lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisinde kaliteli yumurta oluşturmak için sizin yapacaklarınız -1-

Tüp bebek tedavisinde kaliteli yumurta oluşturmak için sizin yapacaklarınız -1-

Tüp bebek tedavisinde kaliteli yumurta elde etmek için 90 gün önceden çalışma yapın

Hamile kalma konusunda sorun yaşayan ve tüp bebek tedavileri yarım kalan  bir çok hastaya  yumurtalarının sağlıklı olmadığını, ya da  “eski” olduğunu söylenmiştir. Genellikle bu durumlarda verilen seçenekler  donör, tüp bebek tedavisi ya da evlat edinmedir.. Ama çoğu kadın için yumurtalık ve yumurta sağlığını desteklemek için yapabilecekleri şeyler vardır ama bunun bir etkiye sahip olabilmesi için  tüp bebek tedavisinden önce bu hazırlıklara en az 90 gün önceden başlanmalıdır. Alt limit 90 gün yani 3 aydır.Üst limit 150 gündür.Biz kısa süreçten yani 90 günlük hazırlıktan bahsedeceğiz.

Bazı faktörler yumurtlamak için hazırlanan yumurtalığın sağlığını etkileyebilir. Doğru bir yumurtlama için size biraz yukarıda da belirttiğimiz gibi belli bir süre gereklidir.

Yumurtlama için hazırlık

Yumurtaların sağlıklı yada sağlıksız olmasını etkileyebilecek bazı faktörler vardır. Bunlar ;

Kan Akışı ve Uygun oksijenasyon

Hormonal Denge, Besin alımı ve Stres faktörleridir.

Şimdi yumurtalarınızın sağlıklı olmasına odaklanmak isteyeceğinizi düşünerek bu faktörleri birer birer inceleyelim.

Kan Akışı ve Uygun Oksijenasyon  ne demek?

Yumurtalıklara bol oksijen gitmesi ve sürekli kan akımının sağlanması yumurtalarınızın sağlığı  için  gereklidir. Kan akımı  için egzersiz o bölgede kan eksikliğini azaltabilir. Yumurtalıkların kan akışını artırmak için aşağıdaki önerileri uygulamanızı öneririz.

Günde en az iki litre iyi kalitede su  içmelisiniz..

Aslından iyi sudan kastettiğimiz plastik sişelerden içilen sular kesinlikle değil. Vücudunuzun yeteri kadar su alması çok önemlidir. Kanın yoğunluğunun azalması akışınıda hızlandırır. Kanla beraber vücudunuzun her bölgesine olduğu gibi üreme organlarınıza da oksijen taşınır. Her sabah erkenden büyük bir bardak su ile güne başlayın. Bunu unutmamanın en iyi yolu gece yatmadan bir litre suyu baş ucunuza koymanızdır. Gün içinde mutlaka bu su miktarını tüketmeye bakmalısınız.

Egzersiz gerçekten çok önemli bunu alışkanlık haline getirin.
Yürüme, koşmak, dans, top ,hafif  ip atlama gibi hareket içeren bir şey bulun. Yurt dışında tenisi öneriyorlar. Bizde bunu yapan çok az kişi olduğundan daha çok elinizin altında bulunan  materyalleri önermeyi uygun bulduk. Böylelikle Vücudun kan akışını artırıp tüm hücreler taze kan  ve oksijen gitmesine yardımcı olun. . 
Hormon dengenize dikkat edin.

Vücudunuzda belli hormonların eksikliği nedeni ile bebeğiniz olmuyor. doktorlar adetin ikinci günü sizden aldıkları kanla bu eksik hormonları görüp onları tamamlayıcı ilaçlar veriyorlar.Siz bu dönemde olan hormonlarınızın da dengeli olması için beslenmenize uykunuza ve stresinize kısacası yaşantınıza  çok dikkat edeceksiniz.

Tüp bebek tedavilerinde Sağlıklı ve kaliteli yumurta için 90 gün -2- de 

Tüp bebek tedavilerinde kaliteli ve sağlıklı yumurta için 90 gün -3-    bölümlerini de mutlaka okuyunuz

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum formu ile bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
BİR YORUM YAZ