lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek başarı hikayeleri ;”Bu sonuçlarla sizin çocuğunuz olmaz” ne kolay da söylemişti.

Tüp bebek başarı hikayeleri ;”Bu sonuçlarla sizin çocuğunuz olmaz” ne kolay da söylemişti.
Sevgili Arkadaşımızdan  Sedef Petek Ünal adının yazılmasında da sıkıntı görmedi çok şükür 🙂 bebeğini kucağına aldığını bildirince tedavi hikayesini rica ettim oda beni kırmadı sağolsun hemeyn yazdı. Bize harika bir hikaye ve dünyaya da harika bir melek geldi. Herkesten bu melek için bir Maşallah bekliyorum..

 

 Gelelim Hikayemize ;

“Bu sonuçlarla sizin çocuğunuz olmaz” ne kolay da söylemişti. Nasıl yani ya dedim. Olmaz imkansız dedi. Çıktık hemen ordan. 10 yıl sevgili 3 yıldır kocamdı sevdiğim adam hiç böyle görmemiştim onu. Ailelerin yoğun baskısı vardı üstümüzde hadi artık yapın çocuk diye. Yok falan diyorduk ama korunmuyorduk da.Garip olan bir senedir korunmamıza rağmen b irşey olmuyordu. Bir doktora gideyim dedim gittim tahlillerim hep iyiydi. Eşinde spermiyogram yaptırsın dedi doktorum. Bir laboratuvarda yaptırdık sonucu elimize aldık ve şaşkındık. Normalde milyonların yazması gereken yerde hiç bir şey yoktu altta iki cümle… birkaç hareketli 4 5 ileri hareketli falan.

Anlamadığım bir şeydi hemen bir ürologa gidip soralım dedim. ve bize sizin çocuğunuz olmaz dedi. 2 genç kalbi ölesiye yaraladığını bilmeden… Çıktık birbirimize bakakaldık… İnternete baktık hemen. Bizimki gibi sonucu olan ve çocuğu olan bir çok kişi vardı. Sakin olalım diyorduk birbirimize ama ikimizinde içi içini yiyordu. O gece nasıl sabah oldu bilmiyorum… Eşime belli etmeden o uyuduktan sonra çatlayana kadar ağladım… Anne olamayabilirdim… Bir bebeği koynuma alamayabilirdim… Kokusunu içime çekemeyebilirdim… Tabi hemen araştırmalara başladık. Bursa’da bir çok doktorla görüştük. Şahin Zeteroğlu ile görüşmeden çıktığımızda işte bu demiştik. Bize durumun hiç de öyle kötü olmadığını, normal yolla bile çocuğumuz olabileceğini, ancak bunun ne zaman olacağını bilemeyeceğimizi söyledi. Ya bir daha ki ay ya on sene sonra. Riske atamazdık ya olmasaydı. Hemen tüp bebek tedavisine başlamak istedik. 22 kasımda regl oldum. Gittik gerekli ilaçları aldık. Kullanmaya başladım. Ne garipti… Hayatımız bir anda ne de değişmişti… 3 aralık ta gelin yumoşlarını(yumurtalara yumoş diyorduk biz) alıcaz dedik. 6 aralıkta da teknik olarak hamileydim… Bebeğimle kavuştuğum an tarifi imkansızdı…

Sonrası cehennem sonrası bitmek bilmez bir süreç. Beklemek ne de zordu…O günler geçmek bilmedi. Evde duramadım 4. gün işe başladım zaman geçsin die. 12. gün test günüydü dayanamadım 8. gün normal gebelik testi yaptım negatifti…. Daha erken ya dedim umudunu kaybetme bebeğin burda seninle… Ertesi gün erken gebelik testi aldım. Yaptım… O beş dakikacık zaman bitmek bilmedi. Sanki silik bir ikinci çizgi vardı… dünyalar benim oldu. Sonra durdurdum yine kendimi.. Sakin ol acele etme diye. ama yüreğim kıpır kıpır… Tabi durmadım ertesi gün bir test daha. O da iki çizgiliydii… Sanırım olmuştu… Ama yinede kimselere demedim… Test günü gittim, kan verdim… Yine bekledikkk… Bitmiyordu bu beklemeler… Mailime atmışlardı sonucu açtım. Ordaydı işte tüm gerçekliğiyle benimleydi bebeğim. Annem kayınvalidem teyzem halam hep beraberdik o gün. Tabi herkeste bir bayram havası. Bir ay öncesine kadar bana bakınca duygulanan, kucağıma bebek aldığımda odadan kaçıp kıyıda köşede ağlayanlar şimdi mutluluktan ağlıyorlardı. Eşim geldi o esnada… Baba oluyorsun dedim.. Donakaldı… Çok güzeldi çok başkaydı. İçimde olduğunu bilmek bambaşkaydı… sonra 9 ay geçti kolay bir gebelikti… 23 ağustos sabah 5 te ben geliyorum dedi kızım, can yoldaşım… Sonra saat 15.15 te ebe getirip göğsüme yatırdı… Simsiyah saçları,kapkara iki boncuk gözüyle içime akıverdi öyle sıcacık… Şimdi her güne o boncuk gözlerle,kocaman gülüşlerle uyanıyorum… Ve her günüme, bekleyen herkesin böylesi güzel gözlerle uyanması için dua ederek başlıyorum…. ASYA m güzel kızım hoş geldin ömrüme….Şimdi sen gözlerime bakıp gülüyorsun ya ben ömrümde böyle bir mutluluk tatmadım. Saçlarını kokluyorum ya ömrümde böyle güzel bir koku duymadım… Şimdi sen küçücük bir meleksin… Tüm arkadaşlarına söyle onları bekleyen annelerini ve babalarını bekletmesinler daha fazla… Mis kokuları için can vermeye hazır anneleri, gülüşüne feda olacak babaları onları bekliyor….

Sedef Petek Ünal

Sizde Facebookta Prof.Dr.Şahin Zeteroğlu unun grubuna katılabilirsiniz. 

Tüp bebek tedavileriniz için Doç.Dr.Şahin Zeteroğlu Doktor Danışma Formu ile kendisine ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ