lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 165 – 09.07.2005

ÜÇ ÜYE ARKADAŞIMIZ İSTANBUL TÜP BEBEK MERKEZ’İNDEN
800 USD TEDAVİ ALDI.

 

Sevgili Arkadaşlarım;

Çok yoğun geçen bir toplantı dönemini geçen hafta Kartal, Eminönü ve Maltepe toplantıları ile kapatmış bulunuyoruz. Temmuz ayında Ağustos ayında başlayacak yeni toplantılar dizisi için şimdiden hazırlıklarımız başladı. İnanılmaz derece de yoğun bir tempo ile önümüzdeki dönem hiç gitmediğimiz küçüklü büyüklü 17 şehre daha gideceğiz.

Kartal, Maltepe ve Eminönü toplantılarımız bizim icin büyük bir tecrübe oldu. İstanbul Belediyelerinin çalışma sistemlerini de böylelikle yakından tanıdık.. Oldukça samimi geçen toplantılarda şimdiye kadar başımız gelmeyen bir şey geldi. Kartal’da toplantıda sunum yaptığımız dededen kalma barkovizyonumuz çalışmadı. Toplantıyı yalnızca anlatarak geçirmek zorunda kaldık. Hiçbir toplantı sırasında bu kadar sıkıldığımı hatırlamıyorum.Bütün toplantı boyunca makineyi kurcalamayan çevreden gelen hiçbir teknisyen kalmadı. Olmadı olamadı barkovizyonumuz çalışmadı. Bütün samimiyetimle ne kadar üzüldüğümü belirttiğimde toplantıya katılanlardan aynı çoşkuyla çok büyük bir destek aldım. Yalnızca konuşun yeterli zaten resim görmeye değil, bilgi almaya geldik sizlerden bu bilgileri almamız bizim için yeterli dediler. İçtenlik, sevgi ve anlayış her zaman her yerde karşılıklı oluyor. Yüreğime su serpildi derler ya işte o an bir bardak soğuk suyun yüreğimin üstüne döküldüğüne ve beni rahatlattığına yemin edebilirim. İstanbul Tüp bebek Merkezi Ferticenter’dan Dr.Celalettin Bey de gelenlerle aynı şekilde son derece samimi iletişim kurdu, sohbet etti, uzun uzadıya tedavileri anlattı birkaç üye ile ortadan şakalaştı çok güzel bir atmosfer dogdu. Geceye kötü başladık ama çok güzel bitirdik.

Toplantıda üyemiz Gülşen Ökten Ulucan 800 usd den tedavi kazandı. Eve gelince bir daha denedim barkovizyon’u hemen çalıştı.. Olacak iş degil..

Ertesi günü Eminönü Belediyesinde toplantımız vardı. Bu toplantıya da Demet…. çifti de 14 aylık ikizleri ile katıldılar ve çok hoş bir renk kattılar. Buradaki İstanbul Tüp Bebek Merkezinde 800 usd lik tedaviyi de kızım Melissa kavanozu tutarak 14 aylık Sibel Elif de kuradaki şanslı kişiyi Sakine Arslan seçerek hoş bir tablo yarattılar. Eminönü Belediyesi Kültür ve Eğitim Bölümü Başkanı da toplantımıza katılarak çalışmalarımız için tebrik etti ve bu tür bir toplantının birde Eylül’den sonra tekrar yapılmasını arzuladıklarını belirttiler. Biz de tekrar yapacağımıza dair söz verdik.

3 Haziran’da Maltepe’de yapmış olduğumuz toplantının yeri bizim için gerçekten ilginçti.

Maltepe de Mevlana Camisi’nin altında bir toplantı salonu vardı. Biz ilk gittiğimizde içeri girince dar bir koridor ve koridorun okul sıraları ile dizili olduğunu gördük. Maltepe Belediyesi ile görüştükten sonra neden gelip de salonu görmediğimizi birbirimizle konusup kahrederken yanımıza elinde anahtarla bir genc geldi salonunuz burası degil burası giriş burada ufak cocuklara kuran kursu veriliyor dedi ve koridorun obür ucunda büyük bir kapının kilidini açtı. Kapı açılınca şaşkınlıkla içeri girdik. Çok güzel vişne çürüğü modern koltuklarla döşeli 200 kişilik bir salon ve nefis bir konuşmacı yeriş ve ses düzeni ile karşılaştık. Bence her belediyenin bu tür bir yeri olmalı.Ben gerçekten çok beğendim. Dışardan çok mütevazi görünen bir caminin altında böyle bir yerin olmasına ağzım açık kaldı.Toplantıya İstanbul Tüp Bebek Merkezinden Tansel Çetinkaya katıldı.Kısa bir şekilde toplantıya katılanlara tedavilerle ilgili bilgi verdikten sonra direk soru cevaplara geçti ve herkesin sorusunu ayrıntılı bir şekilde cevapladı. Toplantı sonun da da Arife Kılıç 800 usdlik tedaviyi kazandı. Tedavileri kazanan çiftlere bol şanslar diliyorum.

Toplantı resimlerimizi buradan izleyebilirsiniz.

ÜCRETSİZ SERVİSLERİMİZ YAYILIYOR
İstanbul’a gelmek istediğinizde bizi arayabilirsiniz. Hangi sehirde katılım fazla ise o şehire oncelikli ücretsiz servis koyulacak.

ADAPAZARI
Daha önceki toplantılarımızdan Dr.Celalettin Örnek i dinleyen ve İstanbul Tüp bebek Merkezinde tedavi olmak isteyen 30 çift Adapazarı’ndan iki grup halinde gelip ön muayenelerini oldular.Dernekten arkadaşlarımız Nuray ve Ayşe Hanımlar bu üyelerimizin o gün yanındalardı.

Resimlerini buradan görebilirsiniz.

İZMİT
Geçtiğimiz toplantıda Dr.aytug Kolankaya nın toplantısını dinleyen diger üyelerimizden 7 çiftte İzmitten gene Çiderin ücretsiz servisi ile gelip ön muayenelerini Anadolu Saglık Merkezinde yaptırdılar.

ÇORLU
Geçtiğimiz dönemde Çorlu da İstanbul Memorail hastanesinin toplantısına katılan 15 çift üye arkadaşımız Çiderin ücretsiz servisi ile gelip Cumartesi günü gelip ücretsiz ön muayenelerini olacaklar.

FLOOR VON FOOİJ – ÇİDER İLE TÜRK TOPLUMUNUN TEDAVİ PSİKOLOJİSİNİ ARAŞTIRIYOR

Bu 3 toplantımıza da Hollanda da Amsterdam Üniversitesinde Davranış Bilimleri Bölümünden Floor von Rooij de katıldı. Güzel Türkcesi ve hazırlamış olduğu anketlerle de toplantılarımıza ve bizimle geçirmiş olduğu günlere büyük renk kattı. Hoşsohbeti,canlı ve hareketliliği ,bütün dünya da tüp bebek tedavilerine katılan Türk çiftlere destek amacı ile yaptığı çalışmaları ile bizi fethetti. Ağustos döneminden sonra Floor un sitemizde bir kösesi olacak ve bu Türklere yönelik yapmış olduğu tedavilerin psikolojik yönünü arastıran anketlerle ilgili bilgileri bize aktaracak. Bu çalışmalar Türklere yönelik Dünya da ilk defa yapılıyor.Bizimde buna katkımızın olması bize gurur verecek.Birlikte dünyada tüp bebek tedavileri ile ilgili tıbbi ve psikolojik olarak yapılan bütün anketleri toparlayacağız ve sitede yayınlayacağız..

Yanda Floor’un resmini görüyorsunuz.

Sevgili dostlarım, sitede zaman zaman girişlerin fazlalığından dolayı sistemde aksaklıklar meydana geliyor. Webmaster firmamız bu kadar ilgi göreceğini düşünmeden alt yapısını hayata geçirmişiz. Şimdi bu ağırlığı ve hareketi bazen kaldıramıyoruz diyor.

Dilerim bir iki ay içinde bütün aksaklıkları çözmüş oluruz. Sizlere vermiş olduğumuz sıkıntı için özür dileriz.

Toplantıların bitiminden sonra bütün maillerinizin cevaplandırma işlemlerine yogun hız vermiş bulunuyorum. Gelen maillerinde yoğunluğu cevaplama tarihinde bazen gecikmeler neden olabiliyor.Ne olur beni bağışlayın mutlaka size cevap vereceğim.

Bu arada SSK’lıları da unutmuş değiliz. En kısa surede size bu konuda haber vereceğimizi ümit ediyorum.

AMERİKAN HASTANESİNDE DE DOÇ.DR BÜLENT URMANDA ARTIK ÖN MUAYENE ÜCRETSİZ

Amerikan Hastanesi Tüp Bebek Bölümü Başkanı Doç. Dr. Bülent Urman artık tüp bebek tedavilerine ilk defa başlayacak üyelerimizin ön muayene ve görüşmelerini ücretsiz yapıyor.

Dernek kanalı ile gidecek olan üyeler e tüp bebek tedavi fiyatı 3.cü tedavi fiyatı olan 2250 usd dan yapılıyor.Bilgi için derneği arayabilirsiniz.

Her şey gönlünüzce olsun
Sevgiler
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ