Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibelin Köşesi – Sayı 18 – 12.03.2002

Merhaba ;

Çok heyecan verici şeyler yasadık bunları sizinle de paylaşmamız gerekir. Cocuk istiyorum.com internet sitemiz bütün dünya ile aynı anda rahim nakli ile ilgili bilgiyi verdi. Zamanı yakaladık. En önemli ve en ayrıntılı bilgileri bizim sitemiz verdi. Bununla Ekip olarak büyük gurur ve heyecan duyduk. Ve bu olanağı bize sağladığı için Sn.Prof.Kutluk Oktay’a burada çok teşekkür ediyoruz.Her şeyi en ince ayrıntılarına onca işinin arasında kadar bize aktardı. Sohbet günü 15 MART 2002 tarihinde siz de Açıklamalarda bulunacak. Hepinizi sohbet odasiında bekliyoruz.

ARTIK DERNEĞİMİZE VE AMAÇLARIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ..

Elimizin tozuyla gene yazımıza başladık. Neden mi elimizin tozuyla?.. E.. Artık derneğimizin iç tefrişatı ile yakından ilgileniyoruz. Taşındık ama iş bitmedi.. bize yakışan bir şeyler de olması gerekiyor öyle değil mi?? Herkes canla başla çalışıyor. Kabloları takan, telefonları bağlayan, temizliği yapan,yerleştiren, tozları alan,acıkacağımızı düşünüp bize kekler poğaçalar getiren hep bizden birileri.., çünkü kendi evlerini; ikinci adreslerini yaratıyorlar. Hayırlı olsun faxları için çok teşekkür ederiz. Daha fax makinamızı bağlar bağlamaz kağıdımızı bitirdiniz!!..Olsun sağlık olsun…

İşin şakası bir yana çok yoğun bir hafta geçirdik. Şimdi daha yoğun önümüzde başka günler var.Logomuz bu hafta belli olacak ve artık her şey hazırlanmış durumda.. Bundan sonra bir dizi ziyaretlerimiz başlayacak. Aileden Sorumlu Devlet Bakanımızı,Sağlık Bakanımızı , ve Sağlık Bakanlığının Aile Planlaması ve Tüp Bebek kurulunu ,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızı,Meclis Bütçe Komisyonu ve Kadın Sağlığını ve Sorunları birimlerini kapsayan her yeri ziyaret edeceğiz. Çalışmalarımızı ve Amaçlarımızı anlatacağız,Önümüzdeki hafta Bütün Avrupa ülkelerinin IVF tedavilerinde nasıl uygulamalar yaptıklarını liste halinde yayınlayacağız. Hemen hepsini bütün tedavileri ilaçlarla birlikte karşıladıklarını hep beraber okuyacağız. Bu sebne Sağlık Bakanlığımız Maliyeye 4 defa ya kadar tüp bebek tedavilerininin karşılanması konusunda istekte bulundu. Tabii gene red edildi. Artık bizde Dernek bazında IVF ve ilaç tedavilerinin Devlet tarafından karşılanması konusunu gündemde tutmalı ve ihtiyaç sahiplerinin gerçek sesini ilgililere duyurabilmeliyiz.

ÇİDER ‘ e üye olun. Bir haftaya kadar www.cider.org.tr adresinde Derneğin tüzüğünü ve faaliyetleri ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz. Ne kadar çok üye o kadar güçlü ses çıkarabilir bunu lütfen unutmayın. Başka türlü hiçbir şeye şikayet etme hakkınızın olmadığını da unutmayın.

Bir şeylerin sizin yararınız olmasını oturup bekleyemezsiniz .En azından yapılanları desteklemeli,her konuda yardımcı olmalı, konular hakkında fikirlerinizi ulaştırmalı yada eleştirmelisiniz, ancak böyle en iyiye ulaşabiliriz.İçinizde her meslek grubundan insanlar var. Herkes kendi mesleği ile ilgili yapabileceği lkatkıları bize iletebilirse çok memnun oluruz. Her türlü yardıma açığız. Hepinizi yeni çatının altında bekliyoruz.

DOĞUMGÜNÜ KUTLAMAMIZ 23 MART’ TA

Şöyle böyle derken Doğumgünü kutlamamızı istemeden de olsa 23 Marta kaydırdık. Geç olsun güç olmasın diyerek. Gene Etap Marmara da kutlayacağız. Size sitede banner koyarak ve bütün üyelerimize tek tek mail göndererek bütün ayrıntıları bildireceğiz.

Yaş günümüzü kendimize ve sitemize yaraşan bir şekilde kutlamaya çalışacağız. Bütün bir geçtiğimiz sene içerisinde bize yazilari ile destek veren yazılı ve görsel basını davet ederek ve hatıra şiltleri vererek teşekkür edeceğiz.Başka neler yapacağız?

Derneğimizin kuruluşunu kutlayacağız,Sitemizin bir yaşını doldurmasını kutlayacağız, Ziyaretçi sayımızın 180.000 lere ulaşmasını kutlayacağız,İngilizce bölümümüzün açılmasını kutlayacağız,Geçtiğimiz yılda içimizdeki “EN “lere madalya vereceğiz.

EN iyi sohbetçi, EN iyi forumcu, EN iyi tasarım, EN Mücadeleci; EN cesur, EN Araştırmacı, EN bilgili, EN Sakin, EN Neşeli, EN Anaç, EN Centilmen, Top 11 seçilecek. Heyecanla bekliyorum.Ayrıca piyango çekilecek.Tabii ki bir çok ödül olacak.Kazanan ne kazanacak tabii hepsi bir sürpriz.Toplantıya ünlüleri de davet edeceğiz. Çok eğleneceğimize inanıyorum. Hepiniz davetlimizsiniz.

Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum
Tekrar birlikte olmak dileğiyle..
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ