lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Hamile kalmayı önleyen antisperm antikora neden olan alerjiler

Hamile kalmayı önleyen antisperm antikora neden olan alerjiler

Hamile kalmayı önleyen anti-sperm antikora neden olan en yaygın iki alerjiden bahsedeceğiz.
Hamile kalmayı engelleyen gıdalara aşırı duyarlılık ve anti-sperm antikor arasında önemli bir  bağlantı olduğu artık iyi bilinmektedir.

Araştırmalardan birden fazla alerjisi olan ve gıdalara aşırı duyarlı olan kadınların daha çok düşük yapma olasılığı çıktı. Aşırı aktif çalışan bağışıklık sisteminin kendi vücut hücrelerine saldırı olasılığı daha yüksektir. Bağışıklık sistemi yani İmmünoloji açıdan bakarsak  bir embriyo ve sperm hücresi vücut için  yabancı bir cisimdir.

Ama sistem zeki olduğundan , sperm hücresini bir günlük işgalci ve  embriyoyu da  kalıcı olarak görerek ayrım yapabilir ve bağışıklık sistemini buna göre toparlayamayabilir.

Tüp bebek transferinden sonra ve Hamileliğin ilk aylarında neden sık nezle oluyorum?

Embriyonuz  veya  sperm hücresine sağlıklı bir bağışıklık yanıtı vücudunuzda bulunan  Th2 sitokinler tarafından korunur..Embriyonuzu korumak için öldürmek için  mücadele eden hücrelerle savaşırlar .Bu nedenle bu koruma  dönemlerinde pek çok hamile kadınlar  soğuk algınlığı veya grip ile mücadele ederler  .Bu günler sizin için gerçekten de sarsıcı günler olabilir. Vücudunuzun doğal koruması bebeğinizin düzgün geliştirmek içinböylece her şeyi örtbas eder.

Döllenmiş yumurtanın implantasyonu  için gene vücudunuzda bulunan  Th1 sitokinler daha baskın çıkarsa bu doğum kusurlarına yada fetusun kaybına yol açabilir.

Kadınlarda gıdalara karşı en yaygın aşırı duyarlılık glutene ve süte karşı vardır.
Doktorlar genelde hastalarına süt ve glutene karşı alerjilerinin olup olmadığını kontrol etmek için IgG immunglobulin testi tavsiye ederler.

Chlamydia STD enfeksiyonunu kontrol ettirin

STD bir Khlamydya enfeksiyondur. Erkeklerde, bir Klamidya enfeksiyonu sperm antikor dahil olmak üzere sperm anormalliklerine ,kadınlarda tüplerde tıkanıklığa ve düşüğe yol açabilir.

Yurt dışında yapılan bir çalışmada, tüp bebek Merkezine başvuran kadınların erkek partnerlerinin  60% ında Chlamydia enfeksiyonu bulunmuş. Bu enfeksiyonu tedavi etmek kolaydır,tek kişinin tedavi olmasının bir anlamı yoktur, kesin tedavi için  karı koca birlikte tedavi olması gerekir.

 

 

 

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Danışma formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
BİR YORUM YAZ