Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek başarı hikayeleri :Her ay doktora gidiyordum hep negatif ,hep negatifti.

Tüp bebek başarı hikayeleri :Her ay doktora gidiyordum hep negatif ,hep negatifti.

Tüp bebek başarı hikayeleri :Her ay doktora gidiyordum hep negatif hep negatifti.Utanıyordum..

Merhaba Sibel Hanım; Benim hikayemi  de artık kazananlar bölümüne koyabilirsiniz. Ben 2002 de evlendim .13 yaşında adet olmaya başladım ama ondan sonra hep 3 ay 4 ay da bir adet oluyordum 20 yaşında falan doktora gittim polistik over olduğumu söyledi.Hep bana evlendiğim zaman çocuğumun zor olacağını söylerlerdi.Evlendim hala adetlerim düzensiz oluyordu.6 ay sonra maddi olarak durumum iyi olmamasına rağmen çocuğum olması için doktora baş vurdum. Ben bir sağlık merkezinde çalışıyorum burada tetkiklerimi olur özel doktorda muayenemi olurum diye düşünerek özel bir doktora gittim. Beni muayene etti , eşimden de sperm örneği aldı.Eşimde bir şey çıkmadı tabi bende polikistik over… Doktor ilk olarak iğne verdi ve bu ay iğne deneyelim dedi .ilk ay denedik olamadı .Ben çok üzüldüm doktor” bozma moralini olabilir” olmayacak diye bir şey yok sonra ertesi ay tekrar denedik ama igneler o kadar pahalıydı ki bir de doktor sağ olsun tetkik sonucuna bile para alıyordu.Neyse olsun dedik ama bütün maaşım oraya gidiyordu.Belki bu ay olur dedik bekledim adet oldum. Ben tabi ki gene hüsrana uğramıştım. O kadar para harcadık ona mı üzüleyim sonuç negatif ona mı üzüleyim? iş yerimden sürekli izin alamıyordum mahçup bir şekilde söylüyordum ona mı üzüleyim bilmiyordum. Tabi ki sürekli araştırma içine girdim.Bir arkadaşım sizin sitenizi önerdi oraya üye oldum. Orada aydınlatıcı bilgiler aldım. Her şey icin Sibel hanım ve ekibine teşekkür ediyorum.Bu arada SSK ‘nın iğnelerini yüzde 20 sini karşıladığını duydum ve SSK hastanesine baş vurdum. Çünkü Allah verirse orda vereceğine inanıyordum .

Tekrar orda tetkik muayene rahim filmi derken aradan 3-5 ay geçti.Sonra klomenle başladık ilk ay klomenle yumurta oluştu ama aşılama tutmadı.Sonra bir ay ara verdik tekrar klomenle başladık bu kez yumurta oluştu. Ama yumurtalar büyümedi. Tabii o ay aşılama yaptıramadık , bana önümüzdeki ay iğneyle tekrar deneyelimdediler.Sonra iğne için heyete girdim ,çünkü iğneleri heyet raporu ile veriyorlardı.(bu arada tedavinin uzun süreceğini bildiğimden maddi gücüm olmadığı halde 29 yaşında iken bu işlemlere başladım.) iğnelerle hastanede tedaviye tekrar başladık

Yumurta oluşmustu herşey tamamdı .İlk aşılama yaptık .Günüm geldi test yaptırdım ,çünkü doktor muhakkak günün gelince test yaptır demişti.tabi ki negatifti.. ben nasıl üzüldüm anlatamam bir yandan ağlıyorum bir yandan isyan ediyorum neden böyle neden böyle her şey tamam neden olmuyor diye… Sonra hastanede arkadaşlıklar edindim onlar da tecrübeli oldukları için sürekli sorular soruyordum, çalıştığım yerde kadın doğum doktoruna sürekli sorular soruyor bilgi topluyordum ,bilgilendikçe kendimi daha iyi hissediyordum.Bu arada sürekli çocuk istiyorum sitesini de her gün açıp okuyordum. Sonra tüp bebeğin devlet tarafından karşılanması için dua ediyordum ,sağ olsun Sibel Hanımlarla Ankara’da bir bakanla görüşmeye gittik ama hatırlamıyorum hangisiydi .Sonra memurlara yaptılar SSK lılar kaldı ben nasıl kızdım, nasıl kızdım anlatamam.

Neyse sonra onlara da olacak dendi ileriki zamanlarda tekrar bir ay ara verdik ve igne ile tedaviye başladık ….haaa bu arada iğneleri her gün hastanede vuruyorlar her gün oraya gidiyorsun iş yerinden mahcup mahcup her sabah iğneleri vurdurup geliyordum. Bu benim iğneyle 2.ci denememdi 3 kere deneyip sonra tüp bebeğe sevk ediyorlardı Allahım ben ne yaparım 3 cü de de olmazsa diye düşünürken o ayki gittiğim doktor tedavi sırasında rahim de polip gördü .Bu ayki aşılamada sonuç alınamazsa ,bir sonraki ay sulu ultrasona gir bakalım dedi .Çünkü polip rahimin önünü tıkayabiliyormuş. Tabi ki ben test yaptırdım gene negatif …..

Artık test yaptırmaktan o kadar bıkmıştım ki utanıyordum iş arkadaşlarımdan….. Çünkü her ay gidiyorum negatif negatif… Sonra sulu ultrasona girdim evet doktorun dediği doğruydu polip vardı , bana ameliyat dediler. Hemen ameliyat oldum o sırada tüp lere falan baktılar yumurtalıkta kist çıktı, onu aldılar ben bu arada çok korktum çünkü kistin kötü de olabileceği söylenmişti. Neyse sonuç iyi çıktı haziran ayında ameliyat olmuştum, ağustosta tekrar denedik,Bu kez iğnelerin dozajı yüksekti ben 10 gün falan sürecek zannettim ama yumurtalar 4 günde büyüdü ,hem de 5-6 tane… doktor ikiz veya üçüz olabilir dedi, o kadar mücadele ettim fark etmez olursa olsun fark etmez dedim, sonra aşılamamı bari bir özel doktora yaptırayım bu sondu çünkü…Aynı şeyi hastanede de yapıyorlar Allah vermek isterse de orada da verir diye yaptırmadım gene hastanede yaptırdım. Aradan 2 gün geçti ben 2 gün daha bekledim her ihtimale karşın test yaptırdım negatifti. Sonra iş yerimdeki doktora sordum dedi ki farlutar içtim adetim olsun diye çünkü hep farlutalla oluyordu adetim. 5 gün farlutal içtim. 8 gün falan bekledim adetim olmadı.Doktora sordum dedi ki birkaç gün daha bekleyelim o zaman utrasonda bakarım .Ben nasıl korkuyordum yaa kist oluştu yada farlutal bile etki etmiyordu artık ….Neyse birkaç gün sonra ultrasona girdim .Doktor rahimde gene polip var dedi…iyi alamadılar yaa da gene oluştu diye sinirlendim.Bana doktor bu arada test yaptır dedi ben dedim yoook olmaz çünkü hep yaptırıyorum boş çıkıyor. Hem de 13 gün sonra yaptırmıştım olmadı bir de tedaviyle olmuyor tedavisiz mi olacak dedim.Doktor “ neyse birgün sonra gene bakalım ,belkide gebelik kesesi olabilir “dedi ben hiç zannetmiyordum ya…

Ultrason uzmanına gönderdi beni ..ultrasondaki doktor aletini karnıma koyu koymaz bu gebelik kesesi dedi…Ben çok şaşırdım “olmaz öyle” dedim. “evet” dedi “yooook inanmam “nasıl şaşırdım ultrason doktoru ben daha kadın dogum doktoruna gitmeden haber vermiş “hadi gözün aydın” dedi içeri girer girmez bana “git bir kan testi ver daha garanti olur” dedi ,ben “hayır “dedim “büyü bozulur 2 yıldır hep yaptırdım hep yaptırdın negatif bu kez yaptırmayacağım çünkü olursa eger zaten kendisi büyür” dedim ve yaptırmadım.

Ertesi hafta beni ultrasona baktık ,evet büyüyordu ama ben hala inanamıyordum.. taaaki karnım büyüyene kadar …karnım büyüdüğü zaman anladım “evet ben hamileyim”. Şimdi 14 aylık bir kızım varAllah herkese isteyene versin.Çok güzel bir duygu ama zamanı gelince inanın kendiliginden bile olabiliyormuş…Sadece zaman ve sabır çok önemli hamile birisini görsem hep kızardım kıskanırdım. şimdi benimde bir kızım var.Alllah bin kere şükürler olsun. İş yerimdeki doktoruma SSK hastanesindeki tüm doktorlara,Sibel Hanım ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum.Sizleri ve bu yolda mücadele eden arkadaşlarımı çok iyi anlıyor onlara sadece sabırlı olmalarını Allah dan ümitlerini kesmemelerini zamanı gelince o meleğin size geleceğine inanmalarını istiyorum……..

SB.tepe

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ