Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 4 – 21.10.2001

yonetim

Sevgili Dostlarım,Cok yoğun gündemli günler geciriyoruz. Kararsız ve şaşkın.Her taraf toz duman. Savaş çığlıkları, borsanın düşüşü,, doların artması ve yoğun tedavi stresi süreçleri kafamızı allak bullak ediyor. Ne ,nasıl olacak, Biz bu dünya olaylarının neresinde olacağız.? Biz ne olacağız yada bize ne olacak korkusu bütün beyinleri sarmış durumda. Tedaviye devam mı etsek yoksa arttırdığımız parayı daha kötü durumlar için mi saklasak? Ya durumumuz daha kötü olursa.. Bir de bütün dünya çığlık çığlığa bağırıp dururken çocuk doğurmayı istemek delilik mi?.

Şimdi bu ne biçim yazı dediğinizi duyar gibi oluyorum. Çok haklısınız. Bu yazı bana yakışmıyor zaten bu benim tarzıma da uymuyor değil mi? Bende zaman zaman kendim için ve ailem için endişe etmiyor değilim ama sonunda gene hemen güvenimi kazanıyorum.Bana göre ben ve çevremdeki herkes sağlıklı olduktan sonra bu dünyada hallolmayacak hiçbir şey yoktur. Hayır yaptığınız hiçbir şey delilik değil,hele çocuk istemek asla… bütün her şeyin bittiği gibi bütün çevrenizdeki toz duman bulutu ortadan kalkacak ve her şey pırıl pırıl olacak.

Cesaret, güçlüklerle basa çıkma gücüdür.Aklınızdan gelir, ve dıs koşullardan çok daha güçlüdür.Problemlerinizden daha büyük olduğunuzu fark ettiğiniz de, her şeyi yenecek cesareti kazanırsınız Önünüzdeki engeller, sizin büyük yada küçük olmanıza göre büyür ya da küçülür.Cesaret, hayal edilenin karşısında durma kapasitesidir. Size gerçeğin üzerinde yükselme yeteneği verir. Siz problemlerinizin herhangi birinden çok daha önemlisiniz.

ANKARA “CLINIC” TOPLANTISI GENE BİR KİŞİYE ÜCRETSİZ TÜP BEBEK TEDAVİSİ.(İLAÇLAR HARİÇ)

Sevgili arkadaşlarım ;

Cocukistiyorum.com toplantısı Ekim ayında Ankara ‘da olacak. 27 Ekim 2001 de Ankara da Hilton Otelinde ve Giriş ücretsiz. Bu ay toplantımızın Konuğu “Clinic Kadın Sağlığı ve Infertilite Merkezi” Kendisi de gerçekten “farklı “ bir doktor olan Prof.Dr.Timur Gürgan ve Ekibini ağırlayacağız.”kişiye özel tedavi” yaklaşımı ile oldukça ilgimizi çeken bu kliniği hep beraber yakından tanımak gerçekten hoş olacak.

Toplantı saat 13.00 ile 18.00 arasında olacak. .Birbirimizle Kaynaşma sorunlarımızı anlatma, Siteden beklentilerimiz, Cocukistiyorum.com.un çalışmaları ile ilgili bilgilerinde verileceği toplantıda , “Clinic Ekibi” de kendini tanıtıp sorunlarımıza cevaplar verecekler.tedavilerini Clinic te yapacak bir çiftin Mikroenjeksiyon.tedavisi gene cocukistiyorum.com. tarafindan yapılacak. Bu konuda bize her türlü desteği veren Prof..Dr.Timur Gürgan’a buradan Cocukistiyorum.com Ekibi olarak teşekkür ederiz.Çok güzel geçeceğine inandığım bu toplantıya hepinizi bekliyoruz.

Toplantı ile ilgili ayrıntılı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

ÜYE OLMAK ÜCRETSİZDİR .DAYANİŞMA KULUBU NE ÜYE OLUN

Cocukistiyorum.com. Dayanışma Klubüne üye olun. Daha önce üye olanlarda üyeliklerini lütfen yenilesinler.27 Ağustosta sitemizin başına üzücü bir olay geldi ve yaklaşık 5 gün yurt içinde giriş olamadı.Yurt dışında girişler olmuş ama sitede Üye kayıtlarının bir bölümü hala aktif değil. Bu nedenle oldukça sıkıntılı günler yaşadık. Şimdi durum normale döndü ama üyelerimizi eski kayıtlardan üyeliklerini yenileyip haberdar ediyoruz. Sizde kayıt tazeleyerek bize yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.

Dayanışma Kulübünün üye sayısı arttıkça Sitenin imkanlarından yararlanma imkanınız olacak. İndirimli tedaviler. Ücretsiz mikroenjeksiyorn çekilişine katılma, birlikte yapılan toplantılar daki aktivitelerden yararlanma imkanına sahip olacaksınız. Birlikteliğin gücünü gene birlikte yaşayacağız. Şimdi tıklayıp lütfen doldurun.

Dayanışma Kulübüne Buradan Üye Olabilirsinz

İMZA KAMPANYAMIZ

Sağlık Bakanlığından istediğimiz yazı henüz gelmedi. Ekim ayı içinde bu kampanya ile ilgili yazını gönderileceği belirtildi.Kampanyamız en geç Ekim sonu ve Kasım başında başlayacak. Hepinizin bu konuda yardımlarını isteyeceğim..Hem Sitemizde hemdi Yazılı ve Görsel Basında bu konuda hemen her türlü bilgi sizlere verilecek.

İLK BÖLGESEL TOPLANTIMIZ GENE ANKARA DA OLACAK

22 Aralık 2001 tarihinde Ankara ve Civarındaki bütün Hastanelerin katılımı ile birlikte büyük bir toplantı yapılacak..Büyük bir ses getireceğine inandığımız bu toplantı büyük bir aksilik olmazsa internetten naklen bütün Türkiye ve dünyada naklen yayınla izlenebilinecek. Bununla ilgili hertürlü bilgi gene sitemizden verilecek.

ANKETLERİMİZ ÇOK ÖNEMLİ LÜTFEN KATILIN

Cocukistiyorum.com ile ilgili Dergi-anketi lütfen doldurup bize yollayın Bilgisayarı olmayan kişilere de ulaşma çabalarımıza sizde anketleri doldurarak destek olun. Medya ile ilgili anketimizi de Bizlere bilgi veren kişileri ve bu bilgileri toparlayan insanları en doğru şekilde yönlendirmek adına doldurmanızı rica ediyoruz.Bu bilgiler Hastanelere ve Medya kuruluşlarına gönderilecektir.

YENİ KÖŞEMİZ “ GÖNÜL SAYFAMIZ”

Sitemiz hep tedavilerle ilgili olmayacak bundan böyle kendi yarattıklarımızı arkadaşlarımızla paylaşacağız her konuda…

Sizlerle bir arkadaşımın gönderdiği bir yazıyı paylaşmak istiyorum.Bizim durumumuza çok uyduğunu düşünüyorum..Kendisine buradan çok teşekkür ederim.Bu tür yazılarınızı ve yeni oluşturacagımız “gönül sayfamız “ köşemizde kendinizin özgün yazılarınızı , hikaye ve şiirlerinizi bekliyorum.

TESADÜFLER, ŞAH ve PİYON

Hiçbir şey tesadüf değil! Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanıyorsanız, siz de benim gibi bu yazıyı çok seveceksiniz.

“Bazen hayatımıza giren öyle insanlar olur ki; onların belli amaca hizmet etmek, bize bir ders vermek, kim olduğumuzu ya da olmak istediğimizi bulmamıza yardım etmek için bizimle olduklarını yüreğimizin derinliklerinde hissederiz. Bu insanların kim olacağını asla önceden kestiremezsiniz; belki oda arkadaşınız, komşunuz, profesörünüz, uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınız, sevgiliniz ya da belki de sadece göz göze geldiğiniz bir yabancı. . . Her kim olursa olsun, o kader anında hayatınızın bir biçimde etkileneceğini bilirsiniz. Bazen de hayatınızda öyle olaylar yaşarsınız ki; o anda bu olaylar size korkunç, acı dolu, haksız gibi görünür.

Ancak fırtına dindikten sonra; bütün bu olayların üstesinden gelmemiş olsaydınız, asla potansiyelinizin, gücünüzün, azminizin ve yürekliliğinizin farkına varamayacağınızı anlarsınız. Her olayın bir gerçekleşme nedeni vardır. Hiçbir şey tesadüfen, kötü ya da iyi şans nedeniyle gerçekleşmez. Hastalık, yaralanma ve deneyimsizlikler, ruhumuzun sınırlarını test eden olaylardır. İster olaylar, ister hastalıklar, ister ilişkiler olsun, bu küçük testler olmasaydı hayat hiçbir yere varmayan düz ve sıkıcı bir yol gibi uzayıp giderdi. Güvenli ve rahat, ancak boş ve amaçsız. . . Yaşamınızı, başarılarınızı ve düşüşlerinizi etkileyen insanlar, kimliğinizi yaratan insanlardır. Kötü deneyimler bile birilerinden öğrenilebilir. Bu dersler en zor, ancak büyük bir ihtimalle en önemli olanlardır. Eğer biri sizi kırar, ihanet eder ya da üzerse, size güveni ve kalbinizi açtığınız birine karşı dikkatli olmayı öğrettikleri için onları affedin.

Eğer biri sizi severse, siz de bunun karşılığında onu koşulsuz sevin; sadece onlar sizi sevdiği için değil, size sevmeyi ve onlar olmadan göremeyeceğiniz ya da hissedemeyeceğiniz şeylere kalbinizi ve gözlerinizi açmanızı öğrettikleri için. Her günün tadını çıkarın. Her anın değerini bilin ve belki de tekrar yaşayamayacağınız bu andan alabileceğiniz en fazla şeyi almaya bakın. Daha önce hiç konuşmadığınız insanlarla konuşun, onları dinleyin, aşık olun, zincirlerinizi kırın ve gözünüzü zirveye dikin. Başınızı dik tutun, çünkü bunun için her türlü hakkınız var. Kendinize büyük bir insan olduğunuzu tekrarlayın ve kendinize inanın. Eğer kendinize inanmazsanız, hiç kimse size inanmaz. Hayatınızı nasıl istiyorsanız öyle şekillendirebilirsiniz. Kendi özgün yaşamınızı yaratın, dışarı çıkın ve onu yaşayın! “

OYUN BİTTİĞİNDE ŞAH VE PİYON AYNI KUTUYA KONULUR…

Vermiş olduğunuz güzel Dayanışma örneği için hepinize çok çok teşekkür ederim.
Destek veren güzel mailleriniz için..
Beni hiçbir zaman yalniz bırakmadığınız için..
Her zaman kalbim sizlerle…
Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ