Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in köşesi -Sayı 186 30.0

BU AY BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ÇÜNKÜ  ..

Sevgili dostlarım ;

Yazın en sıcak en bunaltıcı,en rehavetli günlerini yaşıyoruz .Böyle zamanlarda bile sitemize sahip çıkmanız her gün mutlaka ziyaret etmeniz gerçekten bizim için çok motive edici oluyor. Çalışmalarımıza da çok dört elle sarılmamıza ne den oluyor. Hepinize çok teşekkür ediyorum.
Agustos büyük bir ay benim için ..Bu yıl 11 agustosda tam 50 yaşımı bitirmiş oluyorum. Altın mı gumuşmu nedir bilemem ama ben çok yogun duygular içindeyim.50 yaşında olmak ne demek bilemiyorum ? Ben daha o kadar olmadım ki ? Nasıl kondu bu sayılar benim üzerime ? Şişkoluğumun dışında kendimi beğeniyorum ve ben daha ruhumda otuzlarında çok genç bir kadını saklıyorum.
Eskiden 50 yaş denince hep çok yaşlanmış torun torba sahibi insanlar gelirdi aklıma. Torunlarının ellerinden tutmuş ve onları parkta oynatan evlatları da çocuklarını anneanne ve dedeye güvenli bir yere bırakmış olmanın rahatlığı içinde kayıp olmuşlar bir yerlere…
Ama ben öyle değilim daha kızım 9 yaşında ve yaşlı olmak için çok gencim. Kendimi şimdi çok tecrübeli, çalışma arzusu ile dolu ve hayata hazır hissediyorum.Daha ne yapacaksınız diye sormayın bana ; ben daha yolun başındayım.
Ben hayata 9 yıl önce geldim. Kızımla birlikte büyüyorum .Sizde öyle olacaksınız. Bir çok kişinin ve doktorların belli bir yaştan sonra çocuk sahibi olmasını hoş görmediklerini biliyorum ama gençlik aşısı dedikleri de bu olsa gerek diyorum. Ne zaman öleceğimi bilemiyorum, belki bir bir gün sonra belki de daha yıllar var önümde.Kaderimde kısmetimde ne varsa o olacak ama hayatıma kattığım her yeni şey için yeni bir yaşam daha alıyorum ben .Daha iki ay önce terkedilmiş yavru bir kedi daha girdi hayatımıza .Hemen yeniden yeşerdik ve serpildik ailecek.Ona da büyümeyi,kendi başının çaresine bakmayı öğretmemiz hayata hazırlamamız gerekli diye düşündük.Birde köpeğimiz var biliyorsunuz.Kedi ve köpek yan yana olur mu diyeceksiniz hemen biliyorum ama oluyor işte … İkisine de eşit ilgi gösterdik yemek kaplarını ayrı yerlere koyduk .İkisi de birbiri ile anlaştı ve arkadaş oldular, aynı kaptan yemek yiyip aynı kaptan hem de aynı anda su içiyorlar. Sanırım büyük bir ders de verdiler bana ve kızıma. Hayatın ona sunduğunu hemen kabul ettiler ve yeni yaşam tarzına olgunlukla uyum sağladılar.

Kızım benim hasta olmamı önlüyor eminim, yaşlanmamı da önlüyor,onunla uzun seneler ip atlamak istiyorum ve yeni sporlara onunla birlikte başlamak istiyorum.Hayatım bir film şeridi gibi geçmiyor gözümün önünden.

Daha tedavilerinde yol gösterecek bir çok genç insan ,çocuk yuvalarının sorunlarının tamamlanması,sokak çocukları için örnek çalışmaların içinde olmamız gerekli,tecrübelerimi başkalarının hayatına da artı değerler olarak katmalıyım. Onların hayatını kolaylaştırmalıyım. Daha çok işim var çoook…

Bunları size neden mi anlatıyorum? Hayata daha sıkı sıkı yapışmanız için.Kök mi salacaksın gelen gidiyor işte demeyin. Tabiî ki gideceğim ama size de kendimden bir şeyler katarak gideceğim işte..Her yaşadığınız anı keyif alarak yaşamaya çalışın.Hayat inanın bana da hiç adil davranmadı.Hem evimde hem de işimde burada sizlere yansıtmadığım yada anlatamadığım bir çok şey yaşadım . Benim hayatım hiçbir zaman kolay olmadı. Hala da öyle ama ben her zaman ondan keyif alacak bir şeyler çıkarmasını bildim. Bazen bir arkadaş sohbeti, sonuçlanan bir ekip çalışması,gece yarısı yazdığım yazılar,toplantı seyahatlerimiz,sabaha karşı yattığımda başımı yastığa koyarken duyduğum rahatlama duygusu, Melissa’ nın kokusu…
Hayat bir mücadele ve bunu sportmence yapmanız ve kaybettiğinde de centilmence karşılaman gerekiyor.Ama yeniden yarışa kaldığın yerden tökezlediğinde ayağa kalkarak devam ediyorsun. Oyunun kuralı bu.

Eylülde hem sitemiz için hem de Derneğimiz için yeni bir dönem olması için çalışıyoruz. Bizim gibi bir dernek var mı Türkiye de ? Sanırım yok. Ama gene de bir önce yaptığımızı aşmamız gerekli monotonluk ve hep aynı şeyler olamaz.hem kendi hayatıma hem de sizin hayatınıza yeni bir şeyler katmamız ve yaratmamız gerekli .Bakalım bu yeni dönemi sizin ve bizim için nasıl olacak..

Uzun zamandır duygulara dokunmadan suya sabuna karışmadan yazılar yazdım. Sıkıntılı olduğumda günlerce yazmadım size de fark ettirmeden sirayet etmesin diye,sizin sevgi ve ilgiye ihtiyacınız var,hepiniz sanki benim çocuklarımsınız ,bende de kocaman bir yürek var hepsini kucaklamak için.

Her neyse işte bu da benim yeni yaş yazım umarım sıkmamışımdır.Doğum günüm kutlu olsun .Bu ay bütün Ağustos boyunca 50 .yaşımı devirmem nedeni ile kendimce 30 gün 30 gece yaş günü yapacağım. Bende bir kere olsun şımarayım değimli?

Derneğimiz sen yeni yaşına girerken bu arada neler yapıyor diye düşünebilirsiniz :Şu anda Eylül ayından itibaren gene Türkiye genelinde başlayacak toplantılarının sıra ve düzeni ile ilgili çalışmalarımız yoğun olarak devam ediyor.

ANKETİMİZE LUTFEN KATILIN
Özellikle SSK lı arkadaşlarımızın İlaçları konusunda Sağlık Bakanlığına yollayacağımız anket sonuçları bizim için gerçekten önemli . Bu ankete henüz katılmamış olan arkadaşlarımızın da hemen katılıp anket sonuçlarını netleştirmesini rica ediyorum. Ankete katılan sayısı ne kadar çok olursa bizim de sorunlarımıza hemen cevap almamız o kadar kısa ve net olur. Anketimiz Eylül 15 ine milletvekillerimizin hepsinin tatilden dönmelerine kadar devam edecek.
TÜP BEBEK DANIŞMA HATTIMIZ
İnternet sitemizde sorularınıza hemen cevap alabilmeniz için Tüp bebek danışma hattını yayına koyduk. Bundan sonra aklınıza takılan ne olursa olsun bizi aramanızı ve sorularınıza hemen cevap bulabilmenizi ümit ediyoruz.
Bu tedavileriniz için gerçekten çok önemli. Çabalarınıza büyük katkılar sağlayacağından emin olabilirsiniz.

ONLİNE RANDEVU İSTEME FORMU
Bu hafta Cuma günü de online randevu isteme formumuzda mail kutunuza direkt olarak gelecek.Dernek kanalı ile aldığımız randevularınızda zaten ön muayeneleriniz ve görüşmeleriniz hemen bütün hastanelerde ücretsiz olarak yapılacak. Ayrıca bize böylelikle telefon etmenizde gerek kalmayacak. Tedavilerinizi ;
-Ne zaman başlarsanız başlayın ,
-İndirim isteyin yada istemeyin,
-Nereye giderseniz gidin

Mutlaka online formu yollayarak almanızı rica ediyoruz. Aynı gün içinde gerek telefonla gerekse mail yoluyla size hemen cevap gelecektir.

Hepinizi çok seviyorum.

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ