Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 151 – 26.02.2005

TOPLANTILARLA DOLU BİR HAFTA SONU..

Sevgili Dostlarım;
Geçtiğimiz hafta 19 Şubatta Çorluda 20 Şubatta da Edirne’deydik. Dolu dolu geçen hafta sonunda gittiğimiz şehirlerde bir çok insana yeni imkanlar sunduk aydınlattık, tedavilerini ve duygularını paylaştık .

Son aylarda yaptığımız bütün toplantılarda ve gittiğimiz şehirlerde halk üzerinde oluşmuş çok genel bir durumun altını çizmek istiyorum. Toplantıya gelen kişiler hastanelere ve doktorlara karşı çok ağır bir güvensizlik duygusu yaşamaktalar. Defalarca tedavi oldukları halde sorunlarının ne olduğuna dair doktorlardan cevap alamamaları, daha önce yapılan tedavileri başka doktorlara sorduklarında yanlış tedavi yanıtını almaları çoğu kişiyi bezgin ve güvensiz yapmış. Şimdi artık ne yapmalıyım sorusu hep baş soru idi.

Çorlu ve Edirne toplantısı bu açıdan çoğunlukla hep soru cevap şeklinde geçti. Misafir Ekip olarak gelen Sn. Prof. Semra Kahraman, Doç. Dr. Semih Özkan, Dr. Hale Karagözoğlu hem salonda hem de salon dışında tam bir kuşatma altındaydılar. Havanın soğuk ve yağışlı olmasından dolayı oldukça tedirgindik özellikle Edirne’ye gelmemize iki gün kala Meriç nehrinin taşmış olması ve bir çok yerin sular altında kalmış olmasından dolayı katılımın almayabileceğini düşünüyorduk.. Halk Eğitim merkezine de toplantı iznini oldukça zor alabildik. Son dakika bir şey olabilir korkusu hep içimizdeydi. Ama İl temsilcimiz sevgili Rembiye Hanım ve sevgili üyemiz Sintia işimizi halletti. Sintia ve eşi Edirne Valisi Nusret Miroğlu’nun yakın tanıdığı çıktı ve Sintia sağolsun haftanın son günü yani Cuma günü izin işini Sintia dernekten Edirne’ye yaptığı yoğun telefon trafiği Rembiye Hanımın da oradan oraya Edirne’de koşuşturması ile işi bitirdiler. Edirne gittiğimizde çevrede yoğun çamurun dışında hiçbir şey olmamış gibiydi. Bizim şansımız o gün güneş açtı ve hava çok güzeldi.

19 Şubat Toplantısının Fotoğrafları İçin Tıklayınız

Çorlu toplantımızda da gerçekten halk tarafından yakın ilgi gördük. Emeği geçen herkese buradan çok teşekkür ediyorum. Sevgili Aslı, sevgili Zeliş ve eşi ilgilerini esirgemediler ve hiç üşenmeden her yere duyuru broşürlerimizi dağıttılar ve astırdılar. Hukuk Danışmanımız Belma Hanım da Çorlu’da devreye girdi ve oranın ileri gelenleriyle iletişim kurdu. Belediye ile irtibatımızı sıcak bir şekilde sağladı. Hem Çorlu’da hem de Edirne’de bir çift dernek tarafında İstanbul Memorial Hastanesi‘nde tüp bebek tedavilerini çok indirimli olarak yaptırmaya hak kazandılar. Edirne’de Berrin Nar, Çorlu’da Aydın Eroğlu.. Kendilerine bol şanslar dileriz.

Hafta ortasında da Karadeniz Ereğlisi’nde Alaplı Lions Klübünün davetlisi olarak bilgilendirme toplantısı yaptık. Duyuru ve salon için halka çok güzel hazırlanmışlardı. İlgilerinden gerçekten çok mutlu olduk. Böyle bir soruna Zonguldak Ereğlisi’nin göstermiş olduğu ilgi gerçekten dikkate değerdi.

20 Şubat Toplantısının Fotoğrafları İçin Tıklayınız

Dr. Celalettin Örnek orada da bilgilendirme yaptıktan sonra tek tek bütün hastaların sorularını cevapladı. Alaplı’da bulunan Duygu Sağlık Kliniği de bize büyük destek vererek başvuran bütün dernek üyesi hastaların ön muayenelerini ücretsiz olarak yapılacağını ve tahlillerinde de yüzde 20 indirim uygulayacağını bildirdi. Bizim için çok güzel bir jestti tabi çok teşekkür ettik. Toplantıdan sonra Alaplı Lions Kulübü bizim için bir yemek verdi ve bizi çok güzel ağırladılar. Ve bize bu konuda başvuran ve çok emek veren Lions Kulübü üyesi Yücel Bey bağış olarak derneğimizin broşürlerini ücretsiz bastıracaklarını bildirdiler. Ne kadar mutlu olduğumuzu tahmin bile edemezsiniz.

23 Şubat Toplantısının Fotoğrafları İçin Tıklayınız

Önümüzdeki hafta Ankara ile ilgili gene bir çok yer ile iletişim kuracağız SSK’lı arkadaşlarımız için ve yeni yönetmeliğin son durumunu öğreneceğiz ve siz buradan duyuracağız. Sağlık Bakanlığına ve Meclis Sağlık komisyonuna forumda toplanan sorularınızı iletip cevaplarını almaya çalışacağız. Her şey için Maliye’den onay beklenmekte.

6 Mart’ta Adapazarı’nda olacagız. Adapazarı ve İzmit’teki üyelerimizi toplantımızda görmekten mutlu olacağız..

Bizim için dua edin ve bizi hiçbir konuda yalnız bırakmayın.

Her şey gönlünüzce olsun.
Sevgiler
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ