Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 5 – 29.10.2001

yonetim

Merhaba,sibelin_kosesi

Son derece heyecanlı bir hafta sonunu bitirip gene bilgisayarımın başına geçtim. Artık her şey çok hareketli, çok hızlı ve çok heyecanlı olmaya başladı. Bunları burada anlatacağım sonra hepsini derleyip kitap haline getireceğim. Çünkü esas ilginç olaylar sitenin kurulmasından sonra gelişmeye başladı. Best seller gibi..

Toplantı sabahı saat 06.30 da ayaktaydım. Saat 09:00’da da Hilton’da.. Sanki ben gidince her şey hemen daha iyi olacakmış gibi geliyor. Toplantıya iki taraf ta çok iyi hazırlanmıştı ama konuğumuz Sn. Süleyman Demirel oldukça önemliydi ve biz hiç hata yapmamalıydık.

Toplantıya yardımcı olacak arkadaşlarım gelmeye başlayınca rahatladım. Sonra herşey kendiliginden gelişti. Sn. Süleyman Demirel’i çağırmak Sn. Prof. Timur Gürgan’ın düşüncesiydi. Türkiyenin son kırk yılına imza atmış bir insanın sorunları olan kişilere destek çıkabileceğini, büyük moral verebileceğini düşündü. Sn. Süleyman Bey de bu daveti kabul ederek bizi cok sevindirdi hemdi heyecanlandırdı. Öyle ya hep televizyonda seyrettiğiniz birisiyle karşı karşıyasınız üstelik o bir Cumhurbaşkanı olmuş bir kişi.

Toplantıyı sevgili Muko’muz Dayanışma Kulübü Koordinatörümüz Mukadder Adil yönetti. Her zamanki gibi nüktedan , çok akıcı ve çok başarılıydı. Ankara Temsilcimiz Hayrettin Cidal (Asetin) Toplantıya gelenlerin karşılanması, cocukistiyorum broşürlerinin verilmesi ve misafir listesinin ve salonun kontrolünü elden bırakmadı.sevgili Hülya, SuziSitenin (genel sekreterleri) ve Lita Salonun kapısında gelenleri karşıladılar. Yakalarına isimlerini yazan kartları taktılar. İmza kampanyamıza ilk imzaları herkese attırdılar. Sevgili Sedat toplantıya ilk kez katılıyordu ve toplantıyı fotoğraflama ve kameraya alma işini üstlendi. Hiç beklemediği bir görevdi.Başarıyla işi götürdü. Sevgili Betül ta Didim’den tek başına gelmişti Onu görünce hepimiz cok sevindik. İstanbul ‘dan Konya’dan. Zonguldak Ereğlisinden, Kizilcahamam’dan, Rizeden ve İzmirden gelenler vardı.. İsimlerini sayamayacağımız kadar çok kişi herkes yardım için seferber oldu. Kimse birbirini yalnız bırakmadı ve sürekli her şeyin eksiksiz ve tamam olmasını sağladılar. Basına resim ve kamera için yer gösterdiler ve her türlü kolaylığı ve rahatlarını sağladılar. Bu tam anlamıyla bir dayanışmaydı.

Hiçbir teşekkür bu insanların yaptıklarını karşılayamaz.Birlikte çok büyük işler başaracağız. Clinik ekibi de oldukça iyiydi. Onlarla ilgili ayrıntıları toplantı bölümünde geniş bir şekilde yazdım. “Her şey çok güzeldi de ” okuyabilirsiniz.

Akşam.toplantıyı kutlamak için Ankara sorumlumuz Asetin bir rezervasyon yaptırmıştı.

Gittiğimiz lokalde ayrıca bir de düğün vardi. Hepimiz uzun zamandır böyle bir eğlenceye katılmadığımızdan oldukça değişik bir gece oldu bizim için.Sevgili Asetinin esiyle nihayet tanıştık ve onu çok sevdik. Asetin kadar onu da chate bekliyoruz. Yemekten sonra sevgili lita ve eşi Otobüs saatine kadar beni misafir ettiler.Hülya, Suzy, ben ve lita otobüs saatine kadar oldukça güzel bir gece geçirdik.

Tüp bebek ve mikroenjeksiyonun Ve ilaç paralarının Devlet tarafından karşılanması isteği ile ilgili olarak İmza kampanyamız için bu hafta herkese mailler göndereceğim. Ve bir mail zincirinin kurulmasını ve herkesi buraya davet edip isim vermesini istemenizi rica ediyorum. İmza adedi ne kadar fazla olursa o kadar kendimizi uygarca duyurabiliriz..

Ertesi gün olanlar beni daha çok şaşırttı.Sabah Hürriyet Gazetesini alınca Toplantı ile ilgili en ufak bir haber bulamadım.Çok Hayret ettim. Demirel konusma yaptı basına hükümet hakkında bir demeç verdi ve bu Hürriyette yansımadı.Herhalde basını bu olay ilgilendirmedi diye düsünürken Sn.Prof.Dr.Timur Gürgan aradı ve “Tebrikler yildiz oldun dedi.” Çok sasirdim. Ne olduğunu anlıyamadım. Nedenini sorunca bütüğn gazetelerde senin ve Demirel’in resmi var dedi. Öyle deyince daha çok şaşırdım.Bu konumuza ve benim yapıma çok aykırı: Biz birlikte bir iş yaptık niye ben ve Sn.Demirel. Çünkü ben Sn. Demirel’le birlikte iki kişi fotoğraf çektirmedim ki?. Hep üçümüz çektirmiştik. Hatta ben biraz dışarda kalmıştım. Timur Bey kendilerine doğru çekmişti. Hemen toparlanıp gazete almaya gittim Birde ne göreyim.Sn.Demirel sanki bana başını yaslamış öyle duruyor. Nasıl çektilerse bu ilginç fotoğrafı bütün gazeteler aynı pozu bir anda geçmiş. İnanılmaz bir şey.Onlarca poz çektiler grup halinde ayakta ve oturarak bir tanesi bile yok.Sanki hepsi sözleşmiş.Hele gazetelerden bir tanesi de Sibel Tuzcu ya yaslanıp şekerleme yaptı diye yazmış.ben Sandalye de Sn.Demirel de koltukta oturduğundan aşağıda kalmış. Aramızda yarımla ara vardı. Başını bana doğru eğerek konuşmayı dinlerken böyle bir poz çıkmıştı.İnsan bu fotoğrafları görünce neye inanacağini bilemez. Hem çok komik bir gün geçirdim hemdi çok ilginç. Allah Sayın Demirel’e kuvvet versin.Ben bir kere şaşırdım. O kimbilir kaç kez böyle oldu. İşte böyle sevgili arkadaşlarım.

Bir sürü hızlı baş döndürücü gelişmeler oldu. Dayanışma Kulübüne girip Hastanelerin Kulüp üyelerine uyguladığı indirimlere bakın çok sevineceksiniz. Hala üye olmayanlarda olsunlar.

Sn.Kutluk Oktay ‘ın haberi bir başka sevindirici haber.Ayrıntıları Ön sayfada okuyabilirsiniz. Yeni gelişmeleri de en kısa zamanda ön sayfada duyuracağız. Sitenin ön sayfası artık haftalık gazete gibi her hafta değişecek.

Her şey gönlünüze göre olsun.
Sevgiler
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ