Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Gökteki Yıldızı Tutmak Gibi Birşey

Gökteki Yıldızı Tutmak Gibi Birşey

Bu yazıya hikayemi anlatmakla baslamayacagım. Cunku daha once 2 defa “Savasa devam edenler”bolumune yazmıstım. Ordaki “Bana da birgun biri anne diyecek mi” ve “Butun dunyaya seni bekledigimi haykırmak istiyorum” baslıklı yazılar bana aitti ve benim hikayemi, yasadıklarımı, hissettiklerimi kısmen de olsa anlatıyordu.indir (1)

Evet, o yazılarımdan birinde soyle soylemistim: Birgun ben de “zafer” kosesine yazacagım. Kendim bile inanmakta gucluk cekiyorum ama 8 haftalık hamileyim. Dusundukce cıglıklar atmamak, sokaklarda kosup oynamamak icin kendimi zor tutuyorum. Bebegim su anda benimle…Benim canımda can. En guzel hayalim, en tatlı ruyam gercek oldu ve gun gelip onu kucagıma alacagım anın hayali beni daha da buyuluyor. Onun pıt pıt atan kalbını ultrasonda duydugumda az kalsın benim kalbim duracaktı.

Mutlulukları anlatmak zordur. Dilerim bu hayal, ozlemini duyan herkes icin gercek olur. O hayalin pesinde kosarken zaman zaman nefessiz kalınabiliyor ama sonunda gokteki yıldızı tutmak var, bence derin bir nefes alıp yola devam etmek gerek.

Ankara Gen-Art Merkezi’nin tum calısanlarına ve ozellikle sevgili doktorlarım Hakan SATIROGLU, Volkan BALTACI ve BATU BEY’e sonsuz tesekkurler. İlgileri, destekleri ve dostca yaklasımları icin. O kadar doktora gıttım ama kendimi bu kadar rahat hissettigim ve bu kadar guven duydugum baska bır ortama rastlamadım. Bence basarının anahtarı da bu.

Herkese bu maratonda bol sans ve sabır diliyorum. Bırgun tum sıkıntılar geride kalacak. Onun sizinle oldugunu bilmek herseye deger. O yuzden savasmaktan vazgecmeyin. Onemli olan dogru cephede savasmak…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ