Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel Tuzcu Sizlerle

Sibel Tuzcu Sizlerle

Artık bu sayfadan bütün siteyi ziyaret eden arkadaşlarıma seslenebilecegim

Bana ve bu siteye gostermis olduğunuz yoğun ilgiye ve sevgiye çok tesekkür ederim.Siteyi hayata geçirmeyi düşündüğümde ortak sorunlarımızdan dolayı tutunacağından gerçekten emindim ama bu kadar destek alacağımı inanın düşünmemistim. Özellikle insanın insana yardımcı olduğuna bu kadar şaşırılmasi beni daha çok şaşırtti .

Sitemin gazetelerde duyurulması çok hoştu onore oldum İlgilenen bütün gazeteci ve televizyoncu arkadaşlarıma sizlerin huzurunda çok çok teşekkur ederim.

Burada ben Sibel Tuzcu olarak sizlere ulaşmak istemekte bir çok amacım var .Ortak bazı sorularınız var onları cevaplamak istiyorum. Bazı yanlış anlaşılmaları da düzeltmek istiyorum.


Ben henüz menepoza girmedim. Daha 4 yıl once de girmemiştim.Son derece düzgün yumurtlamam oluyor ve adette goruyordum. Doktorlar Bana Menapoza girmek üzeresiniz dediklerinde büyük bir ihtimal tahlillerde bir yanlışlık olmuşta olabilir yada o dönem aşırı stresden hormonlarımın dengeside bozulmuş olabilirdi.Nitekim daha sonra gittiğim Dr.Zuhal Özen bana tahlillerde bir yanlislik olabilecegini yumurtlamanın olduğunu hemde cok duzgun olduğunu belirtti.fsh yüksek çıkıyordu.Yumurta ilacla uc taneden fazla veremiyordum. Daha sonra bitkiler ve baharatlarla bir yıl boyunca bıkmadan usanmadan çay ictim yemeklerime baharatlar kattım.Vitaminler aldım. Arısütü polen kullandım. Sizlere özel bir karısım vermiyecegim .Çünkü ben özel bir karışım yapmadım. Kimseyi aldatamam. Ne yedim ve ne içtimse onları yazdım.Uygulamadığım bir şeyi de sayfalara yazmadım.Ama bir çok arkadaşımdan bana çeşitli bilgiler geliyor. Size onları ayrı bir sayfada yazacagım.Onerilenler diye yakında bulacaksınız.


Her hafta Salı,Çarşamba günleri gündüz saat 11.00 ila 12.00 arasında 0216 455 16 06  numaralı telefonda olacağım benimle görüşmek isteyenler o saatlerde arayabilir. Yalnız tekrar hatırlatmak isterimki ben doktor değilim. Ben yalnızca dertlerinize ortak olabilirim ve destek olabilirim. Verebileceğim bütün bilgileri de sitede size vermeye çalışıyorum. Özel olarak anlatabileceginiz şeyleri telefon yerine maile yazmanız herzaman daha avantajlıdır. Çünkü yazdıklarınızı okuyup düzeltme yada unuttuklarınızı ekleme imkanı olur. Telefonla görüşmelerde çoğunlukla kapattıktan sonra iki tarafta tüh keske sunu da söyleseydim olur.Sonra tekrar arama gereği duyulur. Aslında arkada başka arıyanlarda olur onlara bir türlü sıra gelmez.Bu nedenle aslında telefonla görüşmeye taraftar degildim ama istekler cok fazla olunca reddedemedim.Çünkü bilgisayarı olmayanlar olanlardan daha fazla.


Sitemizde İstanbul’un en ünlü ve en başarılı Tüp Bebek Kliniklerinin bölüm Başkanlarının cevapladıkları soruları bulacaksınız.Bundan böyle sorularınızı kimin cevaplamasını isterseniz soruları o doktorlarimiza yöneltip cevapları sizlere ulaştıracağız.

Çok yakında diğer doktorlarımız da katıldığında sizlere bildirecegiz


Ortak olan o kadar sorunlarımız varki Size ilk once gelen e-maillerden bahsetmek istiyorum:

Maillerde her gün Sibel Tuzcu‘ya 100 civarında mektup geliyor. Hepsini bir gecede cevaplama imkanına sahip degilim..Ancak 30 ila 35 tanesini cevaplıyabiliyorum.Çoğu form olunca ilk once doktorlarımız göruyorlar. Şu anda tam 18 gün geriden gidiyorum. 24 saat içinde cevaplıyabilecek duruma hiçbir zaman gelebileceğimi düşünemiyorum .Zaten bunu da istemiyorum.Çünkü ozaman bilinki mektuplar azalmış.Bazen bazı arkadaşlarin olağandışı veya acil mektupları geliyor onları hemen cevaplıyorum.Gonderdiğiniz e-mail adreslerine de dikkat etmenizi rica ediyorum. 30 tane mail gonderirsem en az 5 i geri geliyor.Ayin 22 sinden önce gönderdiğiniz şimdiye kadar elinize hiç ulaşmamış olanlar varsa bilinki bana geri dönmüştür.


Doktorlara sormak istedikleriniz için başvurduğunuz formları yarısından çoğunu boş gönderiyorsunuz Bu nedenle çoğu zaman sorunun gerçek kaynağını öğrenmek için tekrar mektupla sorular sormak gereği hissediyorum.Eşinizin tahlillerini ve kendi tahlillerinizin sonuclarını mutlaka yazmaya gayret edin.Bu olmayınca cevaplar gecikiyor.. Formun altına tedavi geçmişinizi ekleyin diye bir kutu ekletiyorum lütfen oraya yazınki sizi daha iyi taniyalim verdiklerimiz cevaplarda sağlıklı olsun.Ama simdi formun dışında hemen formdan sonra mail atın lütfen böylelikle herşeyi hızlandırmış oluruz


Şimdilik bu kadar gelen maillere göre size yeniden yazacağım.

Herşeyin gönlünüze göre olmasını diliyor hepinizi sevgiyle kucaklıyorum

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ