Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi 193 25.11.2006 DENİZLİ BİZİ,BİZ DENİZLİ’Yİ ÇOK ÖZLEMİŞTİK ;MUĞLAYA AŞIK OLDUK..

DENİZLİ BİZİ,BİZ DENİZLİ’Yİ ÇOK ÖZLEMİŞTİK ;
MUĞLA İLE YENİ TANIŞTIK.AŞIK OLDUM…

Sevgili dostlarım;

En son Denizliye 3 yıl önce gitmiştik.Soğuk bir kış gününde geldiğimiz Denizli de çok güzel ve çok samimi bir toplantı yapıp geri dönmüştük.Üyelerimiz tarafından uzun süreden beri de tekrar çağrılıyorduk.Bizde toplantı yapmak istiyorduk ama bir türlü koşullar elvermemişti.Kısmet Memorial Hastanesi Tüp bebek bölümü ile nasip oldu ve biz geçen hafta sonu oradaydık..Denizli Halk Eğitim Merkezi üyelerimiz ve Denizli ‘den duyanlarla tıka basa doluydu.Ne kadar mutlu olduk bilemezsiniz.350 kişilik salon ağzına kadar doldu.

Şimdi üyelerimize toplantılarımızı ve Derneğimizin aktivitelerini en direkt duyurmak için yeni bir sistemimiz daha var.SMS ile ile direk kendilerine ulaşabiliyoruz.İndirimlerimizi ve özel haberlerimizi böylelikle anında duyabiliyorlar.Yalnız Üyelerimize değil o şehirde olan bütün cep telefonu sahipleri bizim toplantı yaptığımızdan anında haberdar olabiliyorlar.Bu ne muhteşem bir teknoloji…

Havaalanından direkt olarak Toplantı da konuşmacı olan Dr.Aysun Güney’in ailesinin evine gittik.Dr.Aysun Hanım Denizlili . Tabiî ki memleketine anne babasının evine gitmek onun için çok heyecan verici bir duyguydu.ailesini özlemişti hasret giderdiler.Hep beraber orada kahvaltı yaptık. Çok güzel ağırlandık.

Toplantı salonunda bizi İl temsilcimiz Murat Yüceer ve eşi Asuman karşıladılar.Çok sevindik.

Murat ve eşi Denizli de harikalar yaratıyorlar.İkisi de en aktif çalışan il temsilcilerimizden .Bir çok üyemiz onların vasıtası ile tedavi oldular ve bebeklerine kavuştular.Sıkıntılı bir durum olduğunda hemen olaya el koyar ve halletmeye çalışırlar.Murat ve eşi işe el koydular mı bizim gözümüz artık orada değildir.

Toplantımız 18.00 e kadar sürdü.Bir çok üye raporlarını alıp gelmişti doktorlara sorularını sordular.Toplantı bitiminde 3 üyemiz 1500 usd den tüp bebek tedavisi olmaya hak kazandı.

Toplantıdan çıktıktan sonra Nuray ve ben Muratlara gittik.Oğulları Mustafa ve Kerem kocaman olmuşlardı.ilk önce yadırgadılar ama sonra kaynaştık.Akşam Asuman’ ın lezzetli yemeklerini yedik bol bol sohbet ettik. Eski anılarımızı tazeledik.Çok hoş bir akşamdı.Sonra ailecek bizi otelimize bıraktılar.

Ertesi sabah saat 11.00 de Muğla’ya doğru yola çıktık.Harita dan çok kısa 1.5 saat diye baktığımız denizli Muğla arasının virajlarla 2.5 saate çıkacagını tahmin etmedik.Muğla Çok amaçlı öğretmen evine gittiğimizde salonuna bir çok üyemizin geldiğini gördük. Özür diledik ve hemen toplantıya başladık. Ben konuşmamı bitirmiştim ve Dr Aysun Hanım konuşmasından birkaç cümle söylemişti ki elektrikler kesildi….Hemen koştuk elektrik idaresini aradık Muğla da trafoda yangın çıktığını ve itfaiyenin gittiğini öğrendik.Elimiz kolumuz bağlı bir şekilde beklemek yerine Doktorlarımız olayı hemen soru cevap sekline soktular ve tek tek bütün raporlar üzerinde rahatsızlıkları yorumlama yaptılar.

Saat 17 ye dogru toplantıyı bitirmesine yakın elektrikler geldi ama iş isten geçmiş bütün her şey anlatılmıştı. Toplantı sonunda 3 arkadaşımız 1500 usd lik tüp bebek tedavisini kazandılar.Böylece iki şehirde 6 üyemiz Memorial tüp bebek merkezinin Çider’e sunmuş olduğu avantajları dolu dolu kullanma imkanına kavuştular.artık işimiz bitmişti…Toplantının ortasına doğru Muğla il Temsilcimiz Kenan Bektaş ın salonda olduğunu öğrendim.Tabi çok sevindik.2 yaşına basmış bir ikizleri bir kız bir oğlan onları da getirmişti.Resimleri gelir gelmez buraya ekleyecğim.İki melek..hele kızı aynı Uma Truman’ın bebekliği .bu kadar mı olur.İkisine de bayıldım.Kenan ve eşide Muğla da çok sıkı çalışan il temsilcilerimiz .. gitmişken onları da görmekten gerçekten çok mutlu oldum..Toplantımıza üyemiz  Ramazan Gümüş

 video kamerası ile geldi ve toplantımızı çeti. Eğer becerebilirsem bunu da siteye  bu sayfaya ekleyeceğim..çok ilgilendi sağolsun.İki güdrü de ayrıca aban videoları izletmeye çalışıyor.becerebilirsem download edip seyredecegim ve size de seyrettireceğim.:-) Bu arada Muğla da bir şey daha dikkatimi çekti.orada çıntar diye (Umarım yanlış yazmıyorumdur.)pembe büyük mantarlar satılıyor Sokaklarda pazarda her yerde birde denizde mercanları hatırlatan çamların dibinde yetişen başka çok değişik bir mantar,şeker hastalığına iyi geliyormuş ve son derece lezzetliymiş.Ben söyleyenlerin yabancısıyım.Merakla mantarlara bakarken yanıma gelen bir köylü hiç bakma al dedi ve hemen oradaki bütün mantarları aldı!!.şaşkın adama bakarken hayatımda bu kadar lezzetli bir şey yemedim hem ucuz hemde çok lezzetlidir dedi adamcağızın daha anlatırken inanın ağzının suyu akıyordu..dedi. Afiyet olsun hepsini aldın dayı bize bir şey bırakmadın ki ne olduğunu anlayalım dedim. Kahkaha attı ve al sen misafirsin ben yarında alırım dedi.Ben de güldüm ve teşekkür ettim ama almadım tabii zaten bir sokak sonra başka bir yer de gene tezgahlarda vardı. Biraz denemek için aldım çok merak etmiştim..

Muğla dan Dalaman ‘a giderken Dr.Aysun hanım bölgeyi iyi bildiğinden bizi Akyaka ya saptırıp akşam yemeği yememizi sağladı.Allah ondan razı olsun.hayatımda bu kadar güzel bir yer az bulunur görmek nasip oldu..Bir daha asla gelmek nasip olmayabilirdi.Gece olmuştu.restoran denizin üstünde ama önümüz neydeyse iki-üç adam boyu sazlık denizi ve ufku görmüyorsunuz.Gizlenmiş gibi…Önü pırıl pırıl berrak su ve içinde çakıl taşlarına ışık vermişler müthiş bir yeşil gözüküyordu su..hemen camın öbür tarafında yanı başınıza bembeyaz bir kuğu dolaşıyor , ördekler geliyor ve sizden ekmek parçası istiyor.Gecenin karanlığında alttan vuran ışıkla muhteşem gözüküyorlar. Pencere kenarında oturduk ama deniz kenarı değil…Etrafınız sarılı gibi ,Sanki küçücük bir yerde küçük bir cennette saklı gibisiniz yani nasıl anlatsam bilemiyorum ki?Akyaka  işte Halil in yeri gidin oraya …yemekleri de çok taze ufak bir ot demeti getirdiler bu nedir dedik her şeyi inceliyoruz ya… Su teresi dedi. Son derece lezzetli bir ot. Biraz daha istedik gene geldi. Nereden alıyorsunuz bunu nerede satılıyor dedik hemen arkadan sudan koparıyoruz dediler. İşte böyle .. Oradan hiç ayrılmak istemedik..Hiç birimiz..

Çooook güzel anılarla İstanbul a döndük…

Hepinize sonsuz sevgiler

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ