Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Aslında teşekkürüm tüm ÇİDER ekibine olacak..

Aslında teşekkürüm tüm ÇİDER ekibine olacak..

Merhaba Sibel Hanım,

Aslında teşekkürüm tüm ÇİDER ekibine olacak… Üyelik bilgilerimi de güncelledim ama nereye yazacağımı bilemedim. O yüzden sizin nezdinizde teşekkür ediyorum Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği’ ne.

İyi ki internette gezinmişim, iyi ki sizi bulmuşum ve iyi ki üye olmuşum.

İlk tüp bebek denememden sonra, klinik değiştirmek istedim. Merkezde kötü birşey yaşamadım, bu yanlış anlaşılmasın lütfen. Bilakis, ilk tedaviyi güvendiğim insanların yönlendirmesi ile olmuştum orada. 

Ama birşeylerin eksik olduğunu hissettim. Bilemiyorum. Kendimi yalnız hissettim. Korku hep vardı zaten. Galiba beni rahatlatacak başka birşeyler aradım.

Sonra birgün oturup, hiç adetim olmadığı halde forum sitelerinde gezinmeye başladım. Sizden o şekilde haberim oldu. Çok güzel yorumlar yazmıştı arkadaşlar.

Aradım, sıcacık bir ses karşıladı beni.. Derneginizde ki arkadaşlar çok ilgilendi. Cesaretim kırılmasın, vazgeçmeyim diye hemen aynı güne randevu aldık. Ardından üyelik ve tüp bebek merkeziyle tanıştım. 

Oraya gittiğim anda, doğru yer olduğunu hissettim. Bunu çok içten söylüyorum inanın lütfen. Çünkü bizimki gibi bir psikolojiyle, sadece konuştuğunuz insanların yaklaşımlarına dikkat etmiyorsunuz. Klinikteki her çalışanın tek tek yüzüne, hatta gözlerinin içine bakıyorsunuz. Size ne dedikleri değil, ses tonları bile önemli oluyor. Özetle orası sıcacık bir yer.

İkinci deneme için şu an uygun değilsiniz diyerek beni geri göndermelerine rağmen, İkinci deneme de başarısız olmasına rağmen, benim klinikle, klinik çalışanlarıyla, doktorumla olan düşüncelerim hiç değişmedi. Güvenim hiç azalmadı.

Ara vermeden üçüncü deneme de orada yapıldı.

Şimdi 5 haftalık gebeymişim. Çok şaşkınım, heyecanlıyım. Hala korkuyorum.

Ama artık yalnız hissetmiyorum.

İnşallah geriye kalan 8 aylık yolculuk da sağlıkla geçer ve bu süre içinde bir yandan bu duyguya alışırım 🙂

Size tekrar ve en içten şekilde teşekkür ediyorum. Vesile oldunuz. İyi ki varsınız.

Sevgi ve saygılarımla,

M .K. Ö.

Tüp bebek tedavilerinde hamile kalanların hikayelerini bu sayfalardan okuyabilirsiniz.

..

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bizimle iletişim kurabilir ve  daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ