Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

17 Şubat Salı günü Yalova da Tüp Bebek Toplantısı var

17 Şubat  Salı günü Yalova da Tüp Bebek Toplantısı var

Yalova Belediyesi ,  Umut Merkezleri   ve Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER)  in Yalova da ortaklaşa düzenledikleri  tüp bebek tedavileri ile ilgili bilgilendirme toplantısı 17 Şubat Salı günü saat 14.00 de  Raif Dinçkök Kültür Merkezinde yapılacak.

Bursa Acıbadem Tüp Bebek Merkezi Başkanı Doç.Dr.Şahin Zeteroğlu nun uzman konuşmacı olarak katılacağı toplantıda çocuk sahibi olmak isteyenler çiftlere anne olma konusunda yaşadıkları problemleri aşma konusunda  bilgiler verilecek ve tüp bebek tedavilerinde başarılı olmanın püf noktaları açıklanacak.

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği Başkanı Sibel Tuzcu halkın tüp bebek tedavilerine senelerden beri pahalı olduğu düşüncesi ,çevresel nedenler  ve bilgisizlik nedeniyle uzak  durmaması için halka açık ve ücretsiz yapılan bilgilendirme toplantılarının çok önemli olduğunu belirterek”  Gelişen teknolojinin tüp bebek tedavilerini artık korkulacak bir tedavi olmaktan çıkardığını ama  hastanın kendi tedavisi hakkında bilgilenerek tedaviye girmesinin çok önemli olduğunu “ belirtti.

Umut Merkezleri Genel Koordinatörü Ayşim DEMİRCAN “Sosyal belediyecilik anlayışıyla yürüttüğümüz projelerimizde kadınlarımızın her konuda bilinçlenmesi zorluklarla baş edebilmesi için çeşitli zamanlarda eğitim seminerleri, paneller düzenlemekteyiz.17 Şubat’ta  ÇİDER ile birlikte düzenleyeceğimiz bilgilendirme toplantısında da kurumumuz adına  çocuk sahibi olmak isteyen hanımlara destek vermek  ve onların mutluluklarını paylaşmak  bize onur ve gurur verecektir.” dedi.

Toplantı Programı

14.00 Açılış Sibel Tuzcu ÇİDER Dernek Başkanı
14.15   Ayşim Demircan  Umut Merkezleri Genel Koordinatörü
1430    Doç.Dr.Şahin Zeteroğlu Acıbadem Bursa Tüp Bebek Merkezi Başkanı
15.30   Tedavilerle ilgili konukların soru ve cevapları
16.00   Kapanış

 

Doç.Dr.Şahin Zeteroğlu Kimdir.?

Antakya 1968 doğumlu olan Doç.Dr. Şahin Zeteroğlu Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kadın hastalıkları doğum  Bölümünde yardımcı doçent daha sonra ve Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesinde doçent olmuştur.
2006 yılından beri Acıbadem Hastanesi Bursa Tüp Bebek Bölümünün başkanlığını yapmaktadır. European Society for Human Reproduction and Embryology (ESHRE)Türk – Alman Jinekoloji ve Obstetri DerneğiTürk Jinekoloji ve Obstetri DerneğiÜreme Endokrinolojisi, İnfertilite ve Yardımcı Üreme Teknikleri DerneğiJinekoloji ve Obstetri Derneği Hatay Şube Başkanı  , Türk Perinatoloji DerneğiJinekolojik Endoskopi Derneği üyesidir.

Yalova Belediyesi Umut Merkezi 

Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı olarak UMUT MERKEZLERİ adıyla hizmet eden merkezlerimizin amacı kent kaynaklarından herkesin eşit ve doğru şekilde yararlanmasını sağlamaktır. Bu amaçla Yalova Belediyesi sınırlarındaki her vatandaşa ulaşarak, sosyal hayata bilinçli bir şekilde adım atmalarını sağlamak, çeşitli konularda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için projeler yürütülmektedir.

“Saklamıyorum Paylaşıyorum” sloganından yola çıkarak yürütülen 2. El eşyalar toplanarak ihtiyaç sahiplerine verilmekte, anneler 3-6 yaş çocuklarını işleri olduğunda Bahçelievler Umut Merkezimize ücretsiz olarak bırakabilirler, aile içi iletişim, madde kullanımı gibi sorun yaşayan kişilere destek amaçlı terapi odamızda terapi uygulanmakta, kentsel sorunlar çözüm merkezlerimize bildirilmesi halinde çözüm bulunmakta, hastane ve kurumlara gitmekte zorlanan özellikle yaşlılarımıza refakat ve araç hizmeti verilmekte, Umut merkezlerinde daha önceden var olan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü ile işbirliği içinde yürütülen 25 konuda yer alan kurslarımız devam etmekte ve şuan 1400 kursiyerimiz bulunmaktadır. Ayrıca her ay her mahallede sağlık seminerleri düzenlenmektedir. Kadınlarımızın sosyal hayatta daha fazla yer almaları, kendi paralarını kazanmaları içinde şuan alt yapısını oluşturduğumuz projelerimiz bulunmaktadır.

Yalova Belediyesi Umut Merkezi İletişim : 0226 811 59 00

……

 

 

Tüp bebek  tedavileriniz için Doç.Dr Şahin Zeteroğlu’ nun formunu doldurunuz

 
 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ