lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Yalova da Anne adayları “Evet bizde başaracağız” dediler.

yonetim

Yalova da Çocuk istiyorum Tüp Bebek tedavileri toplantısı Raif Dinçkök Kültür merkezindeydi. Kültür Merkezi içi ve dışı çok değişik ödül almış bir oldukça ilginç bir yapıydı.Toplantımıza Yalova Valisi Sayın Esengül Civelekte katılarak bizi onurlandırdı.

Acıbadem Bursa Tüp Bebek Merkezinden Doç.Dr.Şahin Zeteroğlu uzman konuşmacıydı.Daha önce Şahin Beyde tedavi olmuş 2-3 çiftte bebeklerini getirerek salondakilere sürpriz yaptılar ve tedavilerini anlatarak umutlarını artırdılar. Toplantımıza sayın Yalova Valimizde katılıp çalışmalarımıza onur verdiler.Toplantıda küçük bir konuşma yapan Sayın Esengül Civelek Anne baba olma yolunda doğru yerde doğru zamanda doğru doktorlarla tedavilerin yapılmasının önemine dikkat çekerek bu tür toplantıların bilgilenme ve bilinçli tedavi olma konusunda çok yararlı olduğunu belirtti.

Toplantı içinde tedavilerle yaşanmış bir hikayeler çeşitlendikçe herkes içinden bir parça bulmaya başlıyor ve evet bende yapabilirim duygusu daha çok ağır basıyor ve toplantının sonunda dinlemekten eyleme geçmeye duygusu öne geçiyor . Toplantının sonuna doğru bu toplantılar o zaman gerçek anlamda bir motivasyon toplantısı oluyor.

Dr.Şahin Bey bir saat boyunca anne olma yolunda sorun olabilecek her nokta yı tek tek anlattı.Tüp bebek tedavilerinde son son gelişen teknikleri ile dondurulmuş embiryo transferinin hamileliğe daha cok artırabildiğini,endometrioziste ameliyat konusunda dikkatli olunması gerektiğini,en çok korkulan sorunun tüp bebek tedavilerinde kadınların yumurtalarının aşırı uyarılmasından doğabilecek sıkıntılar olduğunu belirtti .Hanımların özel olarak sorulacak bir çok sorusu vardı ve toplantıdan sonra uzun süre Şahin Beyi bırakmadılar.
Toplantı sonunda Sayın Valimiz bunun çok keyifli ve samimi bir toplantı olduğunu çok beğendiğini belirtti. Hepimize ayrı ayrı teşekkür etti.

Toplantımıza Yalova Ak parti Kadın Kollarındaki hanımlarda katılarak Çocuk İstiyorum Dayanışma derneğine destek verdiler.Güzel dostluklar kuruldu.Konunun önemi ve bu sorunu yaşayanların çektikleri sıkıntıları her gittiğimiz yerde anlatmamız bir çok kişinin bilinçlenmesine neden oluyor.Bunu hissettiğimiz zaman çok mutlu oluyoruz.

Tüm anne adaylarının umutların yeşerip filizlendiği güzel günler diliyorum..

 

Sevgilerimle

Sibel Tuzcu

Çocuk İstiyorum

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ