lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Yumurtanın zor büyümesi, Endometriozis tedavisi ,Teseden önce, Tüp Bebek Tedavilerinde Hasta Soru ve Doktor Cevapları – 52 –

Soru: Bu ayın 16 sı gibi puregonla yumurtaları büyüteceğim 2 ay öncede tüp bebek tedavisi yapmıştık fakat yumurtalar çok zor büyüdü en son 125 doz verdik o zaman da hepsi birden büyüdü bunu engellemek için yani 1 yumurtanın büyümesi ne için yapmalıyız?
Cevap: Yavaş ve sabırlı bir yumurta büyümesi tedavisi  bu konuda uzman hekim tarafından yapılmalı.

 

Soru: Tese olmadan önce vitamin yada ek ilaçlar kullanmasında ne gibi yararlar olabilir?
Cevap: Tese olmadan alacağınız özel bir vitamin yok yararı da yok.

 

Soru: 3 kez endometriozisten ameliyat oldum. Bu ay nasılsa tüp bebek deneyeceğim . Bu deneme aşamasında kullanacağım ilaçlar ve iğneler kistlere ne gibi etkisi olur?
Cevap: Endometrioziste tüp bebek ile iyi sonuç alınabilir. Yumurta rezervi iyi olmak kaydı ile.

 

Soru: Ben 1 defa tüp bebek   yaptırdım transferden sonraki 12.ci gün olumlu sonuç aldık ama 1 hafta sonra değer düşmeye başladı sizce sebebi ne olabilir kan sulandırıcı iğnede kullanıyordum?
Cevap: Histeroskopi yapılıp rahiminiz değerlendirilmeli eğer normal ise gebelik şansınız artmıştır. Kimyasal olarak test pozitif ama gebelik kesesi gözükmeden kan değerleri düşüyor.

 

Tüp bebek tedavileri ile ilgili bu linkten bütün soru ve cevapları görebilirsiniz.

 


Tüp Bebek Tedavileri hasta soru ve doktor cevapları

 

 

 

..

Tüp Bebek Tedavileriniz için Doktor Danışma formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
BİR YORUM YAZ