lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 95 – 08.12.2003

Sevgili dostlarımız;

Tahminlerimde yanılmadığım için çok ama çok mutluyum.. Geçen hafta yazımda belirttiğim gibi Sağlık Bakanının Sağlık Danışmanı Sn Tahir Karahan’ın bayramdan sonra bizi arayacağını belirtmiştim.Bayramdan sonra Pazartesi günü arayıp kendisinden haber beklediğimizi sekreteryasına ilettim. Bakanla beraber toplantıları ve sehir dışı gezileri vardı ve bu hafta sonuna kadar sürdü, bizde kendisinden haber bekledik umudumuzu yitirmeden….Ve gerçekten ilgilenip aradı. O kadar mutlu oldum ki..Onca olay oldu,bombalamalar vs vs… Yani Sağlık Bakanlığında onca konu vardı ve o bizi, bizim konumuzla ilgili değişik yerlerden de bir takım bilgiler edinmiş ve aradı, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. Sonra yeni bilgiler ışığında tekrar araştırma yapıp bize geri döneceğini bildirdi. Bu gerçekten çok hoş bir gelişme. Çünkü onca zaman sonra birilerinin gerçekten sizin konunuzla ilgilendiğini bilmek çok güzel bir duygu …sizi sallamıyorlar, bugün git yarın gel de yok, masa masa kapı kapı gezme de yok. Önemli birileri devletin içinde sizin verdiğiniz doneler ışığında bir takım bilgileri araştırtıp sizi cep telefonunuzdan buluyor ve bunu sizi küçümsemeden sizinle paylaşıyor.Önümüzdeki günler sanırım bayağı bir gelişmelere gebe..

AİLEDEN SORUMLU DEVLET BAKANI Sn.GÜRDAL AKŞİT TEN RANDEVU TALEBİMİZ…

Bu arada Sn. Aileden sorumlu devlet bakası Gürdal Akşit’ten de randevu talep ettik. Evlat edinme konusunda aklımıza ve başımıza gelen sorunlardan kendisine bahsetmek istiyoruz.

Bu arada bu salı günü İstanbul Çocuk Esirgeme Kurumu Sosyal Hizmetler İl Başkanı Sn Kahraman Beyle de birlikte öğlen yemeği yiyeceğiz ve evlat edinme konusundaki üyelerimizin sıkıntılarından bahsedeceğiz.Eğer iletmek istediğiniz bir şey varsa lütfen bana sibelt@cocukistiyorum.com a yazarak bildirmenizi rica ediyorum.

20 ARALIKTA DENİZLİDE OLACAĞIZ……ERPA TÜP BEBEK LE TOPLANTIMIZ VAR……

Bu ayın aktivitesi değişik bir yerde yapılacak. Tanrı kısmet ederse ve üyelerimiz bizi yalnız bırakmaz ise bu ayın 20 sin de Denizlide olacağız. Denizli Er-pa Tüp Bebek Merkezi ile birlikte Denizli Keskin Otelde (yenisinde ) çocuk sahibi olmayı isteyen dostlarımızla ve üyelerimiz ile hasret gidereceğiz,sohbet edeceğiz ve bilgileneceğiz Değişik bir yerde olacağımız için içim hem heyecan hem de gene biraz çırpıntı içinde..Denizli ilgi gösterecek mi bakalım böyle bir toplantıya, ilgisiz mi kalacak bunların hepsi 10 gün sonra belli olacak..

Bizimle birlikte gelmek isteyen arkadaşlarımız olursa çok mutlu oluruz. Bir hafta önceden haberimiz olursa minibüs yada otobüs inşallah tutma durumumuz da olabilir. Böylece daha fazla birliktelik daha fazla eğlence ve aktiviteye de vaktimiz olabilir. Bilemiyorum herşeyi sizler belirleyeceksiniz…

BU AYIN YARIM ÜCRETLİ TEDAVİ KURALARI 13 ARALIKDA DERNEKTE SAAT 15.00 DE ÇEKİLECEK..

Prof. Dr.Teksen Çamlıbel, Prof.Dr.Mithat Erenus,Dr.Hakan Özörnek,Dr.Aytuğ Kolankaya’nın Her ay için bir yada iki kişi için vermiş oldukları düşük ücretli tüp bebek tedavisi Kuraları bu ay Aralığın 13 ünde saat 15.00 de gene her zamanki gibi dernekte çekilecek. İlgilenen arkadaşlarımızı dernege bekliyoruz.

Sonsuz sevgiler
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ