Afişlerimizi açtık broşürlerimizi masamızda düzenledik. Bu yıl ilki yapılan Kadın Doğum günlerinin Başkanı Prof.Dr.Bülent Tıraş tı.Sunum konuşmasını Startv sabah kahvaltı haberlerini sunan Seda Akgül yaptı.

Türkiye’nin her bölgesinden gelen doktorlar hem birbirleri ile iletişim kurdular Konuşmacı doktorlardan yeni çalışmalarla ilgili en yeni bilgileri hem de ilaç firmalarından gelişmekte olan ve yeni piyasaya sürülecek ilaçların tüyoları alındı.

Çocuk İstiyorum içinde bu toplantı oldukça önemliydi. Birçok doktorla tanışıldı, tanıdığımız doktorlar ile iletişimler tazelendi tekrar görülmekten mutlu olundu başka şehirlerde olan doktorlarla hasret giderildi,arayı bir daha uzatmamak en yakın zamanda görüşülmek üzere söyleşildi , ÇİDER ‘in ve çocuk istiyorum sitesinin faaliyetleri ,yurt dışı derneklerle birlikte yapılan proje sergilenerek anlatıldı.

Avrupa Fertility Derneğinin Türkiye Dahil tüm Avrupa ülkelerinde gerçekleştirdiği Umut duvarının Türk üyeleri de bu toplantıda yayınlandı. Tamamı İngilizceye çevrilip 07-08 Temmuz tarihlerinde bu yıl İngiltere de yapılacak ESHRE Dünya Kongresinde En büyük aile Türkiye olarak yayınlanacak olan Umut duvarı kartpostallarımız bu başlangıç haliyle bile çok güzellerdi ve katılımcıların çok ilgisini çektiler. Tedavileri yaşayanların duygularını en kısa ve en vurucu şekliyle anlatan kartpostallar kısırlık ve tüp bebek tedavisi yaşayanlar hakkında dünya da farkındalık yaratmak için tüm ülkelerle birlikte yapılıyor.Sizden daha fazla katılım bekliyorum.

Jinekoloji ve Obsestrik Derneği Başkanı Prof.Dr.Cansun Demir ile görüşme ve çalışmalarımızdan kısaca bahsetme şansım oldu. Bu değerli doktorumuz mayısta Yapılacak Jinekoloji Kongresinde de Çocuk İstiyorum Derneğinin Standının olması gerektiğini söyleyerek bizi çok mutlu etti. Kongreyi düzenleyen GateCon Firmasına bu son derece başarılı toplantıları için ayrıca teşekkür ettik.

Son derece keyif veren bu organizasyona katılmak bizi çok mutlu etti. Acıbadem Hastanelerine de bu büyük organizasyon ve katılımıza destek sağladığı için teşekkür ediyoruz.

Umutlarınızın gerçeğe dönüştüğü günlerin en kısa sürede gelmesi dileğiyle

Sibel Tuzcu

 

Tüp bebek tedavileriniz için Prof.Dr.Bülent Tıraş doktor formunu doldurun

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ