lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Boşuna demiyorlar kan testini 12.ci gün yaptırın diye

Boşuna demiyorlar kan testini 12.ci gün yaptırın diye

2011 yılında evlendim .İlk bir sene bebek olsun mu ?Anne anne baba olalım mı? fikirleriyle geçti.  Aslında eşim bebekleri seviyordu ama kendini tam hazır hissetmiyordu. Biraz onun hazır olmasını bekledim diyeyim (normalde kadınlar hazır olmaz ) neyse bir yılın sonunda  tamam bebek olsun dedik.
Bir ay, iki ay, üc ay derken 6 ay denedik olmadı. Doktora gittik 6 ay deneyin gelin dedi. Her ay bir gün bile geçse adetim direk kan testi yaptırmaya gidiyorduk.
Stres aldı bizi . Bir sene doktora gittim ,hiç birşey yok.. Sonra ara ile 2 Aşılama yapıldı. İlki  negatif,  ikincisi beta 144 te kaldı. Erken düşük oldu .

Sonra ara verdik . 5 -6 ay baska sebepten başka bir kadın doğum doktoruna gittim ekranda bilgileri gördü .Bir aşılama daha deneyelim dedi. Muayene etti 1 sene boyunca diğer doktorun göremediği PCO ları gördü .Sende PKO var dedi… Aşılama yaptık .Sonuç negatif sonra tüp bebeğe geçtik .Ekimde basladığımız serüven Ocakta transferle taçlandı.  09 Ocak transfer sonucumun günü. Ben 11. gün şeytan dürttü .Gittim test aldım yaptım .Negatif…. Eşimde bende çok üzüldük ama birbirimize  hiç belli etmedik .

Sabah kan verdik ama biz olumsuz olacağını düşünüyoruz sonra kan sonucunu aldık .Kardeşim dedi ki abla ilk ben bakmak istiyorum .Açtı kağıdı baktım 6 lı bir rakam. Çektim elinden aldım . Beta 647 yazıyor.Pozitif lan , bu pozitif.!’… diye klinikte bağırdım sevinçten ne yapacağımı şaşırdım . Eşime baktım dua ediyordu.
Sonra biz oradan çıkıp eve gittik. Aradan 9 ay geçti, minik bir prensesim oldu ve şu anda 16 aylık.  Zorlu bir yolculuktan geldi, Rabbim arattı ama nasipte etti. Umudunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin. Ben 11. Gün yaptığım testin negatifliğinden dolayı hiç umudum yoktu. Boşuna demiyorlar 12. Gün kan testi diye erkenden test yapıp moralinizi bozmayın. Bu yolda olan arkadaşlarım Rabbim hepinize nasip etsin ikişer ikişer…

Sağlıcakla kalın.

Y.A.

 

 

Tüp bebek tedavileri ile anne baba olan yüzlerce arkadaşlarımızın hikayelerini buradan okuyabilirsiniz. 

 

..

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ