Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

İleri yaş tüp bebek tedavisi

İleri yaş tüp bebek tedavisi

İleri yaş tüp bebek tedavisi

Doğurganlık özelliği kadınların yaşları ile alakalı olarak azalabilir. 20’ li yaşlar en kaliteli yumurtaların üretildiği yaşlardır. İlerleyen yaş ile beraber hem yumurta sayısında hem de kalitesinde azalmalar başlamaktadır. Aynı zamanla ilerleyen yaş ile beraber döllenen yumurtaların rahim içinde tutunması güçleşmekte bu durum ise kadın hastalarda kısırlığın ortaya çıkmasına neden olmaktadır. İlerleyen yaşlarda anne olmak isteyen kadınların yaklaşık yarısında kısırlık problemi yaşanmaktadır. Kısırlığa neden olan bu gibi problemlerde çiftlerin anne ve baba olmasını sağlamak için tüp bebek tedavisi uygulanmaktadır. Uygulanan tüp bebek tedavisi ile oldukça yüksek başarılar elde edilmektedir.

İleri yaş itibari ile yumurtalar azalıyor ve bu durum kısırlığa yol açıyor

Gebe kalabilmek için yaş çok önemli etkenler arasında yer almaktadır. Maalesef ilerleyen yaş ile beraber gebe kalmak çok daha güç olabilmektedir. Bu nedenle anne olmak için çok vakit kaybetmemek gerekir. Kısırlık için başvuran kadınların ilk incelemesinde yapılan tetkiklerde hormon seviyesinde artma görülüyor ve bu sorun ile alakalı yumurta miktarında azalma tespit edilmiş ise hasta vakit kaybetmeden tüp bebek tedavisine başlanmalıdır.

Yumurtlama sorununu kadın hastalarda kısırlığa yol açan en önemli etkenler arasındadır

Ancak yumurtlama sorunu her zaman yaş ile alakalı olarak ortaya çıkmayabilir. Bütünüyle yumurtalıklarda oluşan problemlerden dolayı da ortaya çıkabilir. Beyinde bulunan ve kadında yumurtlamayı direkt olarak etkileyen bazı merkezler yumurtlama sorununa neden olabilir. Yumurtlama ile alakalı sorunlar çoğu kısırlık problemlerine göre daha kolay çözümlenmektedir. Yumurtlamada oluşan problemler çoğu zaman ilaç tedavisi ile kolaylıkla çözümlenmektedir. Fakat ilaç tedavisine yanıt vermeyen hastalarda tüp bebek tedavisi denenmelidir.

Prof. Dr. Bülent Tıraş

 

 

 

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Prof.Dr.Bülent Tıraş formu ile kendisine ulaşabilirsiniz.
 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
BİR YORUM YAZ