lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisi kaç gün sürer?

Tüp bebek tedavisi kaç gün sürer?

Tüp bebek tedavisi kaç gün sürer?

Tüp bebek tedavisi kaç gün sürer? Tüp bebek tedavilerinin süresi özellikle tedavilerini şehir dışında yapacak olan anne-baba adayları için önemli soruların başında geliyor . Bu konuyu Eskişehir Acıbadem Tüp Bebek Merkezi Başkanı Doç.Dr.Nicel Taşdemir anlattı

Nicel Bey ,Tüp bebek tedavisi kaç gün sürer?

Bu hastaların çok merak ettikleri bir mevzu Bazıları tüp bebek tedavisini gözünde çok büyütüyor.Aslında tüp bebek tedavisi adetin 2.ci günü 3.cü günü başlıyor. Yaklaşık 10 günlük ufak insülin enjektörü gibi ufak enjeksiyonlarla giden 10-12 gün sonucunda da yumurtalar olgunlaşırsa bunu çatlatma iğnesi ile olgunlaştıran ondan sonrada olgunlaşmış foliküllerin içindeki  yumurtaların toplandığı bir süreç. Toplasanız aslında standart bir tedavi hastadan hastaya değişiklik göstermekle beraber yumurta toplamaya kadar yaklaşık 15 gün sürüyor. Ondan sonrada hastanın işi kabaca bitmiş oluyor transfere kadar biz 3 ila 5 gün  embriyoları laboratuvar ortamında takip ediyoruz.

5.güne ulaştığınızda ya da 3.gün transfer gününe ulaştığınızda hastamızı davet ediyoruz,basit bir işlem olgunlaşmış iyi embriyolarını ana rahmine transfer edip 12 gün sonra da gebelik testine bakıyoruz.Yani tedavinin totalini bakarsanız yaklaşık bir aylık diyebiliriz.

Tüp bebek tedavisinin süresi hastadan hastaya değişir mi? 

Hastadan hastaya değişiyor açıkcası. Özellikle polikistik hastaları küçük doz başlayıp sonradan artırıyorsanız ya da farklı protokollar uyguluyorsanız  tedavi değişebilir. Bu klasik en sık kullanılan  tüm tüp bebek merkezlerinin kullandığı , daha uzun tedavi protokolleri uyguladığımız, daha kısa tedavi programları var.

Bu standart tedavi programı için söylediklerimiz. Bazı hastalarda transfere gitmiyoruz, dondurup onları belki ertesi ay transfer ettiğimiz tedavilerde uzamalar oluyor ama tedavinin ana iskeleti yaklaşık 15-20 gün süren  bir ilaç tedavisidir.

Teşekkür ederim

Aliye Sibel Tuzcu

 

 

Tüp bebek tedavisi kaç gün sürer? konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler;

Tüp bebek tedavilerinde başarı oranları nelerdir?

Tüp Bebek Tedavilerinde Kadın Hormon Düzeyleri ne olmalı?

35 yaş öncesi ve sonrası doğurganlık ve Tüp Bebek Tedavilerinde başarı

Tüp bebek tedavisi nedir?

Spermin yumurta ile birleşmesi ne kadar sürer?

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Doç.Dr.Nicel Taşdemir  formu ile kendisine ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
BİR YORUM YAZ