lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kuranı Kerimin ışığında İnsanın yaratılması ile ilgili ayetler ve Kısırlık ve tüp bebek toplantımız..

Kuranı Kerimin ışığında İnsanın yaratılması ile ilgili ayetler ve Kısırlık ve tüp bebek toplantımız..

Prof.Dr.Tayfun Bağış ‘ın uzman konuşmacımız olduğu Pendik Tüp Bebek Tedavileri Bilgilendirme ve Bilinçlendirme toplantımızda çok ilginç bir çalışma ve sunuma şahit olduk. Her eylül dönemimizde yeni bir sunum ve gelişen yenilikleri de katarak konukların karşısına çıkmaya gayret ederiz. Çünkü her zaman birkaç defa toplantılarımıza yeniden katılan tüp bebeği bilmekle beraber yeni gelişmeleri de öğrenmek isteyen arkadaşlarımız olur. Bu defada sunumlar yepyeniydi ve biz gene harika üstü toplantılarımızdan birini yaşadık. Tayfun Bey konuşmasına yaptığı işi çok sevdiğini belirterek başladı. Ve siz insanın yaratılması ile ilgili Kuran-ı Kerimden size de aktarmak istediklerim var dedi ve insanın yaratılması ile ilgili ayetleri slaytla ile gösterdi ve arkasından binlerce yıl sonra mikroskop altında görülenler ile eşleştirdi.Daha sonra da anne ve  baba olamama nedenlerini ,bununla ilgili bütün tedavileri anlattı .. Hem başında heyecanla başlattı hem de sonunda harika bir bitiş sunumu yaptı..

“Biz bu yazılanları binlerce yıl sonra mikroskop altında görüp öğrendik ama 600 lü yıllarda henüz mikroskop yokken bu kitap yazılmış. İnsanın tüyleri nasıl diken diken olmaz? Her okuduğumda bu  Kuran-ı Kerimin kendisinin bir mucize olduğuna inanıyorum” dedi. Hepimiz ağzımız açık nefes almadan sonuna kadar dinledik.

Tüp bebek tedavisi ile ilgili bilgiler en son gelişmeler ,yeni yapılan çalışmalarla birlikte hedeflenen çalışmalar … her şey vardı. Bir sonraki toplantısına mutlaka katılmanızı öneririm. Gene yenilenecektir. Size toplantının başında Prof.Dr.Tayfun Bağış’ın sunumunun başlangıç kısmını yayınlıyorum. Devamını dinlemek isterseniz mutlaka toplantılarımıza katılmanızı öneririm 🙂

..

..
Aliye Sibel Tuzcu Dernek Toplantılarında ne anlatıyor ?

Tüp Bebek Tedavilerinde baştan sona korkulu rüyamız ama biz kadınlar elbette her şeyi başardığımız gibi bunu da aşmak için elimizden geleni yapıyoruz. En büyük öğreti ne ?  Biz öğrendiklerimizi sürekli paylaşarak , bazen yanılarak düşe kalka da olsa  en nihayet doğru olanları akıl süzgecimizden de geçirerek kendi kadim bilgilerimizi yaratıyoruz. Bu dönemde Allah razı olsun elbetteki uzman psikologlardan ve Uzman tüp bebek doktorlarımızdan da destek alıyoruz. Bu öğrenilenleri birleştirmek ve diğer arkadaşlarımıza da anlatmak görevi de bize düşüyor. Tüp bebek stresi nasıl aşılabilir? Bu dönemde nasıl beslenmeliyiz, Tüp bebek tedavilerine nasıl hazırlanmalıyız bunlarda Dernek olarak bizim anlatımlarımızı oluşturuyor.

Tüp bebek tedavileri bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantıları tam bir akademik bilgilendirme oluyor . Ama sıkmadan ders gibi anlatmadan ögrenirken gülümseten ,içinde olduğumuz ortamdan daha iyi olacağız duygusu ile motivasyon artmış bir şekilde çıkıyoruz.
Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) in  oluş amacı tüp bebek tedavisi olan çiftlere destek olduğundan, derneğin hastalara ne şekilde destek verdiği de konuşmanın önemli başlıklarından birini oluşturuyor.

Bir sonraki toplantıda tekrar birlikte olmak üzere şimdilik sevgiyle kalın.

Aliye Sibel Tuzcu
ÇİDER Başkanı

 

Bu konuyu okuyanlar aşağıdaki konularıda incelediler;

Tüp bebek tedavisinde Transferden sonra Rahimde gelişmeler

FSH Hormonu nedir? Normal Değerleri ne olmalıdır ?Tüp Bebek tedavisinde FSH ın önemi

Sperm ile yumurtanın birleşmesi ne kadar sürer?

..

Tüp bebek tedavileriniz ile ilgili Prof.Dr.Tayfun Bağış Formu ile kendisi ile iletişim kurabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ