lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek başarı hikayeleri : Ne ben ne de eşim bir daha asla baştan başlamak istemiyorduk ama tuttu buda tuttu.

Tüp bebek başarı hikayeleri : Ne ben ne de eşim bir daha asla baştan başlamak istemiyorduk ama tuttu buda tuttu.

Merhaba

2009 yılında evlendim . tabi ki ilk sene cocuk istemedik. Bir sene sonra yavaş yavaş istemeye başladık , 6 ay bekledik ,bir sene bekledik yok olmadı. Doktora gittim bende iki tane kist çıktı ikisi de 5 cm di iki aylık doğum kontrol hapı verdi doktor. İki ay sonra gittiğimde ikisi de küçülmüştü, yoksa ameliyat olmam gerekecekti. Sonra bir iki ay daha doğum kontrol hapı verdi doktorum iki ay sonra gittiğimde çok şükür kaybolmuştu sonra doktorum hemen klomen başlattı . Birinci ay olmadı, öbür ay dozu fazlalaştırdı catlatma iğnesi vurdu ve gün aşırı ilişki önerdi ama yine olmadı. Oldu mu sene 2012 ?  Rahim filmi çekildi normal çıktı , eşime sperm analizi yapıldı normal çıktı ve bende sonra evlenen herkesin çocuğu vardı. Psikolojim darmadağındı.”Neden” diyordum “Neden sebep yok ?“. Adı “Sebepsiz infertiliteymiş” bunu da öğrenmiş olduk.

Ege üniversitesine gittim neyse evraklarımı hazırladım verdim hop bir gittim doktor bana demesin mi ;
-Tedavi iptal hiç yumurtan gelişmemiş..
-Nasıl olur?  dedim normal de bile öyle bir sıkıntı yokken şimdi o kadar ilac kullandım nasıl gelişmez?
Neyse iki ay sonra tekrar gittim. İlaclar falan filan başladı.. kontrole gittim hop doktor yine bana demez mi ;
-Tedavi iptal .Yumurtan erken catlamış .
Var mı böyle bi sorumsuzluk? .Ben ağla ağla mahvoldum özel doktor arayışına girdim ve ayaklarım beni hep Erol Tavmergene götürdü. İyi ki de götürmüş gittik baktı her şey normal aşılama yapalım dedik yaptık.Gerçekten aşılama takibi nasıl yapılır orda gördüm ama olmadı negatif .Sonra tekrar gittik yine aşılama yapalım dedi tabi eşimle ben kesinlikle itiraz ettik.
Tüp bebek dedik. Oda;
-“Tüp bebek de illa olacak diye bir şey yok ,sizin sorununuz yok aşılama yapalım “dedi.
Tabi kabul etmedik ve biz galip geldik tüp bebeğe başladık.Ben o kadar umutluyum ki anlatamam 7 tane yumurta toplandı.Doktorum şok oldu çok az neden böyle oldu dedi 5 tanesi döllendi hepsi sağlıklıydı ısrar etmeme rağmen sadece bir tane transfer etti .Yumurtalar çok kaliteli dedi ve sonuç yine “Negatif..Hayatım bitti.Maddi manevi bittik . Yok kalmadı. Hastanelik oldum. Eşimi bile görmek istemiyordum. Şimdi ona yaptıklarım için o kadar pişmanım ki ama elimde değildi . Tabi annemle babam yetiştiler hemen geldi aldı götürdüler. Doktorum “Hiç ara verme, öbür ay gel hemen dondurulmuşlardan transfer yapalım” dedi Ama nasıl elde avuçta hiçbir şey kalmadı.Tabi babam dayanamadı baba işte “Ben vereceğim” dedi. Kaç paraysa verdi gittik .İki tane transfer edildi. Tahlil günüme iki gün kala bende leke leke kanama başladı. Adet ağrılarım var ve ben kendi kendime ilacları mı kestim. Geldi tahlil günü gitmek istemiyorum. Eşimle kız kardeşim zorla kolumdan tutup çocuk gibi götürdüler Ben kan verdim .Üç saat falan geçti. Ben biliyorum ve o kadar eminim ki yok…
Hemşire gözün aydın dedi ve ben kendimi yerde buldum.

Kendime geldim tekrar aradım ama korkudan ilaçları kestim diyemiyorum ki..Doktor “Progestan hormonun çok düşük hemen iğne vurulman lazım” dedi. Neyse ki çok şükür çok sıkıntısız çok rahat bir gebelik geçirdim. Kızım daha fazla dayanamadı 34 hafta cıktı ,aniden geldi .Şimdi sağlıklı 27 aylık ve ben 27 aydır hiç korunmadım ama olmadı ,yine olmadı her sene dondurulmuşlarıma para yatırıyordum ,çünkü onlar çok önemliydi kızımız 2 yaşında girdi ve biz eşimle günlerce aldık verdik yapsak mı yapmasak mı diye değer mi tekrar aynı stressleri acıları çekmeye, doktoru aradım görüştüm sen ne zaman hazır olursan gel dedi Bütün cesaretimi topladım gittim. Çünkü bu benim son şansım ne ben ne de eşim bir daha asla baştan başlamak istemiyorduk .Her şey yolunda gitti transferim yapıldı ama ben çok umutsuzum çünkü doktorum merkez değiştirmişti ve embriyoları taşımamız gerekiyordu ve bu benim içime hiç sinmiyordu ama oldu tuttu .Buda tuttu çok şükür . 2.ci mucizem şu anda 10 haftalık önce Allahın ,sonra doktorumun sayesinde ikinci kez anne olacağım. Rabbim isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın.İnşallah ama doktor çok önemli bu işlerde…. ve inanın bana ben hala ikinci kez anne olacağıma inanamıyorum.

M.K.Ç

Tüp Bebek Tedavileri ÇİDER Grubu

 

Diğer yüzlerce  tüp bebek başarı hikayesini buradan okuyabilirsiniz.

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ