lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kimseyle kendinizi kıyaslamayın.Hepimizin kaderi farklı bence hepimiz farklı insanlarız

Kimseyle kendinizi kıyaslamayın.Hepimizin kaderi farklı bence hepimiz farklı insanlarız

Kimseyle kendinizi kıyaslamayın.Hepimizin kaderi farklı bence hepimiz farklı insanlarız.

,

Ben 23 yasındayım  ve memurum.18 yasından beri hep bebeklere ilgi duyarak yaşadım hep 4-5 tane çocuğum olsun diyordum.

Evlendiğimizde 10 ay korunduk.Ocak ayında bıraktık korunmayı..Ben ilaç kullanmadığım için dedim hemen gebe kalırım ,hatta güleceksiniz belki ama yumurtlama günü nedir bilmiyorum ya esimle birlikte olduğum günden 9 ay sayarak tahmini doğumu hesapladığım oldu.

Sonra doğum günüm olan 1 şubatta hastalandım. Ağladım çok ağladım esim bana hep olucak zamanı vardır dedi ,bense hep çaresizlik hissettim eksiklik hissettim.Şimdi diyeceksiniz ki neden üzüldün çaresiz hissettin 40 yasında menopoza yakın bir bayanmıydın ki genelde böyle düsündü arkadaşlarım…Ama deneyipte olmaması çok acı verdi bana…Sonra Şubat ayından itibaren araştırdım ,yumurtlama ne demek öğrendim, gün takibi yaptım yetmedi yumurtlama testi aldım. Deli gibi sadece çocuk düsündüm durdum tabi ..Arkadaşlarımında hepsi gebe kaldı onlara seviniyordum ama içim kan ağlıyordu …Hiç bebeğim olmayacak sandım Ramazan ayında çok dua ettim ama o ayda olmadı.Sonra adet olduğumda ağlamaya devam edince eşim “Adet oldum diye ağlıyorsun ama ya hiç adet olamasaydın?” dedi ??? Elimdekilerin değerini bilmeye başladım.Bol bol  kuru üzüm ,kuru kayısı, incir yedim. Meryem suresini okudum ve hep sabrettim uzun bir yolculuk değildi ama 10.cu ayın sonunda bende gebe kaldım.
O ay tesadüfen kan testi yaptırdım kansız çıktım.Kan ilaçları aldım.Bol bol pekmez yedim, bal yedim çokta güne müne takmadım.Esimle istediğim için beraber oldum.Sayısına da takılmadık ve ayın 14.ünde oruç tuttum dua ettim .Muharrem günü “o gün mucizemlerin gerçekleştiği gün”diye bende Allahtan “mucize” istedim ve Allah o ay gebe kalmamı nasip etti .

He bu ay farklı ne yaptım derseniz sadece sağlığıma dikkat ettim Gerisi gün takibi yapmadım ve suna inandım herseyin herkesin için zamanı başka.Herkesin eşi aşı, dişi ,işi başka….Asla başkalarına bakarak yaşamaya son verdim, kafama takmadım.Baktım ki olmayacak gibi boşver ya dedim.O ay oldu simdi baktım öbür aylardaki günlerde beraber olmuşuz ama bu ay tutmuş.

Şükrediyorum Allahıma bana nasip etti diye. Kimse umutlarını yitirmesin tedavisine devam etsin asla pes etmesin sonuçta neyin ne zaman olucağını bilen tek “O” .Ben buna inandım ve bazı şeyler yaşandı mesela ciddi iş yerinde huzursuzluklarım çıktı evde gerginlikler oldu, ciddi kararlar aldım .O aylarda şunu dedim “İyiki Allah bu ay vermemis işte vermiyorsa sebebi oluyor “dedim .Hepimizin kaderi farklı bence hepimiz farklı insanlarız.Kimseyle kendimizi kıyaslamayalım Aşılama tüp bebek ne ise denemeliyiz.. ALLAH İSTEYEN HERKESE VERSİN İNŞALLAH

 

Annelik hikayelerinizi bizimle paylaşın. sibelt@cocukistiyorum.com

Bizi instagram ve facebookta da takip edin.

 

Kimseyle kendinizi kıyaslamayın.Hepimizin kaderi farklı bence hepimiz farklı insanlarız konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler ;

Çocuk ve tüp bebek tedavilerinde Akupunktur

Evliliğimin ilk yılı korunmadan bebek bekleyerek geçti.

 

Kısırlık ve Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşın

 
 

 

A.A.Y

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ