lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Boş gebelik ve iki tüp bebekten sonra kendim hamile kaldım

Boş gebelik ve iki tüp bebekten sonra kendim hamile kaldım

Boş gebelik ve iki tüp bebekten sonra kendim hamile kaldım;

Merhaba ;Ben 2016 -17 yıllarında bir boş gebelik geçirdim, hikayem onunla başladı..
Kürtaj oldum ve kürtajdan sonra bende bir değişiklik olduğunu düşündüm doktorumu aradım ve internette araştırıyordum, acaba yapışıklık mı oldu dedim. Doktorumda “Öyle bir şey yoktur korkma, daha yeni kürtajın” dedi ama ben araştırmalarım sonucu tabi ki kurt düştü içime ve rahim film falan araştırdım gittim çektirdim, bir şekilde tahminlerimde yanılmadım, yapışıklık vardı.
İlk Trabzon’da histereskopi oldum ama açılıp tekrar yapışıyordu, en sonunda doktor açıldı dedi ve tüp bebeğe başladım.

Ankara’da iki kez tüp bebek denendi ama tutmadı. Doktor ne rahim filmine baktı ne bir şey.. tutarsa şansa ama işin içine girdik ya bir kez çıkamıyoruz da tabi, olumsuz oldu.

7 tane embriyom vardı, 5 tane kaldı ve tekrar denendi. Yine hiç bir işlem yapılmadı,

Film çekilmek istememe rağmen hiçbir şey yapılmadı. Ankara da ki merkezde ikincisi de olumsuz oldu. Tabi ekstra bir yıkım. Bir süre sonra İstanbul’da bir merkeze gittik orada da yapışıklık çıktı tekrar histereskopi oldum açıldı, transfere hazırlanacaktım ki ,ben yine şüphelendim ve transferden hemen önce rahim filmi istedim, eğer yapışıklık varsa embriyolarım boşa gitmesin diye…Tamam dendi. yine yapışıklık çıktı ve tekrar histereskopi oldum … Doktor açıldı dedi .

Transfer hazırlığına başladım, ilaçlarımı kullandım geldim, rahim kalınlığım gayet iyi idi ama doktor rahimde sıvı gördü, sıvı varken enfeksiyon varken koysam da tutmaz dedi..

Yine bir hayal kırıklığı ama benim aklımda o kadar histereskopiden sonra tüplerde sorun çıkmıştır, ondan sıvı gözükmüştür diye geçti içimden neyse…

3 aylık bir ilaç tedavisi önerdi ilaçları kullan gel dedi ve korunmamı önerdi oradan çıktım ,başka bir doktora daha gözükmek istedim, doktorda sıvı enfeksiyon gördü. Kullanmam gereken ilaçlar sadece adetle beraber 10 gün 11 gün ilaç yok bende dedim, acaba 10 gün ilacımı kullansam 11 gün korunmasam denesem nasıl olur dedim.

Doktor ilaçtan 2 gün geçsin korunma dedi neyse ben ilk ay adet oldum ama galiba söktürücüyle bir ay geçti, ikinci ay yine lekelendim yine söktürücü alacaktım ..

Hem bir guatrıma baktırayım hem de beta hcg ye ilaç almadan baktırayım dedim ama yani aklımdan geçmiyor bile. Gittim o gün kan verdim.. Hatta e-devlete bile bakmadım..yani aksam iş çıkışı aklıma geldi birde ne ne göreyim? 386 gibi bir değer kendiliğinden hamile kaldım…

Rabbime bin şükür ve doktor artık bana kök hücreden falan bahsetmeye başlamıştı o kadar ümitsiz vakaydım yani artık düşünün…

Çok uzun oldu ama yaşadıklarım bu kadar uzun, birde çevre psikolojisi var, onlara hiç girmeyim çıkamam ..:)

 

..

Çok teşekkür ediyorum bize tedavi hikayeni yazdığın için sizlerde de bekliyorum arkadaşlar ..

Bizi instagram ve facebooktada takip edin.

 

 

Boş gebelik ve iki tüp bebekten sonra kendiliğinden hamile kaldım;konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler;
Boşuna demiyorlar kan testini 12.ci gün yaptırın diye

Lady Q Ovulasyon/ Yumurtlama Testini ÇİDER den alın.

Doktor tek yumurta olmaz dedi. İşte tek yumurta tüp bebeğim 🙂

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ