Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi 201 .10.06.2007 BURSA BİZİ ÇOK GÜZEL KARŞILADI.

BURSA BİZİ ÇOK GÜZEL KARŞILADI.
Sevgili dostlarım ;

Bu hafta 02 haziran Bursa Toplantısını yaptık.Çok güzel ,güzel oldugu kadarda ilginç bir toplantıydı.Sabah 10 feribotuyla Nurayla Yalovaya hareket ettik.Bizi Yalovada Rentıp ın Halkla ilişkiler Sorumlusu Nesrin Hanım karşıladı.Nesrin Hanım 1 ay once Rentıpta ise başlamış ama son derece tecrübeli bir hanım.Daha önceki çalışmalarıyla ilgili yol boyunca anlattıkları beni bir hayli etkiledi.Rentıpta bundan böyle giden uyelerimiz sorunsuz cıkacaga benziyor.Kendisiyle tanışmaktan ve vakit geçirmekten çok keyif aldık..
Yalova’dan Bursaya geçisimiz saat 14.00de oldu.Salon yeni bir salon oldugundan nesrin hanımda biraz zor buldu.Salona girince birde ne görelim salon 200 kişi dolmuş ve Dr.Suat Beyde bizi beklerken toplantıya başlamış.Embiryolog Ayten Hanım hemen yanıma gelerek salon dolunca çok bekletmek istemedik dedi.ben cok memnun olmustum ama barkovizyon acılı degildi sunumsuz mu konuşacak dedim.Siz getirmedinizmi dedi.Derin bir iç çekişler Yoo…dedim
Oh bu nasıl bir şey ya toplantı çorba olursa korkusu vardı.Toplantı bölümümüz bize Bursa’da herşeyin hazır olacagını belirtmişti bu nedenle barkovizyon olayı gündemimizde degildi.

Sonrada bir yanlışlık oldugu anlaşıldı ve apartopar bir barkovizyon bulundu.Cumartesi günleri toplantı yapmayı bu nedenle çok seviyorum heryer acık zorda kalırsanız istediğiniz herşeyi bulabilirsiniz. Barkovizyonu beklerken çok fazla acıklık olmasın diye ben konuşmaya başladım.

Ben konuşunca herşeyi unuturum zaten.Barkovizyon kuruldu ben hala konusuyordum ama sunumdaki konuşmamın tamamını zaten anlatmıstım.Çiderin bebekleriyle ilgili bir sunum hazırlamıstım onları gösterdim.Bu herkesin cok hoşuna gitti.Gelecekteki bebeklerini görmek herkes için büyük motivasyon kaynagı oldu.

Benim konuşmamdan sonra Dr.Suat Bey kendi sunumunu yaptı ve soru cevaplara geçti.Salonda kalabalık oldugundan bir çok soru vardı ve yaklaşık bir saat sürdü.Salondakilerinin çoğunun parasızlık nedeni ile tedavi olamamış olmadı beni gerçekten ve gerçekten çok üzdü:.

Toplantının sonunda Leyla Hür üyemiz ücretsiz tüp bebek tedavisini kazandı.Çok sevindi ve agladı. Onu kucakladım ve sakinleştirdim.Birisini sevindirmek ne kadar güzel bir şey ? Bize bu desteği verdiği için Rentıp Tüp bebek merkezine çok teşekkür ediyorum.Hakan Bey Ayten Hanım Suat Bey Filiz Hanım çok güzel bir ekip oldular.

Hakan Bey toplantıda yoktu Annesinin ameliyat olmuştu bu nedenle Ankara da idi. Ona hemen toplantıdan sonra açıp çok geçmiş olsun diledim.İnşallah annesi en kısa sürede sağlığına kavuşur.işaretler

Toplantıdan sonra Özdilek magazasına uğradık.Sanki İstanbulda hiçbirşey yok..Aaa o neymiş bu ne güzelmiş derken Nesrin Hanım Nurayla beni zor toparladı ama bir dakika farkla feribotu kaçırmamıza engel olamadı.Olsunn ohhh yarasın…Toplantı stresini üstümüzden atmış felekten 2 saat çalmıştık Nurayla ben çok mutluyduk…Feribot iskelesinde gülüşerek ,keyifle sohbet ederek yemegimizi yedik ve gece feribotuna yerleştik.

Merhaba İstanbul ben geliyorum…

BLOGLAR

Toplantıda en çok hoşuma giden şey üyemiz Deniz’le yani niki “maviliada” ile tanışmam oldu.Deniz ‘in başından 5 hamilelik geçmişti ve hepsinde de düşükle sonuçlanmıştı.Bu hamileliklerinde başından geçenleri anlatan bir blog yapmıştı.adı da www.anneolmakistiyorum.com Bana da yolladı ve maille yazışmıştık.Capcanlı karşımda görünce çok sevindim.Birde mailinde bursalıanneler grubundan bahsetmişti.Bursalıanneler den Ayşe hanımda bana mail yazmış ve sitemize ve derneğimize Bursa da destek vermek istediklerini söylemişlerdi.Bizim için gerçekten gurur verici bir durumdu.Bundan çok mutlu olduğumuzu belirtmek isterim.Memnuniyetle Kabul ettik ve kendilerinide dost sitelerimize kaydettik.

Bu arada gene üyemiz marbling inde bir blogu var biliyorsunuz . http://ebrubirkandan.blogspot.com/ onuda sitemizin dost siteler bölümüne koydum..okumak isterseniz gerçekten hoş yazılar var.Onu tanımaktan da çok keyif duydum.Ayrıca birde

Sevgili arkadaşım Akşam gazetesi yazarı Türkan Yılmazer’in bir internet sayfası var.

www.hayatbizim.com tam ona gore sade ve çok güzel .Özene bezene yaptığı bir site.Bir ara onu da ziyaret etmeyi unutmayın..Çok hoşunuza gidecegini umuyorum.

Hepinize iyi haftalar:..
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ