Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Embriyonun salgısından sağlığı hakkında bilgi alınabilir.

Embriyonun salgısından sağlığı hakkında bilgi alınabilir.

Embriyonun salgısından sağlığı hakkında bilgi alınabilir.

 

Bir hastanın kan değerlerini (kolesterolü, kan şekeri, tansiyonu gibi verileri) ölçer ve neler tükettiğini (beslenmesi, sigara, içki tüketimi gibi) bilirsek, hastanın genel sağlık durumu hakkında önemli bilgiler elde edebilir yada sağlıklı olup olmadığını hakkında önemli sonuçlar çıkartabilinir, değil mi?  Benzer bir yaklaşım, embriyolar için de geçerli. Bir embriyonun metabolizması, yani ne tükettiğini ve içinde geliştiği ortama ne salgıladığını analiz ederek sağlığı hakkında fikir ediniyoruz. Anne adayının rahmine yerleştirilecek en uygun embriyoyu, embriyonun içinde geliştiği ortamı incelenerek seçilebiliyor.

“Yaşayabilirlik endeksi” olarak adlandırılan bu yeni yöntemle, embriyoların metabolik özellikleri biyopsi gibi invaziv yöntemlere gerek kalmadan saptanıyor.Elde edilen veriler, bu yöntemle Down Sendromu gibi kromozom bozukluklarının embriyo transferi öncesinde saptanabileceğine işaret ediyor.

Doğacak sağlıklı bebeklerin ileride sağlıklı çocuk ve erişkinler olabilmesi için sadece teknik konularda değil, hastaların her gün değişen ihtiyaçlarına göre ve hastayı etkileyen tüm faktörler üzerinde de araştırmalar yürütülüyor. Günlük yaşamdaki stres, aşırı kilo, hareketsizlik, sigara ve alkol tüketimi gibi faktörlerin üremeye yardımcı tedavilerin başarısını etkilediğini biliyoruz. Hastaları bu konularda bilgilendirerek, hayatlarında tedavilerini olumlu yönde etkileyecek değişiklikler yapmalarını sağlanabilir.

 

Çocuk İstiyorum

 

Bizi facebook ve instagramdan da takip edebilirsiniz.

 

Embriyonun salgısından sağlığı hakkında bilgi alınabilir konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler;

Embriyonun Döllenme Sorunları

Dondurulmuş embriyo mu taze embriyo mu?

Embriyonun rahime yerleşmesi

 

 

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum  Formu ile bize başvurabilirsiniz.
 
  •   
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Firuze Melekgil dedi ki:

    Embiryonun salgısından onun sağlığı hakkında bilgi alınabilmesi ne kadar ilginç bir şey. Çok beğendim teşekkür ederim

BİR YORUM YAZ