lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek Başarı Hikayesi .Çocuk sahibi olma isteğimiz adeta bir serüvendi.

Tüp Bebek Başarı Hikayesi .Çocuk sahibi olma isteğimiz adeta bir serüvendi.

2003 yılında başlayan bu süreç, birkaç hekim değiştirip sonuç alamadıktan sonra 2005 Aralık ayında Tüp Bebek ekibine başvurmamızla yeni bir start aldı.

O güne kadar bana yapılan veya yapılması düşünülen müdahaleler ya çok pasif ya da fazla agresifti. Örneğin, gebe
kalamamamın nedenleri araştırılmamış, doğrudan aşılama ya da tüp bebek tedavileri önerilmişti. Bir tane bile hormon testi yapılmamışken bu tedaviler açıkça kuşku verici göründü bizim doktorumuz ise ilk önce kısırlık nedenlerini araştırdı. Yapılan ilk hormon testleri gebe kalabilmem açısından oldukça elverişsiz görünüyordu. Bunun altında yatan nedenler başka testler ve laporoskopik ameliyat yoluyla araştırıldı. Sonucunda bir enfeksiyon ile hipoglisemi durumu belirlendi. Doktorum enfeksiyon için antibiyotik tedavisi uygularken, hipoglisemimin takibi ve tedavisi için beni farklı bir doktora yönlendirdi. Bu iki engel ortadan kalktığında doğal yoldan gebeliğe bir şans daha tanımak için Doktorum Şubat 2006’da bize altı aylık bir süre verdi.

Doktorum  ile ilk görüşmemizden itibaren hipoglisemi ve kısırlık arasındaki bağ bana net bir şekilde ilk kez açıklandı. Bundan sonra bir bebek sahibi olmak için dikkatle uyguladığım bütün öneriler yaşamımda büyük bir kalite farkı yarattı. Hipoglisemim beslenme, egzersiz ve stres açılarından 4 ay gibi kısa bir süre içerisinde kontrol altına alındı ve burada attığımız olumlu adımlar hormon profilime her ay daha olumlu yansımaya başladı. Haziran ayında hormon düzeylerin ideal aralıklar içerisine çekilmişti. Doğal yollardan gebelik sağlanmamışsa, Temmuz ayında aşılama denenecekti. Hatta aşılama için gerekli ilaçları alıp buzdolabına yerleştirmişken tam da o günlerde doğal olarak gebe kaldım! Bu güzel haber bizi tabii çok mutlu etti.

Gebelikle birlikte Doktorum  hipoglisemimin hiperglisemiye dönüşebileceği konusunda beni uyarmış, böyle bir durumun bebek üzerinde yaratabileceği olumsuzluklardan korunmak için gerekli her tür tedbiri alabileceğimizi söyleyerek beni rahatlatmıştı. Doktorum  tahmin ettiği şekilde 5. ayda yapılan bir şeker yüklemesiyle hamilelik şekerim olduğunu öğrendik. Bununla birlikte yeni bir süreç başladı. Daha sıkı bir perhiz ve hareket programıyla şekerimi kontrol altına aldık.. 10.5 kilo aldığım hamilelik dönemim benim için çok keyifli ve sağlıklı bir süreç oldu. Yolun her adımında kendimi çok emin ellerde hissettim. Hipoglisemi de olduğu gibi hipoglisemiyi düzenlerken pek çok olumsuzluğu da hayatımdan çıkardım ki bunlar bebek sahibi olmanın dışında benim için şimdi de bir mutluluk kaynağı.

Oğlumuz  6 Nisan 2007’de gayet sağlıklı bir şekilde  dünyaya geldi. Sonrasında emzirmeye başladığımda Doktorumun değerli önerileri ilk haftalarda biraz sıkıntılı geçen bu süreçte de etkili oldu. 3 yılımı bir tür karanlıkta geçirdikten sonra doktorlarımın uzmanlığı ve deneyimi sayesinde bebeğime kavuştum  teşekkür ediyorum.

 

 

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum  Formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ