lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

FSH Hormonu nedir ? Yüksek fsh nasıl düşer? FSH hormonu yüksek iken hamile kalanlar

FSH Hormonu nedir ? Yüksek fsh nasıl düşer? FSH hormonu yüksek iken hamile kalanlar

FSH Hormonu nedir ? Yüksek fsh nasıl düşer? FSH hormonu yüksekken hamile kalanlar

 

FSh normalde 13 ün üstünde olmaması gerekiyor 5-13 arasında olması gerekiyor. Yaş ilerledikçe FSH ne yazıkki artıyor.  FSH hormonuda AMH hormonu gibi yükseldiği zaman

Adet dönemlerinin dengesizleşmesi,uzaması yada kısalması
Sıcak basması, ruhsal değişiklikler,sinirlilik hali gibi menapoz belirtileri olarak karşımıza çıkıyor .

Gene araştırmalarımda FSH ile ilgili durumlarda hayıt tohumu çayı ile birlikte  B vitaminin çok önemli olduğu özellikle B8 üzerinde duruyorlar B8 vitamininde inesitol denilen bir madde var . FSH ve yumurta kalitesi ile ilgili etkili

B vitamini kompleksi alırsanız iyi olur içinde  B8 olmasına dikkat etmenizi öneriyorum.

Hangi besin maddelerinde B8 var dersek sırasıyla; domates,karnabahar, mantar , yeşil otlar,lahana bira mayası, yumurta sarısı , tüm baklagiller, bakla nohut, barbunya , bezelye, cevizde b8 vitaminini bulabiliyorsunuz tabi ki  bütün bunların organik olması gerekiyor. Tarım ilacının çok fazla kullanılmadığı ürünler

Meyvelerde de  portakal, greyfurtta ve kuru erik ayrıca  kepek gevreğinde

Tip 2 ve şeker direnci olanlarda polikistik overliler icinde b8 vitamini çok önemliymiş.

Hayıt tohumu, beyaz şakayık denen bir ottan bahsediliyor türk internet sitelerinde araştırdım hapı var ama hemoroid icin kullandırıyorlar. İngilizce çevirilerde hayıt tohumu vitex ve beyaz şakayık dan bahsediliyor.  Daha öncede kalp için çıkan bir ilaç cinsel aktivite için  çok yararlı çıkmıştı bu da böyle bir şey olabilir.

FSh ı doğal olarak düşürme hayıt tohumu bütün İngilizce çevirilerde var.. Saraçoğluna da bakın soğan kürünü sorarak kullanın

Fsh azaltmada stresi azaltma çok önemli egzersiz yapın derken yürüyüşten kast ediyorum vücudunuzun her yerini rahatlıkla çalıştırabiliyorsunuz. Rahme giden kan damarlarını besliyor. Mutlaka rahim masajını da yapın. Bununla ilgili video cocukistiyorum .com sitesinde de var. rahim üstüne nasıl masaj yapmanız gerektiğini de gösteriyor link vereceğim.

Ayrıca akupunkturda FSH ‘ ı düşürebilir değerli bir katkısı var. Bulunduğunuz şehirde mutlaka bir akupunktur uzmanı vardır araştırın.

Ayrıca doğurganlıkla ilgili İngilizce çevirilerde buğday ürünlerini kesin diyor fsh a iyi gelmiyor demek ki

 

Stres yönetimi neden çok önemli?

Stres hormonu sistemlere çok zarar veriyormus, özellikle  FSH da  yapıyor.  etkiliyor

Kilo alımına neden oluyor, iltihaplanma yapıyormuş , DNA ya zarar veriyormuş,kronik stres gerekli olmaya tüm sistemleri kapatırmıs. Ben alarm halindeyim srekli stres hakindesiniz  mesela iş yerinde o zaman vücut diyor ki ben alarm durumundayım diyip tüm sistemleri kapatıyor . Tüm hormonların çalışmasını durduruyormuş. Artık oraya kan  ve uyarı gitmiyor ve  siz hiçbir sey yapamazsınız. Üreyemezsiniz. Çünkü üreme sistemleri hormonlarına giden kan ,stres nedeni ile kepenkleri indirmiş çalışmıyormuş.

Yalnızca sizin sinir stresinizle uğraşıyormuş. Bu nedenle stres çok önemli. Doğurganlık hormonlarını düzenleyen etkileyen hipofiz bezi yumurtalık bezlerini direk etkiliyor.dur üreyemezsin ortamda savas var ölüm kalım durumundayız sen kronik stres yaşıyorsanız evham endişe sürekli kaygı yumurta kalitenizi yok ediyor spermlerinizi yok ediyor. Stres ile ilgili yapmış olduğumuz meditasyonları sürekli olarak yapmaya çalısın.

Akupunktur olabilir kaplıca olabilir, dua olabilir, masaj olabilir, namaz olabilir , herhangi bir secde olabilir ,yeter ki kafanızı, aklınızı dikkatinizi stresten düşüncelerinizden uzaklaştırın.
Kan akışınız yumurtalıklardan uzaklaştırıyor, her şeyi beyninize veriyor. Başka bir noktaya vermeniz o nedende çok önemli. kan akışını engelliyor.. Kan beynime sıçradı derler ya. Aynen bu durumda öyle oluyor.Kan beyninize giderken hayatınızı mahvediyorsunuz .. Stres durumundayken tüm kan beyninize ve odaklandığınız noktaya gidiyor ve siz üreme organlarınız yumurtalıklarınız yada spermleriniz en ihtiyacınız olduğu zamanda gerekli kana ulaşamıyor.

Sürekli başarabilecek miyim? Hamile kalabilecek miyim?o üzüntüyü yaşarken vücut kendini iyiden iyiye kitliyor arkadaşlar. Bunu da bu şekilde öğrenmiş olduk.

Eğer siz sağlıklı besleniyorsanız ,sağlıklı bir yaşam sürüyorsanız yani düzenli organik besleniyorsanız kendinize iyi  baktığınıza eminseniz yumurta kalitesi konusunda şüphelerinizin olmaması gerekir.

Şu anki yumurtanız 2-3 ay önce beslendiğiniz besinlerin sonucu. Bunu binlerce defa tekraralayacağım. Çünkü çok önemli. Şu anda yediklerinizin de iki ay sonra verimini alabileceksiniz.Bu nedenden dolayı yediğinize içtiğinize çok dikkat edin. Bol bol  C vitamini alın.Mevsimsel beslenmenize çok dikkat edin. Besinler mutlaka mevsimsel olacak. Kışın sera domatesi ve salatalık yemenin size hiçbir yararı yok. İnternette ve sosyal medyada  tarladan evinize bir çok sayfa var onları araştırın. Şu an doğal tarıma büyük ilgi var. İnsanlar anladı. Ne kadar çok tarım ilacı kullanılıyorsa kısırlaşıyoruz. O yüzden doğal hatta yapabiliyorsanız evinize bir saksı alıp evde yada salonda  kendi ürününüzü ,sebzenizi hatta meyvenizi kendiniz yetiştirin hem hobi olur ,hem de sağlıklı en organik şekilde beslenirsiniz.Uğraşamam diyorsanız instagram veya diğer soyal medya sayfalarından gerçek tarım yapanları bulun.

FSH hemen düşer mi?

Şu an tedaviye başlayacaksanız hemen hayıt tohumu alıp FSH hımı düşüreyim diyemezsiniz.Hayıt tohumu vs tedaviye başlamadan bir buçuk iki ay önce başlamanız gereken şeyler.

Tedaviye başlamışsanız ve ilaç da kullanıyorsa ız hiçbir şekilde hiçbir bitkisel ürün kullanmayın hemen bırakın.

Yumurta toplama işlemi başlayacak nasıl beslenmeliyim ?

Şu anda artık bir şey yapamazsınız.Mucize bir şey yok.  Şu an sadece sakin kalmalı,heyecan üzüntü içinde olmamalısınız. Aşırı ,üzüntü,heyecan stres hormonlarınızın dengesini bozmaktan başka hiçbir şey yapmaz..Kan yeterince rahime gitmezse rahimde yeterince dolaşmazsa rahim embriyoyu tutamaz.Transfer olduğu zaman her gün yürüyüşünüzü yapın stresinizi minimuma indirin.

Ben 18 yıl içerisinde 500 e yakın toplantı yaptım. 100 ila 500 arasında insan vardı 1000.000 üzerinde insanla konuştum. Herkesle konutsum. Her birinin derdi başka bir şeydi.. Bize yılda binden fazla Çocuk İstiyorum ve doktor formu gelir. Binlerce form okudum.  Herkesin derdi ayrı idi.  Ama FSh yüksekken  yada düşükken nasıl hamile kalındığını  ,sperm  hiç yok derken nasıl baba olduklarını gözlerimle gördüm yaşadım hepsini. O nedenden dolayı söylüyorum ümitsizliğe kapılacak hiçbir şey yok. “olmaz denilen vakalar” o kadar çok gördüm ki.Bu nedenle hem www.cocukistiyorum.com da hem de instagramda ve diğer sosyal medya sayfalarında ben imkansız denen bir şeyin olmadığını göstermeye çalışıyorum. Sadece yeter ki inanın başarabileceğinize inanın,FSH ın düşeceğine inanın .Siz inandığınız zaman vücut bile kendini tedavi ediyor.Yapmayın,inançsız olmayın ,kaygı ,endişe duyarak ,üzerek kendinize zarar vermeyin.

Ben mucize yaratalım demiyorum ama mucizeler oluyor, benim 20 sene olmadı da 21.ci sene ne oldu da oldu hamile kaldım? Demek ki olabiliyor.  Bana sen hi bir şekilde hamile kalamazsın ancak donor ile hamile kalabilirsin demişlerdi. Olabilirdim. Çok da umursamadım tabiî ki olabilirdim. Yeter ki ben doğurabileyim ya da bir bebek bana anne desin. Ama kendi çocuğuma kısmetmiş. Mücadeleyi bırakmadım. İlk önce kendime inandım.

Sana hamile kalamazsın hiçbir şekilde çocuğun olmaz diyen doktorun kendi görüşü.Herkes kendi bilgisi kendi aklının çapında konuşur. Önemli olan sizin içinizdeki siz ne diyor.? Elinizi kalbinize koyun ve dinleyin. Ta içinizden bir ses ya bırak ya da devam et der.Gerçek ses doğruyu söyler.

Erkeklerde de FSH yüksek olduğunda sperm üretimi olmaz.Onlarda FSH düşürmek için hayıt tohumu çayı içebilirler.

FSH 89 dan 3 düşürdüm sabah aç karnına bal ,siyah çörek otu, badem ,ceviz, fındık karıştırıp yedim,15 gün boyunca soğan kürü uyguladım dedi.

İkaz : Soğan kürü yapanlar bol bol su içsinler. Soğan tansiyonu yükseltebiliyor

Çikolata kistim vardı , sabah akşam aç karnına soğan kürü yaptım,bir de içinde hayıt tohumu ve aslan pençesi,çörek otu ,civan perçemi olan ballı karışım vardı.İki ay kullandım Geçen ay doktora gittim, kistim kaybolmuştu.

Doktorlar yani ilaçla tedavi yapanlar olaya doğal olarak her zaman tıp tarafından bakıyorlar. Ama biz alternatif tıbba da bakıyoruz.Çünkü çocuğun olması için başvurmadığın yer ,kullanmadığımız bitkisel hap vs yok. Tabi ki bunları bilinçli bir şekilde yapmak çok önemli. Bunları hepsini hemen ocuğum olsun diye 5-10 bardak değil,bir bardak olacak şekilde içmelisiniz.Her şeyin azı karar bunu hiçbir zaman unutmayalım.İyi olsun derken kendinize zarar vermeyin.

Sağlıklı beslenin derken bol meyve sebze den bahsediyorum mevsiminden bol bol yiyerek vitaminlerinizi ilaçtan ziyade besinlerden almanızı öneriyorum.

Stres için hafif bir depresan içebilir miyiz.?

Ben doktor değilim iç yada içme diyemem ama sana akşamları rahat uyuyabilmen için Melissa çayı önerebilirim, papatya,Melissa çayı,ıhlamur,rezerne çayları sizi rahatlatır ve daha rahat uyumanızı sağlar. Sakin olmanız hormonlarınızın dengesi içinde iyidir.

Stresi nasıl yenebilirim?

Aklınızı başınıza alarak J Bir tane siz varsınız.Tamam çocuk sahibi olmak istiyorsunuz ama o stres ile siz bir sürü hastalığa da sebep olursunuz .Stresten insanlar kanser oluyor. Ne münasebet yaaa ne münasebet..Olmazsa olmayacak kendinizi hırpalamayın bu kadar.Tabiki olsun istiyoruz ama deki stres benim hormonlarıma,  vücuduma zarar veriyor, hormonlarımı öldürüyor ,Bunu bile bile hala stres yaşamak, bile bile lades demektir.Yapmayın.

İnstagram da yapığımız kaydettiğimiz meditasyonları nefes çalışmalarını yapın.

Stresi daha öncede anlattım. Su anda yumurta yapamam diyor

Hipofiz bezi yumurtalıklara testislere yumurta ya sperm yağ komutunu veren bir bez. Stresli olduğunuz zaman beyin hipofiz bezine komut veriyor. Üretimi durdur şu an stresliyiz hiçbir şey yapamayız savaş durumundayız sadece stresle ilgilenmemiz gerekiyor.  Bunun mu olmasını istiyorsunuz ? Stresim var diyen birine  o zaman şunu sormamız gerekiyor. Çocuk istiyor musun? Çocuk olmasın mı istiyorsun m? Cevap “Evet istiyorum ” ise  o zaman stresinle baş etmek durumundasın. Kendinize sorun . Aklımızı başımıza alalım. Belki gerçekten istemiyorsunuz ? Kaygı, endişe  sen duysan da duymasan da tedavin olmayacaksa olmayacak .

Sen iyi besleniyorsan,evinizde huzurunu dengede tutabiliyorsan,eşiniz ile iletişiniz iyi ise, (eşinizle ilişkileriniz gerçekten çok önemli )yuvanızın mutluluğunu birinci derecede tutun bu stresinizi önemli ölçüde azaltacaktır.Mutlu olabileceğiniz şeylere odaklanın.Vücutta , beyinde o zaman diyecek ki “ Evet tamam her şey çok iyi gidiyor hadi şimdi bir de bebek yapalım.”Vücut böyle çaışıyor.

Tüp bebek tedavisi için 20 gün sonra gel demiş doktor bir de kullanması için vitaminler vermiş.20 gün vitaminler alınıyor ve nasılsa 20 gün sonra tedavim olacak ve her şey güzel geçecek diye düşünüyor arkadaşımız. Mutlu ve huzurlu kafadan olayı 20 gün çıkarıyor. Her şey rahat ve huzurlu .. Doktora gittiğinde doktor “Tedaviye başlayacağız bakalım rahim ne durumda?” diye ultrasona sokuyor. Bir kalıyorlar ki hamile kese bile gözükmüş

Size bir sır vereyim o zaman .. Niyet edin ve bırakın..Sürekli oldu olmadı oldu olmadı derseniz bu iş olmaz..Niyet edeceksiniz elinizden gelen çabayı göstereceksiniz gerisini Allaha bırakacaksınız. Kendinizi rahat bıraktığınızda da vücut, hormonlarını rahat rahat çalışacaklar.

İlk önce Allah sonra sizin tavsiyeleriniz sayesinde  3 tüp bebek tedavisi ile 4 haftalık hamileyim.

***

FSH çok yüksekti Kıbrıs’ta 2 defa donasyon yapıldı tutmadı,bir yıl sonra kendiliğimden hamile kaldım.

Gördüğünüz gibi ben söylemiyorum yaşayanlar yazıyor. Olayın peşini bıraktıktan sonra kendiliğinden hamile kalınabiliyor.

 

Size FSH yüksek iken hamile kalan arkadaşlarımızın sitede yayınlanan hikayelerinin linklerini aşağıda vereceğim ..Ayrıva videoyu da izleyebilirsiniz.

 

 

Bizi facebook ve instagramdan da takip edebilirsiniz.

 

FSH Hormonu nedir ? Yüksek fsh nasıl düşer? FSH hormonu yüksek iken hamile kalanlar ilgili linkler

Tüp Bebek Başarı Hikayeleri : Ben de FSH ve AMH mağduruydum.

Ben yüksek FSH ve düşük AMH ile hamile kaldım.

FSH 19 un üzerinde kitaplarda yazan bir gebelik okumadık dediler

FSH Değerlerim 50’nin Üzerine Çıkmıştı

FSH ve TSH değerlerim nedeni ile çocuğumun olamayacağı söylenmişti.

 

 

 

 

Tüp bebek tedavilerinizde Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir ve Dernek indirimli tüp bebek yapabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ