lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

FSH Değerlerim 50’nin Üzerine Çıkmıştı

FSH Değerlerim 50’nin Üzerine Çıkmıştı

FSH Değerlerim 50’nin Üzerine Çıkmıştı.

Gün gelip bunları benim de yazabileceğim hiç ihtimal vermediğim bir şeydi. Sitenize girdiğimde savaşı kazananlar kısmını okur ve ne şanslı insanlar var derdim. O mucizenin asla benim başıma gelmeyeceğini düşünüyordum.

Ama geldi hem de artık vazgeçtiğim, umudumu yitirdiğim bir anda…

Ben 8 yıllık evli 31 yaşında bir bayanım. İlk yıllar çocuk istemediğim için hapla korunmuştum. 2 yıl sonra bir doktora gittim ve ben artık çocuk istiyorum bir sorunum var mı dedim.Tahlil ve rahim filmimin ardından bu doktor bana rahmimin yarım olduğunu tüplerim de tıkanıklık olduğunu ve yumurta kalitemin az olduğunu söyledi.

Ağlayarak eve döndüm. Hemen Ankara’nın ünlü bir doktorundan randevu aldım. O bana bu söylenenlerin doğru olmadığını sadece filmin iyi çekilmediğini tüplerimin ve rahmimin normal olduğunu ama yumurtalarım da sorun olduğunu söyledi. Benim tedavi sürecim de başlamış oldu. Ankara’da ne kadar doktor varsa gezdim. Yapılan tüm işlemler için başka doktorlardan randevu alıp görüş istiyordum. 3 aşılamadan sonra mikroenjeksiyona geçtik.

Denemelerimiz hep kötü gidiyordu. Tüm ilaçlara rağmen düzgün yumurta elde edilemiyordu. Transfer yapılabildiği şanslı durumlarda ise tek yumurta veriliyordu. Bu işlemler yapılırken ben aniden menapoza girdim. Doktorum beyni yumurta var sinyaliyle kandırmaya çalışacağımızı söyledi. Başardık da ama durumum iyice ümitsizleşmişti. FSH değerlerim bilenler bilir 50 nin üzerine çıkmıştı ben artık ateş basmalarıyla uğraşıyordum.

Bu sırada siteden Ankara’da bir toplantı yapılacağını okudum. Eşim razı olmaz diyordum, tamam gidelim dedi, orada hiç niyetimiz yokken tüp bebek kurasına katıldık ve kazandık. Her şey çok garip geliştiği için umutlanmıştım. İşimin artık mucizeye kaldığını çok iyi biliyordum. Bana o güne kadar emek veren ve çok güvendiğim doktoruma gittik böyle böyle ben şansımı denemek istiyorum dedim hiç beklemediğim bir tepki verdi ve ona olan inancımı yıktı. Oradan çıktığım gibi diğer doktora gittim ve tedaviye başladık. Çok umutluydum ama transfer gerçekleştiremedik. Sonra iki yumurtayla tekrar denedik yine beceremedik. Zaten sayılı yumurtam vardı ve onlar bitene kadar denemeye kararlıydık. Doktorum bir ay ara verip hapa başlamamı ve 21.gün tedaviye başlamak için gelmemi söyledi. Gittiğimde rahim temiz mi diye ultrasona girdim ve hayatımda duyabileceğim en güzel şeyi işittim. HAMİLEYDİM.

Şu an 3 aylık bir oğlum var. Benimle aynı derdi paylaşanlara umut vermek için bunları yazıyorum. Ben şuna inanıyorum ki canı verecek olan Allah ve sebepler ne kadar olumsuz olursa olsun hiç bir şey imkansız değil. Yeter ki dua edip yapılması gereken her şeyi yapalım.

E.K

Bizi Facebook  ve instagramdan  da takip edin.

FSH değerlerim  50’nin Üzerine Çıkmıştı konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler;

..

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.
 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
  1. Ümmü dedi ki:

    Benimde fsh yüksek ve bende menopoza girdim siz hangi doktora gittiniz de hanile kaldınız

    1. yonetim dedi ki:

      Merhaba çok geçmiş olsun ben menapoza girmemiştin henüz adet görüyordum. yumurta rezervim azdı. FSH bu dönemlerde dalgalanma yapar bazen yükselir bazen iner. Ben inmesini bekledim ve sonrada tüp bebek tedavisine girdim. Benim doktorum o zaman Amerikan hastanesi Prof.Dr.Bülent Urman dı.

BİR YORUM YAZ