lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Bir çok “Baş Kahramanlı” toplantılar …

yonetim

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği olarak İstanbul’un İlçelerinde toplantılarımızda çok onore edici ve mutluluk verici olaylar yaşıyoruz. Bunların başında Belediyelerimizin başta Belediye Başkanlarımız olmak üzere her kademesinin derneğimize verdikleri büyük destek çalışmalarımıza güç katıyor.

Kağıthane toplantımızda böyle ekibimizi işte yıllardan beri bu konuya verilmesi gereken önem buydu dedirtecek kadar içten samimi ve güzel anılarla dolu geçti. Başta Kağıthane Belediye Başkanımız Fazlı Kılıç’ın ve sevgili eşinin toplantıya gerçekten verdiği önem ve katılımı, belediyenin her kademesinde görevli ve yüce gönüllü kişilerin özverili ve itinalı son derece başarılı çalışmalarıyla dolu dolu bir toplantı yaşandı. Sayın Fazlı Kılıç ekibimizdeki herkese tek tek çiçekler verdi ve teşekkür etti bizi çok onurlandırdı.Bizde kendisine bu güzel çalışmanın başkanlığını yaptığı için teşekkür plaketini saygılarımızla sunduk.Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sayın Emine Tekbıyık’a da kadın dayanışması adına çalışmalarından dolayı teşekkür ettik ve plaketini sunduk.

Toplantı konuklarımızdan biri Acıbadem Maslak Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Başkanı Prof.Dr.Bülent Tıraş idi. Anne olamama nedenleri konusunda ayrıntılı olarak bilgi verdi.

Bu hafta toplantımızda diğer konuğumuz sevilen sanatçı Işın Karaca idi.
Derneğimizin halkla İlişkilerinde Sorumlu Sevgili Türkan arkadaşımız son derece titiz çalışması sayesinde yeni anne olan sevgili Işın Karaca ya ulaşıp toplantımıza davet etti. Oda bizi kırmadı ve çok güzel bir sosyal sorumluluk örneği gösterip bize katıldı. Açık sözlülüğü ve alçakgönüllülüğü ile hepimizin kalplerini fethetti.

Konumuz anne olabilmekti. Toplantıya katılanların çoğu anne olmaya çalışan anne adayları idi.

Işın Hanım da uzun süre ikinci defa anne olmak için beklemek zorunda kaldığını, kendi içinde zaman zaman sıkıntılar duyduğunu ama Allah’tan çok fazla tedaviye ve tüp bebeğe gerek kalmadan normal yolla hamile kaldığını anlattı. Son derece içtenlikle duygularından bahsetti. Orada bir sanatçı değil bir zaman önce anne olmaya çalışmış ,çabalamış ve bundan dolayı sıkıntı yaşamış bir kadın olarak duygularını anlattı. Orada içimizden biriydi. Çevresinde de bu olayı çok ağır yaşayan tanıdıkları vardı ve bu sorunun ne kadar zor bir duygusal süreç olduğunun çok farkındaydı.
Soru cevap bölümünde bir çok kadın sevgili Işın Karaca nın samimi konuşmasından doğan sinerjiyle kendi durumlarını anlattılar. Salonda çoğu zaman çok duygusal anlar yaşandı.
Toplantının sonunda sevgili Işın Karaca’ ya bir teşekkür plaketi verdik bizi gelerek onurlandığı için çok teşekkür ettik.

Toplantı bittikten sonra konuklar salondan adeta ayrılmak istemediler. Öyle güzel bir hava oluşmuştu. Kağıthane ye gelmemizden duyduğumuz mutluluk anlatılamazdı. Bu belediye ile tanışmak birbirinden inanılmaz insanları tanımış olmak bambaşka bir şeydi. Hayatımıza inanılmaz şeyler kattı ,buna yürekten inanıyorum. Sevgi ve içtenlik çemberi inanılmazdı.

Belediye Başkanımızın eşi Sayın Fatma Kılıç salondan herkes gidince de yalnız bırakmadı iktramda bulundu ve toplantının kritiğini yaptık, heyecanı üstümüzden atmak hiç kolay olmadı.Kendisini, Sağlık Müdürü Nurten hanımı ,Kültür ve sosyal işler sorumlusu Nermin hanımı, İlçe Kadın kolları Başkanı Meryem hanımı Belediyede diğer çalışanları tanıdığımızdan inanılmaz mutluluk duyarak Kültür merkezinden ayrıldık .

Sevgi her şeyin başlangıcı ve tamamlayıcısı. Her işinizi severek ve yürekten yaptığınızda başarı arkasından mutlaka geliyor.

 

Tüp bebek tedavilerinizi için Çocuk İstiyorum Danışma Formunu doldurabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ