Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek Tedavisinde Embriyo Yerleştikten Sonra Ne Kadar Yatmalıyım?…

Tüp bebek Tedavisinde Embriyo Yerleştikten Sonra Ne Kadar Yatmalıyım?…

Tüp Bebek tedavisinde embiryo yerleştikten sonra ne kadar yatmalıyım.

Tüp bebek tedavinizde transferi yapılıp embiryolarınız rahiminize yerleştirildikten sonra Sonra tekrar sizi bir odaya alip bu sefer 40 dakika ile 2 saat arasında bir oda da dinlendirecekler. Bundan sonraki 12 gününüz dinlenme ve yavas hareketli olacak gerekirse bir hafta izin alın ve eve gidip yatın. Soranlara da gribim gelmeyin dersiniz annenize ya da babanıza . Yumurtalarin vücudunuza adepte olması doktorlar her ne kadar olursa iki saatte olur deselerde bir-iki günden aşağı degil. Onca yoldan gelmis uzun işlemler geçirmiş küçücük bir embiryonun şap diye ana rahimine yuvalanacağına nasıl inanırsınız.? Ona imkan tanıyın. uzanın dinlenin. huzurlu olun ve elinizi karninıza koyun ve onunla içinizden konusun . Beslenmenize tabi ki cok dikkat edin ve bu islem basladigindan itibaren süt icmeye ve balik yemege baslayın .Embiryonun rahime tutunmaya baslamasindan itibaren beyninin gelismeye basladigini biliyor muydunuz.?

Tüp Bebek Transferinden önce normal cinsel ilişki en son ne zaman yapılmalı ?

Eğer doktorunuz daha değişik bir şey önermemiş ise,tüp bebek transferinden en geç üç gün öncesinde ilişkiye girebilirsiniz. Bunun spermlerin kalitesini artırdığına inanılmaktadır.

Bu kadar fazla hormon takviyesi vücudumda kötü şeylere neden olabilir mi? 

Bu genellikle tüp bebek tedavilerinde kadınlara verilen hormon takviyelerinde en cok kafa karıştıran sorulardan bir tanesidir. İşlemlerin başlangıcında doktorların yazmış oldukları reçete ile alınan iğne kutularının cokluğu hem alan işlem görecek kadını hemde ailesini derin bir endişeye sürükler. Ama bu aslında hic korkulmaması gereken bir durumdur. . Nedeni zaten kadının vucudundaki bir takım hormonal bir eksiklikler nedeni ile cocugunun olmadıgı düşünülürse doktorlar kısırlık ve  tüp bebek tedavilerinde bu eksikliği gidermek ve vucudu normal düzenine sokmak için bu ilacları vermektedirler. İlaclardaki sayının artması ve azalması tedaviye giren hastanın vucudunun ilaclara verdiği cevapla dogru orantılı olarak değişir. Vucuttaki bu hormonların eksik olarak kalması ve kadının bunları cocuk için bile olmasa tedavi yoluna gitmemesi ileride daha sıkıntılı kadın hastalıklarına ve hatta kansere kadar davetiye çıkarmak olabilir. Hasta ilaclara cevap verip hamile kalırsa vucut normal islevine kavusmuş demektir.

Madem tüp bebek tedavisinde hormonlarım baskıya alınacak o zaman bu baharatlar,çaylar ve alternatif tedaviler neden ?

Tüp bebek tedavisine girmeden önce ,sırasında ve sonrasında beslenmenize cok dikkat edeceksiniz. Sadece yumurtalıklarinin calismasi icin degil. Bedeninizin bir bebek için sagliklı ve zinde olması gerekiyor. Size verilen bilgilerde vücudunuzun direncini arttırmak . Hem bedenen hemde ruhen verdiğiniz mücadeleye hazırlıklı olmalısınız. Siz maden cocuk için bir savas vermeye karar verdiniz, bunu bütün cephelerde aynı kararlılıkla sürdürmelisiniz. İlacla bile olsa gelecek olan yumurtalarinin cok kaliteli olmasi gerekiyor. Benim soyledigimiz  bitkiler baharatlar ve caylar yemekler hep bedenin en iyi sekilde calismasini saglamak icin. Size verilecek ilacların hepsi saglıklı ve kaliteli yumurtalar ve spermler elde etmek içindir. Bu nedenle sizde hazırlıklı ve yardımcı olmalısınız. Alınan yumurtaların hepsinin içi dolu olmuyor maalesef . İlacla cok yumurta alınan bazı kadınların yumurtalarının içinin bos olduğu durumlarda çıkmakta Bu yaşla alakalı bir durum degil tamamen yapısal bir durum olarak da ortaya cikabilir. Ankara’da ki bir tup bebek merkezinde bir olay la karşılasmıstım ve bu durum beni cok saşırtmıstı. Kadın 18 yasındaydı ve ilacla 8 tane yumurta elde etmişlerdi. Dollenme safhasında yumurtaların hepsi bos cıkmıstı ve bu ücüncü tüp bebek denemesiydi.

Sonra tekrar seni bir odaya alip bu sefer 40 dakika ile 2 saat arasinda bir odadada dinlendirecekler. Bundan sonraki 12 gunun dinlenme ve yavas hareketli olacak gerekirse bir hafta izin alın eve gidip yatın. . Soranlarada gribim gelmeyin diyebilirsiniz annenize babanıza mesela. . Yumurtalarin vucuduna adepte olması doktorlar her ne kadar olursa iki saatte olur deselerde bir-iki gunden aşağı degil. Onca yoldan gelmis uzun işlemler geçirmiş kucucuk bir embiryonun şap diye ana rahimine yuvalanacağına nasil inanirsinız. Ona imkan taniyın. uzanın dinlenin. huzurlu olun ve elinizi karninıza koyun ve onunla icinizden konusun . Beslenmenize tabiki cok dikkat edin ve bu islem basladigindan itibaren sut icmeye ve balik yemege baslayın embiryonun rahime tutunmaya baslamasindan itibaren beyninin gelismeye basladigini biliyormuydunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ